22.02.2018 – Syria: 874 dzień sprzątania świata…22.02.2018czyli 74 dzień walki dzień walki z Imperium Zła i jego armią na Bliskim Wschodzie…

Z przyczyn techniczno-rodzinnich dziś tylko tyle…..

============================================
Do tłumaczenia tekstów można stosować na przykład:
http://free-website-translation.com/

== = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

============================================
Informacje na temat u’Krainy i okolic tutaj (AdNovum)

++++++++++++++++++++++++++++++++

© Proszę docenić trud autorów wpisów i wykorzystywać je z linkiem wskazującym na źródło informacji.

96 uwag do wpisu “22.02.2018 – Syria: 874 dzień sprzątania świata…

 1. Na początek powtórzę więc „wczorajszy” wpis, kilka minut przed Komendantem, odpowidź dla… nie pamiętam… 🙂

  To oczywiste.
  Linkowałem wyżej „10 powodów…”- dziesiątym jest chyba chęć sprawdzenia maszyny w warunkach bojowych. Jest za droga, żeby dawać armii kota w worku. Ryzyko utraty tajemnic jest minimalne- wystarczy, żeby nie latał nad wrogim terytorium, a ewentualne zwłoki zgarnie rosyjski specnaz.
  Jego wprowadzenie wymusza za to nowe podejście zachodniego lotnictwa, które staje wobec niewiadomej, czegoś, czego nie zna. To ci zagwozdka!
  Mam wrażenie, że różnica 12 lat w tego typu technice lotniczej to przepaść. Raptory już ujawniły swoje niedostatki- praktyczną ślepotę, ograniczenia w działalności w grupie.
  Przypomnijmy- pierwszy radar ze skanowaniem fazowym został zamontowany na MiG-31 20 lat przed zachodem. Umożliwiał prowadzenie zespołowej walki w trybie automatycznym, z wymianą danych między samolotami. Optymalizacja walki.
  Pierwsza taka antena ważyła tonę i miała grubość metra. Tylko Mig-31 mógł ją unieść. Ale wykonano wspaniałą koncepcyjną robotę. Teraz wszyscy do tego dociągają.
  Przypomnę- Raptora zmodernizować się nie da. Lifting najwyżej.

  Naprawdę polecam wszystkim kumającym bukwy przeczytanie tego, co zalinkowałem. 10 powodów. Warto.
  Nie zapominajmy też o systemach REB, które Rosjanie w Syrii wykorzystują na masową skalę, a jest nie jeden, wiele. Trudno je obejść. Tutaj też usmani są pokolenie z tyłu. Dowód?
  Izrael zestrzelił irańskiego drona, który był kopią Santinela. Pozbierali resztki.
  Kopię Iran zrobił po przejęciu kontroli nad usmanem, wylądowali nim u siebie.
  Podobnie było w ataku dronami na Hmeimim, Nad 6 Rosjanie przejęli kontrolę.

  Polubione przez 7 ludzi

  • Uzupełnię.
   Nie ma się co dziwić, że pierwsze Su latały ze starymi silnikami. Czas potrzebny do opracowania nowego silnika jest dłuższy niż nowego płatowca.
   Z naszego podwórka. ŚP „Iryda” (całkiem udana maszyna) latała na starych SO-3. Pokazała co potrafi jak zamontowano w niej nowe K-15. Niestety nie doczekała D-18, bo system się zmienił i „wadze” zlikwidowały i wysprzedały wszystko co tylko było można (np. dochodową wytwórnię kabli w Ożarowie)

   Polubione przez 5 ludzi

   • Nie mam pojęcia o Irydzie. Wiem, że była.
    Nie w silnikach problem. Podobno miała ograniczenia poniżej wytrzymałości pilota. Niektórych manewrów samolot mógł nie wytrzymać. Państwa, takiego jak Polska, nie stać na własny samolot. Już są za drogie. Bryza, Dromader- tak, ale nie bojowy.
    Su-57. Czytałem gdzieś, że konstrukcja płatowca wytrzymuje 14g. Pilot wciska guzik i samolot wraca sam na lotnisko, wyląduje. Tzn, że może być dronem. Awionika musi już uwzględniać INTUICJĘ pilota, tak toto lata. Niebiosa programowania, a i kompy od czapy! Dodać to, co napisałem wyżej….
    Usmani mają za największe oręże swoją bezdenną arogancję, media i system bankowy. We wszystkim innym są jaskiniowcami.
    Problemem jest skończyć z nimi, gdy nowy porządek świata będzie już gotowy, a nie jest. Mentalność ludzi musi ulec zmianie, też. Dlatego wojna w Syrii jeszcze trwa. Usmańskie łapy są tam w potrzasku. Walić i patrzeć, czy równo puchnie.
    W Syrii są stawiani przed coraz nowymi szczeblami drabiny. A FR stopień nad nimi. Tylko pięty podgryzają.
    Arogancję i media uruchomili już na całego. System bankowy został- ale obalić można wszystko, siebie też. Samson.
    Jaki Pan- taki koniec.

    Polubione przez 5 ludzi

    • Iryda była projektowana jako samolot szkolny, następca Iskry.
     A to, że wojsko chciało zrobić z niej samolot wielozadaniowy (?).
     Był jeden wypadek w czasie pierwszych prób. Żeby przyspieszyć prace (?) nie analizowano wyników z poprzednich lotów na bieżąco. Pech, że pilotem był wojskowy pilot oblatywacz, a nie pilot doświadczalny.

     Polubione przez 6 ludzi

     • Nie należy zapominać że samolot szkolny to nie tylko latajaca skorupa z duralu napędzana silnikiem lub ami ale przede wszystkim wyposażenie pozwalajace bezproblemowo szkolić się na samolot docelowy .
      Takie szkolenie zapewnia samolot szkolno-bojowy pozwalający realizowac elementy szkolenia bojowego .
      Niestety , zanim decydenci przestali drapać się po jajach to zmieniły się realia , koszty wzrosły niebotycznie a lotnictwo wojskowe przestało prawie istnieć .Samoloty złomowano a piloci poszli do domów kopac grządki i sadzić pomidory . Naszego nieba strzegło kilka MiGów 29 które przedstawiały soba jako taką wartość bojową.

      Polubione przez 3 ludzi

  • A mi sie wydaje ze glowny i najwazniejszy powod to pokazanie yankee czegos co moze spowoduje opoznienie globalnej rozpierduchy, co zreszta wpisuje sie w szerszy trend np. podobnie bylo z Kalibrami. Czyli powod to w zasadzie czysto polityczny. a ze przy okazji zbierze sie pare punktow w innych rankingach to i dobrze. Z typowo wojskowego, taktycznego punktu widzenia fakt, ze Kalibry lataja do 8 x razy dalej niz wszyscy mysleli i moga startowac z malych okretow dalej powinien byc objety najwieksza tajemnica az do godziny W bo to daje wielka przewage operacyjna. Z Armata w zasadzie identyczna historia. Zreszta z A235 Nudol jest tak samo, normalnie powinno byc o tym projekcie cicho, naprodukowac tego ile wlezie i jak nadleca usmanskie glowice to je wszystkie zestrzelic.
   Jest jednak inaczej, WWP wyciaga po kolei asy z rekawa po to zeby yankee poczuli respekt i zastanowili sie dwa albo i trzy razy czy warto atakowac Rosje.
   Jaki mozna wysnuc wniosek ? Nieciekawy, bo wynika z tego, ze FR zaklada najgorszy scenariusz tzn. ze USA w obliczu utraty hegemonii uzyje jako pierwsze strategicznej broni jadrowej a wtedy te asy w rekawie to zwykle blotki bez znaczenia bo w przypadku konfliktu na tym poziomie caly swiat ucierpi i to powaznie niezaleznie gdzie spadna glowice.
   Czas, to najwazniejsze dla FR, USD moze sie zawalic w sposob poza kontrola elit finansowych, wystarczy ze kolejni inwestorzy zaczna powoli odstawiac USD, jesli FR udaloby sie wypchnac USA z Syrii ten proces nabierze przyspieszenia. Co bezposrednio daje SU 57 w Hmeimim ? – w/g mnie to deklaracja ze w przypadku kolejnej usmanskiej prowokacji w Syrii, FR nie polozy uszu po sobie. Problem w tym, ze yankee uwielbiaja mowic sprawdzam.

