21.04.2019 – Syria: 1296 dzień sprzątania świata…
Wielkanoc w Syrii…

21.04.2019 czyli 1296 dzień walki dzień walki z Imperium Zła i jego armią na Bliskim Wschodzie…

Wielkanoc…
.http://sana.sy/ru/?p=185703
.http://sana.sy/ru/?p=185821
.http://sana.sy/ru/?p=185822
.https://sana.sy/en/?p=163783
.https://sana.sy/en/?p=163786
.https://sana.sy/en/?p=163789

Damaszek
AleppoLatakiaDaraaSuwejdaHasakaTartus


Skróty informacji dnia

Biuletyny Rosyjskiego Centrum Monitorowania Rozejmu…
http://syria.mil.ru/peacemaking_bulletins.htm

http://en.ortas.gov.sy/
Informacje Syria TV

.http://sana.sy/ru/?p=185741
.https://sana.sy/en/?p=163817
Informacje SANA

Vanessa Beeley (thewallwillfall)
https://thewallwillfall.wordpress.com/
https://thewallwillfall.org/

Mapy interaktywne

http://militarymaps.info/

https://en.wikipedia.org/wiki/Module:Syrian_Civil_War_detailed_map/doc
Mapa aktualizowana z Wikipedii

Mapa interaktywna (Guerra Civil Siria e irak)
. https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1liqnO9iSvshTLwgPB3q9sJTgfUI&ll=35.06531672118511%2C38.667938386852825&z=9

Filmy i informacje od terrorystów


Setki zabitych i i kolejne setki rannych w serii antychrześcijańskich zamachów na Cejlonie
https://colonelcassad.livejournal.com/4937834.html
https://colonelcassad.livejournal.com/4936847.html
https://ria.ru/vzryvy-na-shri-lanke/
https://ria.ru/20190421/1552896206.html

============================================

„Martwa Woda”, przetłumaczona pracowicie przez Tomasza S. (nowytoms) jest tutaj:

https://kodluch.files.wordpress.com/2018/11/martwa-woda-tom1.pdf

https://drive.google.com/drive/folders/17AKUrPL3tnnQqpW2XvRL6dsZpNIpuEIu?usp=sharing

Można otworzyć i czytać bez pobierania na dysk.

Wskazane podzielenie się z innymi…

============================================

Mejl „blogowy”:
blogbruska@gmail.com

============================================

ʘ ʘ ʘ ʘ ʘ ʘ ʘ ʘ ʘ ʘ ʘ ʘ ʘ ʘ

Zgodnie z sugestiami Czytelników, tym którym podoba się moja „pisanina” i zarządzanie kącikiem blogowym, umożliwiłem składanie osobistych podziękowań…

Można podziękować poprzez portal „Patronite”:

https://patronite.pl/blogbruska

Lub przez PayPal:

blogbruska@gmail.com

ʘ ʘ ʘ ʘ ʘ ʘ ʘ ʘ ʘ ʘ ʘ ʘ ʘ ʘ

Spis treści opracowań „Poza Tematem” można znaleźć tutaj:

http://www.kodluch.wordpress.com/about/

http://www.kodluch.wordpress.com/2018/03/16/%e2%99%ab-off-topic-spis-tresci-tematow-ot/

Przypominam, że „tematy Obok Tematu”, można dorzucać tutaj:

♫ – OFF TOPIC – luźne tematy
http://www.kodluch.wordpress.com/2017/06/12/%e2%99%ab-off-topic-luzne-tematy/

Do tłumaczenia tekstów można stosować na przykład:
http://free-website-translation.com/

============================================
Informacje na temat u’Krainy i okolic tutaj (AdNovum)

++++++++++++++++++++++++++++++++
© Proszę docenić trud autorów wpisów i wykorzystywać je z linkiem wskazującym na źródło informacji.

++++++++++++++++++++++++++++++++

31 uwag do wpisu “21.04.2019 – Syria: 1296 dzień sprzątania świata…

 1. Gdyby ktoś jeszcze miał jakiekolwiek złudzenia co do osoby nowego prezydenta upadłej to materiał od Grahama Philipsa, gdzie można usłyszeć jak nowy prezydent UPAdłej, w 2014 roku wyzywał od „kanalii” mieszkańców Donbasu i wychwalał ukraińskie wojska które ostrzeliwaly Donbas przez ostatnie 5 lat.

  Opowiada również o ostatnich poległych bohaterach Donbasu, w tym młodej dziewczynie Lilia Egamberdieva, o której wczoraj tutaj wspomniałem. Zginęła próbując ratować dwóch rannych obrońców DRL. Miała zaledwie 23 lata…

  Polubione przez 4 ludzi

 2. Wiele już się nie wyciśnie z tego 218tego. Krótkie info że flota czarnomorska dostanie korwetę. Były gotowe 3 szt. ale bez silników bo ukry nie chciały sprzedać i czekały na rodzimą produkcję. Z tych 3sztuk dwie idą do Indii w ramach kontraktu a trzecia zasili flotę Rosji.
  Krótko o Afganistanie i o tym że im usmany tam będą dłużej tym lepiej dla Rosji bo barmaleje mają się czym zajmować. US armia w zasadzie to tam teraz już ochraniają sami siebie i prawie nic nie kontrolują. Parę zdań o Wenezueli ale w zasadzie to powtórka i znowu na koniec jakaś liturgia.
  Wracając do tych dronów. Rosjanie świetnie sobie zdają sprawę z możliwości atakowania rojami. Jakieś tam doświadczenia mają z bazy syryjskiej co poskutkowało modernizacjami systemów Pancyr. Jak ważny to kierunek to świadczy fakt że powstały w Rosji nowe systemy obrony plot
  jak w linku . .https://youtu.be/M8XC1rCDHdk
  Było już o nich. Drony to dość powolne cele. Z tego co wiem to Kałasznikow aktywnie coś tworzy w tym kierunku. Nic nie wiemy o możliwościach laserowych środków najnowszej generacji „Piereswiet. Myślę że jak się napatoczą takie drony za blisko tego lasera to będą spadać jak ulęgałki. .https://youtu.be/RFKjW_HsqKs
  Nic nie wiemy o pracach nad elektronicznymi systemami walki z takim rojem. Ale coś niecoś wiemy o S-500. Będzie miał bardzo szybkie pociski a deklarowany zasięg powinien skutecznie trzymać nosiciela dronów poza zasięgiem. Jak znam Rosjan z tej strony to ryzykiem by było latać kilkadziesiąt kilometrów od deklarowanej w specyfikacji linii zasięgu bo Rosjanie są dowcipni i mogli przygotować niespodziankę w postaci dodatkowych np. 100km zasięgu ….
  Ten wczorajszy link o nowym silniku rosyjskim do myśliwców rozjaśnia mocno sprawę dlaczego Su 57 tak szybko dostał paszport eksportowy .
  Cytat” ” Новый двигатель-гибрид на водородной тяге станет сердцем новой боевой машины шестого поколения российского производства. Скорость в 