   Polubione przez 2 ludzi

    • Te widowiskowe niedociągnięcia były Rosjanom znane od początku. Trudno, żeby było inaczej. Bojowa wartość K. jako lotniskowca była minimalna. O co innego chodziło.
     To krążownik. Miał na wyposażeniu od metra rakiet przeciwokrętowych, przeciwlotniczych i miały je okręty ochrony. Potęga. To popłynęło do Syrii, nie samoloty.
     K. był pretekstem do zwiększenia tej mocy i ona czemuś zapobiegła, dowiemy się może kiedyś.
     Poza tym- Kuzja miał ukraińskie turbiny, ukraińskie aerofiniszery i to wystawiało opinię osiągnięciom ukrów. Przecież stamtąd nie należy kupować nawet gwoździ!

     Polubione przez 4 ludzi

   • Ja przypuszczam, że Rosjanie pokazali te bronie, bo mają już gotowe kolejne wersje, a starych trzeba się pozbyć. Kalibrami strzelano nie zawsze w cele wymagające precyzyjnego trafienia. Trochę to było dla reklamy, teraz sypią się zamówienia, a trochę, żeby nie było potrzeby utylizowania w przyszłości.

    Polubione przez 1 osoba

 2. USA mówi, że Rosja jest odpowiedzialna za to, co dzieje się w EastGoucie – Syria
  ODP,
  USA mówi ostatnio wiele bzdur – więc kogo to obchodzi?

  Mówię – USA i ich sojusznicy monarchii salafickiej z epoki kamiennej z Arabii Saudyjskiej są głównie odpowiedzialni za to, co dzieje się w Syrii , ponieważ stworzyli kolejne fiasko Bliskiego Wschodu + zaczęli uzbrajać terrorystów islamistycznych, którzy kontrolują teraz np. EastGhouta
  http://www.theamericanconservative.com/articles/how-america-armed-terrorists-in-syria/

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Historyczny dzień. Ostatni epizod bitwy o Aleppo, choć już w pokojowej atmosferze. Miasto po raz pierwszy w tej wojnie w całości pod władzą Syrii. Tzw. Wschodnie Aleppo jest już wspomnieniem.
  .https://twitter.com/RubyTuesday828/status/966748738340507648
  Świadkowie naoczni!
  Wielkie święto w dzielnicy Asz-Szajch Maksud w Aleppo. Mieszkańcy (w większości Kurdowie) witają władze miejskie.
  .https://twitter.com/RealJackTheBad/status/966624100495052800
  Był już tam gubernator. Drogi zostaną oczyszczone i przywrócone do ruchu, infrastruktura naprawiona. Niebawem rozpocznie się odbudowa.
  .https://twitter.com/EHSANI22/status/966726383341920257

  Polubione przez 6 ludzi

 4. Syria 🇸🇾 – Bitwa o Idlib – – Aktualizacja sytuacji –
  NUSRA / AQ : / HTS // JTS (= # AAS # ZINKI ) „według niepotwierdzonych informacji bojownicy z grupy” Ahrar ash-Sham „zostali rozstrzelani przez 21 bojowników Dayesh, którzy poddali ich wcześniej na tym froncie ”
  .https://pbs.twimg.com/media/DWq5a2JX4AAO2-5.jpg

  Syria 🇸🇾 Bitwa o DeirEzzor / AbuKamal
  – Aktualizacja mapy sytuacji –
  SDF wyczyściło pozostałe części wioski al-Bahrah z ISIS
  .https://pbs.twimg.com/media/DWqRC2-W0AALk7g.jpg

  Mieszka na oblężonym przedmieściu Damaszku, które cierpi na jedną z najbardziej krwawych kampanii bombowych w siedmioletnim konflikcie syryjskim. I chce, aby świat dawał świadectwo.
  .https://pbs.twimg.com/card_img/966289971224219653/X5Z2uQ_M?format=jpg&name=600×314
  ODP.
  CNN znalazł nową Banę, która promuje opis zmian w reżimie. Nic dziwnego, że ani artykuł, ani wideo nie wspominają o tym, że wschodnia Ghouta znajduje się w posiadaniu kolekcji dżihadystów.

  Terroryści w Gouta używaą ich dzieci jako ludzkie tarczę przeciw SyrianArmy a następnie uruchamiają kampanię obwiniając go o utratę swoich dzieci. Terroryści Gouta nie dbają o swoją przyszłość, inaczej nie połączą swojego życia z isis AlQaeda i innymi grupami wojskowymi
  .https://pbs.twimg.com/media/DWqEiaaV4AAyCm1.jpg

  „Stany Zjednoczone Ameryki nie stoją w obliczu morderczych dyktatur, my stawiamy czoła morderczym dyktaturom” @ Wiceprezydent Pence na NorthKorea
  ODP.
  Stany Zjednoczone w szczególności popierały: • Suharto • Saddama Husajna • Ceausescu • Reza Szacha Pahlavi • Pinochet • Trujillo • Mobutu • Rhee • Habré • Zia-ul-Haq • Ríos Montt • Marcos • Duvalier (1 i 2) • Castelo Branco • Somoza • Batista • Videla + inni

  Wciąż jest dobra wiadomość. niezależne wciąż istnieją. rozumiesz, co to znaczy? wciąż jest dziennikarstwo. 🇸🇾
  .https://pbs.twimg.com/media/DWq3xVHW4AAjRj2.jpg

  Prezydent Turcji Erdogan rzuca więcej obelg dla Stanów Zjednoczonych, nazywając administrację @ realDonaldTrump „podwójną twarzą, kłamcą, oszustem”, który miałby trudności ze znalezieniem chętnego partnera do pracy w świecie.

  Polubione przez 5 ludzi

 5. OT. Nie będą mi srać na łeb , czyli sposób na słuzby i operatorów komórkowych

  Play 24 !
  do wiadomości : Rzecznik prasowy Play Marcin Gruszka !

  Niniejszym informuję , iż w sprawie , którą Wam zgłosiłem powyżej i która zarejestrowana została przez Was numer 185243625, cytuję Wasze info :

  Dzien dobry, Twoje zgloszenie numer 185243625 wymaga dodatkowej analizy. Po niej udzielimy Ci odpowiedzi. Pozdrawiamy, Zespol Play
  Czas: 2018-02-21 12:10:48

  nic się nie poprawiło , a wręcz zmieniło się jeszcze na gorsze, ponieważ w dalszym ciągu rwane są moje połączenia internetowe jak równiez kradzione są moje impulsy z wykupionej przeze mnie karty , gdyż co chwila otrzymuję od Was komunikat , że kończą mi się środki na koncie , co jest bzdurą , gdyż kończą mi się nawet wtedy ,kiedy prawie wcale nie korzystam z internetu, co dowodzi tego, że pod moje konto podwieszone są służby specjalne i to one kradną pieniądze z mojego konta.

  Zróbcie w końcu z tym porządek . Żądam również rekompensaty za poniesione straty materialne i niematerialne / polegające na tym , że ruinowany jest mój spokój , moja wolnośc i naruszana jest moja godność, czyli ogólnie biorąc moje dobra osobiste/. Co do sposobu naprawienia poniesionych przeze mnie szkód czekam na propozycje w tym względzie z Waszej strony.

  Łódź, dnia 22 luty 2018 r Michał Jarzyński

  Polubione przez 6 ludzi

  • OT. sposób na fejsa..
   4 lutego 2018 r. jak się wcześniej zbiesił Facebook , manipulując danymi informacyjnymi , bez mojej wiedzy i zgody na moim koncie , wycinając mi moich znajomych według wlasnego uznania i kooptując mi jako znajomych zupełnie nieznane mi osoby oraz wycinając moje niektóre posty /co do dzisiaj , pomimo moich upomniń , nie zostało naprawione/ postanowiłem stąd się częściowo ewakuować i założyłem swój własny blog , gdzie mnie nie recenzurują h..j wie kto .

   Czas pokazał , iż dobrze zrobiłem . Na dzień dzisiejszy mam ok. 2 tysiące wyświetleń , co chrakterystyczne i miłe duża część tych wyświetleń jest z Polski , lecz także , co mnie niezmiernie zaskoczyło bardzo dużo wyświetleń /podaję w kolejności jest z USA -284 , Ukrainy -142, Portugalii-62, Niemiec -36, Kanady-31, Indie 28, Francja -15, Wielka Brytania -15, Irlandia-10. Nie wiem czemu brak jest wyswietleń z Rosji, Białorusi, krajó nadbałtyckich.

   W tej sytuacji poważnie się zastanawiam nad uruchomieniem wlasnego fejsa bez cenzury, a Facebook jak nie naprawi poczynionych u mnie na koncie szkód , o co wielokrotnie prosiłem spotkać może los jaki w najbliższym czasie spotka sieć Play24. W końcu wyrządzona została mi szkoda materialna i niematerialna, a przyznam sie , iż posiadam olbrzymie wlasne doświadvczenie w dochodzeniu roszczeń cywilnych z tego tytułu i żadna papuga nie jest w stanie mi dorównać.

   Podaję link do mego bloga : https://detektywjarzynski.blogspot.com/

   Polubione przez 2 ludzi

 6. Rosyjskie naloty na South Idlib

  Rosjanie zabili zero Amerykanów. Al Queda odpowiedzialna za 9/11 i ich sprzymierzeńcy atakują Rosję. Rosja próbuje je zmiażdżyć, podczas gdy USA ich bronią. Zwariowane.

  Rosja wysłała dwa prototypy piątej generacji Su-57 (PAK FA / T-50) 21 lutego do bazy lotniczej Hmeymim w Syrii, aby przetestować system broni.

  AlJaafari @ UNSC: Agresja USA przeciwko Syrii przeszła od agresji pośredniej do bezpośredniej agresji przeciwko mojemu krajowi

  Al Jaafari @ UNSC: Od dzisiaj nie będziemy szantażowani przez wszystkich, którzy popierają terroryzm w Syrii

  EastGhouta jest w posiadaniu Jaysh al-Islam, który nawet John Kerry powiedział, że jest podzbiorem ISIS i Al Nusra. Najbardziej znani są z umieszczania cywili w klatkach i wciągania ich na dachy, aby zapobiec atakom z powietrza ”

  Nikt się nie dziwi: dokument Agencji Obrony USA ujawnił plany zniszczenia świeckiej zjednoczonej Syrii : „Zachód ułatwi powstanie Państwa Islamskiego” w celu izolacji syryjskiego „reżimu”.

  2012 Defense Intelligence Agency document: West will facilitate rise of Islamic State “in order to isolate the Syrian regime”
  https://levantreport.com/2015/05/19/2012-defense-intelligence-agency-document-west-will-facilitate-rise-of-islamic-state-in-order-to-isolate-the-syrian-regime/

  Polecam Państwu !

  Polubione przez 4 ludzi

 7. OT
  Bardzo dawno temu w Krakowie na oś Azory stał sobie zrujnowany dom i czekał na rozbiórkę. Ćwiczył tam codziennie azorski specnaz w wieku od 6-12lat mający na wyposażeniu drewniane karabiny noszone dumnie na sznurkach. Pamiętam jak babcia jednego kolegi ciągle mówiła żeby nie chodzić do piwnicy tego domu bo tam ciemno i „Bobo” mieszka. Szukaliśmy tego „Bobo” ale niestety chyba się wyprowadziło a potem zaraz dom rozebrano i powstał mały pawilonik handlowy.
  Teraz czasami jak czytam przygody pana Michała i jego komputera to prawie jestem pewien że to w pańskim komputerze teraz to „Bobo” zamieszkało i ma się całkiem dobrze 🙂
  A wracając do spraw syryjskich ,to pamiętam swoje przemyślenia z początku rosyjskiej interwencji. Zastanawiałem się po co te rozejmy? a dlaczego nie przyłożą jakimś potężnym termobarykiem ? Ja to bym zrobił tak albo siak.
  G*wno ze mnie nie polityk i wizjoner jak WWP czy Assad 🙂
  Cierpliwość ,oszczędzanie ludzi swoich i tych z drugiej strony barykady też. Żadnych gwałtownych ruchów. Wszystko z myślą jak obecne działanie zaprocentuje za kilka miesięcy czy nawet lat. Powolne zbijanie kapitału zaufania i sympatii. Mniej ofiar = mniej wrogów skłonnych do zemsty i utrudniania.
  A nawet sprawa tej obecnej amnestii dla biznesmenów wracających do Rosji. Jak uciekali z nielegalnymi majątkami to jeszcze często pluli na Rosję i prezydenta. A WWP ? Zero pamiętliwości ,mściwości. Wracać panowie i do roboty ,tworzyć firmy i stanowiska pracy
  A sprawa Afrin czy dzielnicy Maksud w Aleppo? Nikt się nie wymądrza tylko od razu do roboty ,spychacze ,ciężarówki i witajcie Kurdowie z powrotem w rodzinie.
  Ussmany ze swoją wyniosłą pychą i pogardą do tubylców podpartą wiarą że „zielony papierek „wszystko załatwi (jak nie on to humanitarne bombardowania) już tam przegrali. Jeszcze kąsają i podgryzają. Przyjdzie dzień że zostaną sami z palcem w tyłku na środku syryjskiej pustyni. Czego im gorąco życzę …

  Polubione przez 11 ludzi

 8. Kraje Nato dały sobie prawo do bombardowania innych krajów tysiące kilometrów pod pretekstem walki z terroryzmem, podczas gdy odmawiają nam prawa do walki z terrorystami, grożącymi naszemu kapitałowi z kilku mil! !
  .https://pbs.twimg.com/media/DWrESTpWsAARZDe.jpg
  .https://pbs.twimg.com/media/DWrESTvX0AYJhDr.jpg
  .https://pbs.twimg.com/media/DWrEST_XcAMJu5K.jpg
  .https://pbs.twimg.com/media/DWrEST5W0AAxg2n.jpg

  Poczekaj … czekaj … akcja! # EasternGhouta , nowe Hollywood.
  .https://pbs.twimg.com/media/DWrFM77W4AEtzQV.jpg

  Utytułowanie porażek w hokeju i siatce curlingowej Zauważono, że Idiota Dziecko Trudeau cynicznie ucierpiał w Indiach. DPRK niepokonany w sportach, które wymyśla.
  .https://pbs.twimg.com/media/DWqBumLVQAAFK4R.jpg

  „Operacja YPG-Assada” – to nowa kombinacja … Ale zastanawiam się, dlaczego nikt wcześniej nie nazwał ich „YPG-Obamą” lub „YPG-Trump” … 🤓

  Ta wojna się skończy i prawda zostanie ujawniona, tak jak w przypadku Iraku. Zapamiętamy tych, którzy rozpowszechniali propagandę wojenną, która promowała śmierć setek tysięcy ludzi i do końca ich życia, kiedy coś napisze, będziemy tam, aby im przypomnieć.

  Syria 🇸🇾 Bitwa o Aleppo (W) – Aktualizacja mapy sytuacji –
  .https://pbs.twimg.com/card_img/965890095181156352/m-yG2r12?format=jpg&name=600×314
  https://t.co/POYW8ilMHN

  @ nikkihaley może nam powiedzieć, że tak bardzo dba o cywilów z Eastern Ghouta, dlaczego Al-Kaida odmówiła ewakuacji tamtejszej ludności cywilnej …?! Al-Kaida również odrzuciła wszystkie oferty opuszczenia tego obszaru ?!

  „Dostarczona przez USA broń pierwotnie przeznaczona dla umiarkowanych sojuszników w Syrii trafiła do sprzedaży na forach internetowych dżihadu w północnym regionie Al Kaidy.”
  Cóż, jestem zszokowany, zszokowany.😲
  .https://pbs.twimg.com/card_img/965882911009452035/BMC5b9mz?format=jpg&name=600×314

  US assault rifles are being sold on the Telegram messaging app in Syria
  https://edition.cnn.com/2018/02/20/middleeast/us-weapons-telegram-syria-intl/index.html

  Polecam Państwu !

  Polubione przez 3 ludzi

 9. Prezydent Łodzi
  Hanna Zdanowska

  do wiadomości : Ambasador Federacji Rosyjskiej w Rzeczypospolitej Polskiej
  Sergey Andreev

                          W n i o s e k
  

  o przywrócenie powojennej nazwy ulicy Armii Czerwonej

  W związku z przypadającą w dniu 23 lutego 2018 r. 100-rocznicą Armii Czerwonej
  składam na ręce Pani Prezydent wniosek o przywrócenie starej powojennej nazwy obecnej ulicy Józefa Piłsudskiego i jej zastąpienia nazwą Armii Czerwonej .

  Informuję , iż urodziłem się i spędziłem swoje dzieciństwo przy tej ulicy, a ściślej przy rogu ulicy Armii Czerwonej i Ruskiej /na szczęście tej drugiej nazwy nie dosięgnęło długie ramię współczesnej dekomunizacyjnej inkwizycji w Łodzi/ i z pobudek osobistych , lecz także dla zachowania wierności prawdzie historycznej chcę , by ta nazwa powróciła, bowiem nie kto inny, lecz to Armia Czerwona przyniosła Polsce i Polakom zwycięstwo nad faszyzmem i o tym nie wolno zapominać i tworzyć/przepisywać historii na zamówienie polityczne oraz pod dyktando USA.

  Józef Piłsudski według ocen wielu historyków był niemieckim agentem oraz osobą faszyzującą , bowiem tak postrzegany jest jego przewrót majowy i jego obecna gratyfikacja może jedynie świadczyć o tym , iż Polska jest obecnie w faszystowskiej orbicie, która jak zły szeląg ponownie wraca do Europy ubrana w amerykańską pseudodemokratyczną maskę .

  Chociaż osobiście urodziłem się po wojnie, będąc byłym komandosem wiem dobrze, co to jest wojna . Wiem równie dobrze , co to jest niewolnictwo , które min. Polsce i Polakom zafundowały faszystowskie Niemcy z uwagi na fakt , iż oboje moich rodziców w okresie II wojny światowej wykonywało niewolniczą pracę , przy tym , honorowo nie biorąc żadnej gratyfikacji od swoich oprawców po wojnie.

  Jednocześnie informuję , iż nie zamierzam spokojnie patrzeć jak pod wpływem faszyzującej USA dochodzi do faszyzacji Polski za którą, bez wyjątku , odpowiadają wszystkie ekipy rządzące Polską po 1989 r. w tym nie wyłączając polskiej lewicy, która pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego i Leszka Millera , de facto doprowadziła do zniszczenia lewicy w Polsce, chociaż do dzisiaj nie do wszystkich dotarła ta gorzka prawda .

  Powołuję , na razie jednoosobowy ruch społeczny do przywrócenia powojennej nazwy ulicy Armii Czerwonej.

  Łódź , dnia 23 luty 2018 r. Michał Jarzyński

  Polubione przez 3 ludzi

   • Karolku ! przecie nie walczę sam …bowiem walczymy razem..i z tego się cieszę …i dzięki temu żywię nadzieję ,że zwyciężymy , czego Wam i sobie życzę . ..mówiąc słowami zaslużonego w wlace z bandą Albina Siwaka i tytułem jego książki : „Abyśmy doczekali takich dni” ,lecz to nie stanie się samo..wszyscy musimy w tym partycypować ..samotna walka zawsze skazana jest na porażkę, choiciaż romantycznie i idealistyczne do tego podchodząc jest piekna.

    Polubione przez 3 ludzi

  • Ja też mam pewne literackie skojarzenie 🙂

   Panie Michale, w prezencie – jako, że jest Pan miłośnikiem kultury rosyjskiej i radzieckiej – fragment ze Strugackich:

   „Merlin spojrzał na żyrandol i ni z gruszki, ni z pietruszki zaczął:
   – Nie mogę zapomnieć, drodzy milordowie, jak w zeszłym roku wraz z sir przewodniczącym rady dzielnicowej, towarzyszem. Perejasławskim…
   Ojra-Ojra ziewnął rozdzierająco, mnie też zrobiło się smętnie. (…)
   – Tak więc przewodniczący rady i Merlin wyruszyli w drogę i przyjechali do pasiecznika,Bohatera Pracy, sir Samotniczenki, który był mężnym rycerzem i słynnym pszczelarzem. Sir Samotniczenko zameldował o swoich osiągnięciach w pracy i poleczył trochę sir Artura jadem pszczelim z zapalenia korzonków nerwowych. I sir przewodniczący przebywał tam trzy dni, i zapalenie ustąpiło, i ruszyli w dalszą podróż, i w drodze sir Ar… przewodniczący powiedział: ,,Nie mam miecza”. – “Nic nie szkodzi – rzekł na to Merlin – zdobędę miecz dla ciebie”. I przyjechali nad wielkie jezioro, i widzi Artur, że z jeziora wychynęła ręka…

   Tu zabrzmiał dzwonek telefonu, a ja z radością chwyciłem za słuchawkę.
   – Halo! Halo, słucham.
   W słuchawce coś mamrotało i równocześnie w pokoju gęgał Merlin: “I niedaleko Leżniewa spotkali sir Pellinora, jednakże Merlin sprawił, aby Pellinor nie zauważył przewodniczącego…”.
   – Sir obywatelu Merlin – powiedziałem. – Czy można by nieco ciszej? Nic nie słychać.
   Merlin zamilkł z miną człowieka gotowego w każdej chwili podjąć na nowo opowieść.
   – Halo – powiedziałem znów do słuchawki.
   – Kto przy aparacie?
   – A o kogo panu chodzi? – spytałem odruchowo.
   – Wypraszam sobie. Pan nie jest w budzie jarmarcznej, Priwałow.
   – Przepraszam, Modeście Matwiejewiczu. Dyżurny Priwałow przy telefonie.
   – No właśnie. Niech pan melduje.
   – Co mam meldować?
   – Słuchajcie no, Priwałow. Pan znów zachowuje się jak nie wiadomo kto. Z kim pan rozmawiał? Jakim prawem na posterunku znajdują się osoby postronne? Dlaczego po godzinach pracy ktoś jeszcze przebywa w instytucie?
   – To Merlin – odpowiedziałem.
   – Niech pan go wyrzuci na zbity pysk!
   – Z przyjemnością – oznajmiłem. Na twarz Merlina, który niewątpliwie podsłuchiwał,
   wystąpiły czerwone plamy, mruknął: “Gru-bia-nin!” – i rozpłynął się w powietrzu.”

   Bez urazy, ale sytuacja zaczyna mi jako żywo przypominać wyżej opisaną 😀

   Z wyrazami sympatii i troski
   MM

   Polubione przez 5 ludzi

   • Z maila od Andrzeja Szuberta z Niemiec :
    Sprawa jest istotna z różnych względów. Pytałem już wielu miłośników samozwańczego „marszałka” o to, dlaczego Hitler był takim jego fanem? Czy warto czcić kogoś, kogo tak honorował wódz III Rzeszy?

    .„W Niemczech wiadomość o śmierci Marszałka Piłsudskiego, która dotarła do Berlina jeszcze przed północą 12 maja 1935, wywarła wielkie wrażenie. Do polskiej ambasady zaczęły napływać kondolencje od władz niemieckich. Informacje na pierwszych stronach podały gazety (m.in. Völkischer Beobachter w którym napisano m.in.: „Nowe Niemcy Pochylą swe flagi i sztandary przed trumną tego wielkiego męża stanu, który pierwszy miał odwagę otwartego i pełnego zaufania porozumienia z narodowo-socjalistyczną Rzeszą”). Niemieckie Biuro informacyjne podało, iż wiadomość ta do głębi poruszyła niemieckie społeczeństwo które czuje się szczególnie bliskie polskiemu społeczeństwu zwłaszcza że samo straciło w 1934 swojego przywódcę – marszałka Hindenburga, Prezydenta Rzeszy[14].
    Po śmierci Marszałka Piłsudskiego Kanclerz Adolf Hitler ogłosił w Niemczech żałobę narodową i wysłał telegram z kondolencjami do prezydenta i rządu RP. Pisał w nim: „Głęboko poruszony wiadomością o zgonie Marszałka Piłsudskiego wyrażam Waszej Ekscelencji i rządowi polskiemu najszczersze wyrazy współczucia moje i rządu Rzeszy. Polska traci w powołanym do wieczności Marszałku twórcę swego nowego państwa i swego najwierniejszego Syna. Wraz z narodem polskim również naród niemiecki obchodzi żałobę z powodu śmierci tego wielkiego Patrioty, który przez swą pełną zrozumienia współpracę z Niemcami oddał nie tylko wielką usługę naszym krajom, ale przyczynił się ponadto w sposób jak najbardziej wartościowy do uspokojenia Europy.” Do żony Piłsudskiego, Aleksandry Piłsudskiej, Hitler napisał: „Smutna wiadomość o zgonie Pani małżonka, jego ekscelencji Marszałka Piłsudskiego, dotknęła mnie bardzo boleśnie. Wielce szanowna, czcigodna Pani oraz Jej Rodzina zechce przyjąć wyrazy mojego głębokiego współczucia. Postać Zmarłego zachowam w swojej wdzięcznej pamięci.”

    Hitler uczestniczył również we mszy świętej na cześć Marszałka, jaką odprawiono 18 maja 1935 r. w Katedrze św. Jadwigi w Berlinie przy symbolicznej trumnie Józefa Piłsudskiego.

    W uroczystości wzięli udział przedstawiciele III Rzeszy m.in. Joseph Goebbels, Konstantin von Neurath oraz wysocy przedstawiciele NSDAP i Wehrmachtu, a także nuncjusz apostolski w Niemczech Cesare Orsenigo. Po nabożeństwie dwie kompanie Wehrmachtu oddały honory wojskowe.
    Po zdobyciu przez wojska niemieckie Krakowa 6 września 1939 r., na rozkaz Hitlera niemiecki dowódca gen. Werner Kienitz udał się na Wawel i złożył wieniec u grobu marszałka Piłsudskiego w krypcie pod wieżą Srebrnych Dzwonów[15]; zaś przed kryptą została wystawiona niemiecka warta honorowa.”
    .https://iv.pl/images/20234575972707984535.jpg

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Pogrzeb_J%C3%B3zefa_Pi%C5%82sudskiego#Reakcje_mi.C4.99dzynarodowe_na_.C5.9Bmier.C4.87_J.C3.B3zefa_Pi.C5.82sudskiego
    .

    Polubienie

  • A może apologizacja Piłsudzkiego wynika z … zakłamanej historii, braku dostępu do prawdy rzeczywistej. Ludzie są zamotani, bo co prawda opinii za i przeciw sporo ale nikt (chyba) tego porządnie nie opracował aby wnieść Piłsudzkiego na cokoły albo go z nich zwalić.
   Może to był po prostu taki człowiek jak my, kombinował na prawo i lewo ale żeby zawsze choć trochę do przodu. Czasem się udało a czasem nie. Nie wszystkie nasze wybory są tymi najlepszymi.

   Polubione przez 3 ludzi

   • Piłsudski vel Selman, żyd litewski, agent austriacko-pruski, zdrajca Polski
    Piłsudski (1867-1935) odegrał w najnowszej historii politycznej Polski rolę szczególną i wybitnie kontrowersyjną. Jego postać podzieliła opinię w Pol­sce na dwa obozy: na przeciwników i zwolenników. Przeciwników było więcej. Stosunek zwolenników do marszałka był raczej „religijny” niż polityczny.
    Piłsudski był Litwakiem czyli żydem Litewskim. Prawdziwe nazwisko to Selman, agent najpierw Austro-Węgier a potem Prus i Niemiec. Aż do śmierci, pupil Hitlera, agent masoński. Uważany i lansowany przez współczesnych Żydów za wyzwoliciela i zbawiciela Polski ( liczne pomniki, ulice z jego nazwiskiem).
    „Józef Piłsudski był nie tylko niemieckim agentem, ale też pozbawionym skrupułów mordercą, który nie zawahał się wydać rozkazu zabicia prezydenta Narutowicza”.
    Informacje te zawdzięczamy książce endeckiego publicysty Jędrzeja Giertycha.
    http://www.historycy.org/index.php? showtopic =12838
    http://niepoprawni.pl/blog/3977/pilsudski-to-majstersztyk-tajnej-dyplomacji -pruskiej
    Istnieją wiarygodne dane, iż Piłsudski złożył przed przy­jazdem do Warszawy słowo honoru rządowi niemieckiemu, że utrzyma Polskę w roli państwa nie będącego w stanie wojny z Niemcami (a więc nie mogącego uczestniczyć w roli państwa współzwycięskiego w konferencji wersalskiej) i że nie będzie od Niemiec żądać ziem zaboru pruskiego poza tymi, które ofiarowane zostaną Polsce jako „prezent”.

    https://marucha.wordpress.com/2016/07/30/jozef-pilsudski-vel-selman-zyd-litewski-agent-austriacko-pruski-zdrajca-polski/

    Polubione przez 4 ludzi

 10. Idlib MAP: HTS walczy o odzyskanie ziemi z JTS na zachodzie prowincja Aleppo , podczas gdy JTS utrwala zyski w centralnej prowincji Idlib, zdobywając nowe miasta w pobliżu Kafr Nabl. Kontrola dróg jest kluczowa, ponieważ HTS może odciąć linię zaopatrzenia JTS z Turcji , biorąc północno-zachodnie przedmieścia Aleppo.
  .https://pbs.twimg.com/media/DWsy3YqV4AU5LL3.jpg

  Afrin MAP: Tureckie siły powoli, ale systematycznie posuwają się naprzód, wychwytując dziś 2 małe wioski. Oczekiwany korytarz z Idlib do prowincji Aleppo nie został jeszcze ukształtowany, ponieważ SDF # YPG nadal kontroluje 2 odcinki granicy z Turcją wzdłuż Efrin Canton. # Syria
  .https://pbs.twimg.com/media/DWs3Wm4VMAAL_e4.jpg

  Dzisiejsze USA zajmują 25% terytorium Syrii. Gdyby USA zajmowały 25% Wielkiej Brytanii, czy byłaby to również nieobecność?

  MAP: Ekstremistyczne islamistyczne walki HTS przeciwko tureckiemu- zwolenniczemu islamistowi WST dla kontroli kluczowych miast i dróg w Idlib i prowincji Aleppo .
  .https://pbs.twimg.com/media/DWsvWqQVAAEk9SM.jpg
  .https://pbs.twimg.com/media/DWsveWUUMAEwCOi.jpg

  Uchodźcy nadal wracają do domu na wschodni brzeg Eufratu. 132 osób wróciło wczoraj do Jnejny
  .https://pbs.twimg.com/media/DWtAOV3UMAARfbT.jpg

  Według Syria „s Mukhabarat istnieje około 1200 bojowników w amerykańskim zgrupowaniu AlTanf . Z tego: OrientalLions – 500 terrorystów, Shakhids_of_al_Karjatein – 200 terrorystów i Shakhid Ahmat al Abdu Forces – 500 terrorystów
  .https://pbs.twimg.com/media/DWszWRtVAAc12bM.jpg

  Amerykańskie i Izraelskie wojska przygotowują się do wspólnego 12-dniowego ćwiczenia
  .https://pbs.twimg.com/card_img/966769164928069633/fw2bcrCL?format=jpg&name=600×314

  Polubione przez 3 ludzi

 11. Teraz, gdy turecka armia ma kłopoty w Afrini, poprosili o pomoc od Al-Nusry, a zwłaszcza od emirów ISIS, którzy wydają się być aresztowani w Jarablus i Azaz.
  .https://pbs.twimg.com/card_img/966816029660844033/-rbohraK?format=jpg&name=600×314

  Założyciel @ Raqqa_SL publikuje stare zdjęcia z Aleppo udając jego # EastGhouta . Coś strasznego
  .https://pbs.twimg.com/media/DWsmoFAU0AA6x0D.jpg
  .https://pbs.twimg.com/media/DWsmoFBVMAE2_sy.jpg
  .https://pbs.twimg.com/media/DWsmoE-UMAEicAp.jpg

  EastGouta
  Op DamascusSteel zostanie zatrzymana na 4 dni, począwszy od dzisiejszej nocy Dzieci, kobiety i starcy / powyżej 60. roku życia będą mogli ewakuować się Jeśli ten rozejm zakończy się sukcesem, utoruje drogę do dalszych negocjacji, w przeciwnym razie wojskowe operacja będzie kontynuowana.

  Sytuacja wojskowa w Afrin
  .https://pbs.twimg.com/media/DWprJjGW4AAQj77.jpg

  Sytuacja wojskowa na obszarze Al-Bahrah
  .https://pbs.twimg.com/media/DWqRC2-W0AALk7g.jpg

  Tureccy najemnicy przejmują kontrolę nad wioską Balfor położoną na południe od KafrSafrah i na przedmieściach miasta Jinderes w południowo-zachodnim Afrin

  Ci, którzy okłamywali nas w sprawie Iraku 15 lat temu, są tymi samymi, którzy dziś kłamią o Syrii i Rosji.
  ,https://pbs.twimg.com/card_img/966512012779016193/9zXsN4zD?format=jpg&name=600×314

  To musi się skończyć. Wszyscy musimy wykorzystać tę przełomową rocznicę, aby przypomnieć światu o zepsuciu scentralizowanego w Stanach Zjednoczonych imperium i o tym, że wiemy, że z radością użyje kłamstw i propagandowych środków masowego przekazu, by produkować wsparcie dla aktów przemocy wojskowej, które wyzwalają niewyobrażalne okropności. dla naszego świata.

  On The Iraq War’s 15th Anniversary, Make The World Remember Its Lessons
  https://caitlinjohnstone.com/2018/02/22/on-the-iraq-wars-15th-anniversary-make-the-world-remember-its-lessons/

  Świetny Tekst – Polecam Państwu !

  Polubione przez 3 ludzi

 12. WItam po powrocie do miejsca stałego skoszarowanie…

  Rożin o Syrii
  https://colonelcassad.livejournal.com/4011661.html
  https://colonelcassad.livejournal.com/4011136.html
  https://colonelcassad.livejournal.com/4010926.html

  Turcja informuje o kolejnym bombardowaniu kolejnej „kolumny terrorystów”
  https://ria.ru/syria/20180223/1515183692.html
  https://vk.com/video332515851_456239321
  Турки атаковали колонну YPG в районе н.п. #Ziyarah #Afrin

  Wojsko tureckie rozstrzeliwuje cywili
  https://vk.com/video168383697_456239561

  https://vk.com/video168383697_456239560
  ТУРЕЦКИЕ СВИНЬИ УБИЛИ ПРОСТОГО ЧЕЛОВЕКА И ЗАБРАЛИ ЕГО ТРАКТОР АЛЕППО РАЙОН АФРИНА СИРИЯ

  Ankara informuje, że w Afrin Turcja walczy o jedność i niepodzielność Syrii
  https://ria.ru/syria/20180222/1515135454.html

  Kurdowie „pturzą”
  https://vk.com/video332515851_456239318

  Mapa
  .https://pp.userapi.com/c840232/v840232973/7aff9/cwEa91Fzj5I.jpg

  Dziś RB ONZ ma głosować projekt rezolucji na temat „pauzy humanitarnej w Syrii”. Należy przypuszczać że FR będzie przeciw ponieważ projektanci rezolucji nie chcą uznać obcinaczy głów z An Nusra, dajesz itd za terrorystów…
  Inaczej mówiąc, rezolucja o przerwaniu ognia nie dotyczy terrorystów. Mogą oni strzelać nadal!
  https://ria.ru/syria/20180223/1515181000.html
  https://ria.ru/syria/20180222/1515170287.html
  https://ria.ru/syria/20180222/1515170107.html
  https://ria.ru/syria/20180222/1515145836.html
  https://ria.ru/syria_chronicle/20180222/1515142927.html

  Nikki H. grozi atakiem USA na Syrię
  https://ria.ru/syria/20180223/1515180458.html

  Wschodnia Guta
  https://vk.com/video332515851_456239320

  https://vk.com/video332515851_456239319
  Момент обстрела боевиками из Восточной Гуты школы в Дамаске

  Armia syryjska dała cztery dni na opuszczenie Wschodniej Guta przez cywili
  Сегодня Сирийские ВВС сбросили листовки на Восточную Гуту объявив, что САА создаст гуманитарный коридор для гражданских лиц, что дает им шанс выбраться из зоны столкновений.
  .https://pp.userapi.com/c824603/v824603839/c7a01/KBYwaiNvx5k.jpg
  .https://pp.userapi.com/c824603/v824603839/c7a0a/EPUJ2DVOoyM.jpg
  Вот карта с переведенными инструкциями вместе с оригинальной листовкой

  Video from Syrian football league #Lattakia #Syria on 16_2_18
  https://vk.com/video472675764_456239028
  Видео из сирийской футбольной лиги #Латакия #Сирия 16.02.2018 г.

  Polubione przez 2 ludzi

 13. Powiedzmy jasno: koalicja US „anty” ISIS w Syrii składa się z sympatycznych oddziałów ISIS i byłych członków ISIS! Wstydźcie się za to, że wprowadzacie w błąd świat‼️

  Siły syryjskie przybyły by bronić Afrin , ale żadna umowa z Damaszkiem: YPG spox. https://aml.ink/JSbIp # Aleppo # Syria

  Ambasador Syrii w ONZ: „To, co nazywane jest Białymi Hełmami działającymi w jakiejś części Syrii, to nic innego jak al-Nusra Front, czyli Al-Kaida.

  USA nie uważamyśliwców Su-57 Rosji za zagrożenie dla ich operacji w Syrii https://t.co/rzkMs2PaW2
  .https://pbs.twimg.com/card_img/966842297060118533/N1wh_GIr?format=jpg&name=600×314

  ISIS atakuje punkt kontrolny armii libijskiej w środkowej Libii
  http://dlvr.it/QHVV9B
  .https://pbs.twimg.com/media/DWtMKQlVMAAwTf_.jpg

  TFSA obejmuje Baflur na zachód od Jinderes, a sytuacja staje się krytyczna w mieście
  .https://pbs.twimg.com/media/DWtLeDjWsAAt_oi.jpg

  Fabryka: spojrzenie na syryjską gospodarkę wojenną
  Po upadku Raqqa w październiku 2017 roku na wspieranych przez Stany Zjednoczone partyzantów kurdyjskich i arabskich, ekstremistyczna grupa znana jako Państwo Islamskie w końcu rozpada się. Ale zwycięstwo kosztowało: Raqqa leży w gruzach , podobnie jak większość północnej Syrii.

  The Factory: A Glimpse Into Syria’s War Economy
  https://tcf.org/content/report/factory-glimpse-syrias-war-economy/

  Świetny Tekst – Polecam Państwu !

  Polubione przez 3 ludzi

 14. Miasto będzie pierwszym, w którym tureckie siły specjalne rozpoczną wojnę miejską.

  Afrin # Syria

  .https://pbs.twimg.com/media/DWtUrhAVQAA3t9e.jpg

  Rząd Syrii ogłosił 4-dniowe zawieszenie broni, aby umożliwić cywilom opuszczenie autoryzowanych korytarzy humanitarnych, w których dzieci, osoby powyżej 60. roku życia i kobiety mogą opuścić dom. Na żółto korytarz nr 1, na czerwono punkty kontrolne, które muszą się wydarzyć.
  .https://pbs.twimg.com/media/DWtdkIRXcAAzra8.jpg

  Polubione przez 3 ludzi

  • Kolejne bajkopisarstwo. Są bakterie patogenne i niepatogenne i jak ktoś szuka takich informacji to niech takie słowa w wyszukiwarkę wpisze. P. S. Jeszcze nie wykombinowalem co to te zsakowate, ale po tym słowie przestałem dalej czytać. Ktoś kto nie ma podstaw biologii niech nie bierze się za pisanie o niej.

   Polubienie

 15. Ktoś tu ostatnio stwierdził, że walka dekomunizacja w obecnym wydaniu jest w istocie depolonizacją, co z resztą doskonale wpisuje się w pedagogikę wstydu.

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/miroslaw-hermaszewski-straci-stopien-generalski-nowy-projekt-pis/qlslh5p

  Ciekaw jestem, kiedy dekomunizacja obejmie polską flagę nad Reichstagiem i udział Polaków w Paradzie Zwycięstwa na Placu Czerwonym?

  Opluć, poniżyć i zohydzić wszystko z czego możemy i powinniśmy być dumni. Plan prosty jak budowa cepa.

  Polubione przez 8 ludzi

 16. Rada Bezpieczeństwa ONZ zagłosuje w piątek o 1600 GMT w sprawie zawieszenia broni w Syrii

  De Mistura: Po rozejmie powinno nastąpić natychmiastowe wejście w pomoc humanitarną i ułatwienie ewakuacji chorych i rannych poza Ghoutą

  Afrin: Armia turecka i FSA zdobyły wioskę Maskanli z YPG, Rajo.

  Dowódca YPG odrzuca rozmieszczenie syryjskich milicji zamiast YPG w Tal Rafat. Ale odrzucił ten sam scenariusz w Afrinie także kilka dni temu

  Ciężkie starcia trwają w pobliżu Mosekan / Meskenli, na północ od Rajo.

  Turecka armia twierdzi, że liczba „zneutralizowanych bojowników” od początku operacji „Oddział Olive” w Syrii w regionie Afrin wzrosła do 1873

  MoA: Organy Rothschilda i Octoputin – projekcja czy zazdrość?

  Rodzina bankowa Rothschildów z Anglii, Coin’s Financial School (1894) –
  .http://www.moonofalabama.org/images5/octoroth-s.jpg

  Co najmniej 26% brytyjskiej ekonomi należy do rodziny Rothschildów. Lynn Forester de Rothschild i jego małżonka Evelyn de Rothschild zasiadają w zarządzie Economist Group .

  The Rothschild Organ And Octoputin – Projection or Envy?
  http://www.moonofalabama.org/2018/02/the-rothschild-organ-and-octoputin-projection-or-envy.html

  Polecam Państwu !

  Polubione przez 3 ludzi

 17. Syria – YPG lub SAA ostrzeliwuje miasto Marea na północy Aleppo ciężką artylerią

  Wygląda na to, że kontratak rozpoczyna się od Marea – kontratak nową artylerią rozpoczął się 5 godzin temu.
  .https://pbs.twimg.com/media/DWrWx4QWsAApHa0.jpg

  Al-Jaafari: zagrożenie dla życia 8 milionów cywilów w Damaszku w celu ochrony terrorystów we wschodniej części Ghouta jest niedopuszczalne
  https://sana.sy/en/?p=128290

  Ani jeden (zachodni) główny nurt mediów nie kwestionuje faktu, że Stany Zjednoczone nielegalnie zajmują dziś znaczną część Syrii. Nie piszą o nim żadnych obiektywnych artykułów, nie zadają żadnych pytań i nie protestują. Absolutnie nic.

  RussiaGate przechodzi w nowe panowanie terroru USA

  „One major media outlet is already suggesting that there could be consequences for American citizens who wittingly or unwittingly helped the Russians, identified in the indictment as ‚persons known and unknown.'”

  https://russia-insider.com/en/russiagate-morphs-new-reign-terror/ri22577

  Polecam Państwu !

  OT –
  Rosja przebija Chiny masowymi zakupamizłota w styczniu
  .https://pbs.twimg.com/card_img/966989552916271105/9T8liIVs?format=jpg&name=600×314
  https://t.co/KOM8nU0Fab

  Olbrzymia mozaika – zmontowana przez 70 serbskich i rosyjskich artystów w Moskwie – została odsłonięta w drugiej co do wielkości na świecie prawosławnej świątyni w Belgradzie. W odsłonięciu uczestniczył Ławrow.
  .https://pbs.twimg.com/media/DWsUcj8V4AEZjto.jpg

  Polubione przez 3 ludzi

 18. Zdjęcia obrażeń w dzielnicy mieszkalnej Rikn al-Din w Damaszku spowodowanej przez wystrzeliwane rakiety ze wschodniej Ghouty .
  .https://pbs.twimg.com/media/DWt4wKYWsAAPr-i.jpg
  .https://pbs.twimg.com/media/DWt4wKZWkAIGeBa.jpg
  .https://pbs.twimg.com/media/DWt4wKbX4AAOhLH.jpg
  .https://pbs.twimg.com/media/DWt4wL0WAAAksZ8.jpg

  ANF ​​uzyskał materiał z konwoju cywilnego, który został zbombardowany przez najeżdżające państwo tureckie, ujawniając dezinformację, że „pojazdy wojskowe zostały trafione”. Materiał pokazuje cywilne pojazdy rozerwane na strzępy bombami i odłamkami.
  https://anfenglishmobile.com/rojava/footage-from-the-civilian-convoy-turkey-bombed-in-afrin-25098

  Fałszywe wiadomości w @ thetimes i @ guardian ponownie: Rosja nie zawetowała projektu rezolucji, ale przedstawiła poprawki, które należy rozważyć dzisiaj. Kłamstwa mieszają się ze krokodylimi łzami nad cywilami przetrzymywanymi jako zakładnicy przez „umiarkowanych terrorystów”
  .https://pbs.twimg.com/media/DWt0SSvX0AEVJWv.jpg
  .https://pbs.twimg.com/media/DWt0ZkCX0AAqR2X.jpg

  Na zdjęciach poniżej Raqqa i Mosul po tym, jak zostały całkowicie zniszczone (i przez wiele lat nie będą nadawały się do zamieszkania) przez amerykańską koalicję, 100 000 zabitych lub przesiedlonych cywili, ale porozmawiajmy o „ostatnim szpitalu” w Ghouta!!!
  .https://pbs.twimg.com/media/DWt11fTW4AAoaK9.jpg
  .https://pbs.twimg.com/media/DWt12KdWsAAPzr8.jpg

  OT –
  O Obrońcy Dnia Ojczyzny: Władimir Putin uhonorował pamięć tych, którzy zginęli za swój kraj, składając wieniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza
  .https://pbs.twimg.com/media/DWtpPGMWAAANRi0.jpg

  Polubione przez 3 ludzi

 19. Działalność Pana Michała Jarzyńskiego wywołuje czasem tutaj czasem negatywne reakcje do kpin włącznie. Lecz jest przy tym przecież jasne, że jemu dzieje się krzywda i ci, co go napastują to jawny faszystowski, neokolonialistyczny reżim. Ta intensywność, radykalność jego posunięć jest efekten nieprzyjemnie zaskakującym – zwykły ludzki odruch organizmu. Lecz szkoda, że po tym odruchu nie następuje u większości uaktywnienie części myślących.
  Ten reżim jest nowym wynalazkiem, wynalazkiem oligarchii USA. On nie jest zainteresowany prześladowaniami jednostek na większą skalę, gdyż jest to kosztowne i kontraproduktywne. Ten reżim za pomocą masowego terroru fiskalnego tworzy idealnych poddanych i niewolników, posuwając się przy tym do masowych mordów w celach zysków przez wywłaszczenia, skutki bezrobocia, uprowadzenia dzieci, szczepionki i inne eksperymenty koncernów. Oczywiście i te mordy specjalnie niewygodnych są praktykowane (tu Lepper przesłałby nam pozdrowienia). Lecz to wszystko odbywa się dyskretnie, o niczym takim nie dowiemy się z prasy czy komunikatów służb państwowych, które są pod kontrolą tego reżimu (służby medyczne działają sprawnie, także zmarli na ulicach i w swoich mieszkaniach znikają bez śladu i bez rzeczywistej diagnozy, a o ostatecznie zacieranie śladów dbają przykliniczne krematoria).
  Tym samym mamy w Europie, w tym oczywiście też w Polsce, od dawna Somalię, Libię, a może i nawet i Syrię. Trzebaby tylko policzyć. Dla nienieckich stosunków ktoś zrobił sobie ten trud (kiedyś podawałem link) i z tego wyszły raczej stosunki syryjskie.
  Z tego wynika że niewrażliwość na cudze nieszczęście czyni ślepym, głuchym i głupim. Wtedy nie jesteśmy w stanie rozpoznać nawet tego, co mamy pod samym nosem.

  Polubione przez 4 ludzi

  • Niektórzy mają niestety tak ograniczony czerep, że odczują dopiero jak bomba spadnie na ich tępy łeb, a wieloletnich przygotowań do tego nie byli w stanie dostrzec, plując jeszcze na tych co to widzieli i usiłowali przeciwdziałać.

   Polubione przez 4 ludzi

  • Powiedz mi chłopie czy jesteś w stanie odróżnić prawde od fikcji na podstawie jednostronnych relacji człowieka którego nie znasz w sprawie o której nie masz zielonego pojecia ?
   Trochę szacunku dla swojej inteligencji i nie wierz że wszystko co nosi nazwę „dupa” , dupą jest w rzeczywistości.

   Polubione przez 2 ludzi

   • jest z ciebie, karolak, dupa a nie człowiek….pierdolisz farmazony pod publiczkę, zamiast wsłuchać się w innego człowieka….ale tak juz jest, że są ludzie, taborety i karolaki, co nie widzą nic więcej poza swoim bębolem….

    Polubione przez 1 osoba

    • Panie jakubieszela , wsłuchiwałem się nie raz i nie dwa a nawet nie trzy w innego człowieka i doświadczenie nauczyło mnie że nie wszystko jest takie jak nam przedstawia jedna strona . Powiem więcej , prawie nigdy nie jest tak jak wynika to z jednostronnych relacji . Stąd mój dystans , sceptyzm i brak wiary we wszystko co czytam .
     Mogę sobie sporo wyobrazić ale w tym wsłuchiwaniu sie w drugiego człowieka czasami wyobraźnia mówi mi czasem STOP , jest granica poza która nawet pogrzeb staje się farsą .
     Cieszy mnie że jest ktoś o tak wielkim sercu jak ty i jest w stanie przytulic każdego do siebie.

     Polubione przez 3 ludzi

   • Jeśli się sprawy nie zna, o której jest mowa, to trzeba ją poznać i z poznanych faktów zaprzeczyć. Takie ogólne rzucanie wyzwiskami zaprzeczeniem nie jest. U Pana Jarzyńskiego, tam, gdzie byłem rozeznany mogłem mu przyznać rację, w nieznane tematy nie zagłębiałem się, a niektóre wypowiedzi wskazywały, że myśli jak najbardziej logicznie. Więc jak na razie trzeba wyciągnąć wnioski, że jest wiarygodny.

    Polubione przez 2 ludzi

  • Z panem Jarzyńskim jest taki problem że bez względu na to czy jest dojeżdzany przez system czy też jest chory psychicznie – ten blog to nie miejsce na jego intymne wynurzenia. Ma swój, niech tam się rozpisuje. Ale widać że chorobliwie wręcz tęskni on za publiką i na siłę chce utrzymać się w centrum uwagi.Facet generalnie żyje swoją świetlaną przeszłością i rozpamiętuje ją na wszystkie możliwe sposoby.
   Masz rację, że nie powinno przechodzić się obojętnie wobec ludzi potrzebujących. Ale od organizacji i dawania wsparcia są inne serwisy internetowe i specjalizowane poradnie.

   Polubione przez 2 ludzi

   • Problem z Panem M.J. jest taki, że czasami pisze bardzo sensownie /choć dla laików niekoniecznie zrozumiale/ a czasami ,,wyjeżdża tak daleko poza bandę”, że zostawię to bez komentarza.
    Osobną kwestią jest pragnienie publicznego zaistnienia, którą to każdy posiada i tylko nieliczni nad tym pragnieniem panują w jakimś tam mniejszym lub większym stopniu.
    Dotychczasowa lektura tego forum wzbogaciła mnie o świadomość faktu, iż są tutaj tacy, którzy bez wachania dobijaliby WŁASNYCH rannych w boju.
    Mimo całej sympatii z takimi o arcyrzymskiej duszy mi nie po drodze……..
    Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż omawiana osoba wypaliła się ,,w boju”.
    Dlatego apeluję o poszerzenie marginesu tolerancji a Admina prosiłbym o wykasowanie na bieżąco wszystkich tekstów, w których omawiana osoba publicznie się obnaża w chwilach utraty kontroli !

    Polubione przez 5 ludzi

    • Problem, ten problem, którzy tutaj wszyscy tak gremialnie widzą nie jest juz problemem z panem marfewką, który co jakiś czas z uwielbieniem wrzuca teksty bez większego sensu….a jest takich cwaniaków znacznie więcej, nie panie lustra bez dymu?

     Polubione przez 1 osoba

  • danekbb ! dzięki…powiedzenie mówi, iż prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie…chociaż ja na bidę nie narzekam, bo sobie z tym radzę w ten spsób ,że wśród wyznawanych przeze mnie wartosci nie ma i nigdy nie będzie kultu pieniądza, a i własne potrzeby mam bardzo ograniczone…, stąd nie cierpię na deprywację z powodu niezaspokojonej konsumpcji ….przytoczę mój wiersz , który do tego nawiązuje :
   https://detektywjarzynski.blogspot.com/2018/02/w-pogoni-zycia.html

   Polubione przez 1 osoba

 20. Armia turecka i najemnicy mają kontrolę nad 415 km kw. Lub 10% regionu Afrin – agresja wkracza w 35. dzień

  Zdjęcia | Bojownicy z Wschodniej Ghuty celowali w Damaszku za pomocą rakiet – https://t.co/tVkSACMA5Y
  .https://pbs.twimg.com/card_img/967016010011283456/0uQF9ZgV?format=jpg&name=600×314

  Syria Północna🇸🇾- Bitwa o # Afrin –
  Aleppo NW CS – Idlib # Manbij # Azaz – Aktualizacja mapy sytuacji:
  Tureckie siły okupacyjne kontrolują teraz około 10% poprzedniego obszaru YPG :
  .https://pbs.twimg.com/media/DWt7-24XkAExWmp.jpg

  Syria # Aleppo – Pro Syryjski rząd Aleppo – działacz ważny || Do tej pory tylko dzielnice Szejka Maqsuda i osiedla dla młodzieży w Aszrafiji są pod kontrolą sił kurdyjskich, a w najbliższych dniach zostaną przekazane do Govt.

  Unia Europejska podwoi finansowanie sił wojskowych w Sahelu w Afryce Zachodniej – https://t.co/RpFy4DVF2x

  ALEPPO MAP, • Syria | n rząd przejął ponad 7 dzielnic w NE Aleppo , gdy syryjska policja patroluje swoje ulice. • Sheikh Maqsoud, Youth housing (częściowo) i Ashrafiyah (częściowo) nadal pod kontrolą YPG.
  . https://pbs.twimg.com/media/DWuBu-tW0AA7dsA.jpg

  Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział, że kraj jest gotowy zagłosować za przyjęciem projektu rezolucji ONZ w sprawie 30-dniowego zawieszenia broni w Syrii

  „Cywile w Ghouta ” (zgodnie z mediami głównego nurtu), wystrzelili dziś tą gigantyczną rakietę, uderzyli w dom mieszkalny i zabili dziesiątki cywilów w stolicy Damaszku . Żaden kraj na Ziemi nie pozwala, by bojownicy z rakietami i rakietami kontrolowali przedmieścia jego stolicy.
  .https://pbs.twimg.com/media/DWuXFrFW4AEQf_Z.jpg
  .https://pbs.twimg.com/media/DWuXH8JWsAAcrEw.jpg

  Zachodnie wycie oburzenia z powodu oblężenia ghouty – nie zrobimy nic, by ocalić cywilów – https://t.co/1igzI1bnyd

  Iran przygotowuje scenę nowej Kryptowaluty – https://t.co/i0AIhJGx0v

  Polubione przez 1 osoba

 21. Należy wiedzieć, że dzielnica Rukn ad-Din w Damaszku, w którą strzelali najnowszą rakietą brodacze jest zamieszkiwana (ale nie rządzona) w dużej mierze przez Kurdów. Bandziory są za daleko od Afrin i tureckich rzeźników, ale postrzelać w związku z tym mogą w tradycyjnie kurdyjski kwartał miasta. O ile oczywiście pomyśleli o tym.

  Polubione przez 2 ludzi

 22. Trochę OT.

  Zapewne wiecie, że Bibiemu N. zrobiło się trochę gorąco koło braku skóry z powody „korupcji”?
  Ale zostawmy obrzezańca.
  Godną połówką swojego męża jest jego żona. Prawdziwa żydówka.
  Żona Netanyahu kazała zbierać z imprez rządowych butelki i sprzedawać na skupie.
  6 tysiaków nageszefciła.

  Kliknijcie linkę w której zamieszczony jest z nią krótki telefoniczny wywiad (polskie napisy):
  .https://www.youtube.com/watch?v=JVtfGxoLfzA

  Jak to pierwszy raz obejrzałem, to szczękę zbierałem z podłogi.

  P.S. Parchówki chyba naprawdę mają w poprzek. Bo jak inaczej wytłumaczyć taki specyficzny wściekły jazgot rodem z żydowskiego piekła, czy tam nieba. Jak dla mnie różnicy nie ma.

  Polubione przez 5 ludzi

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s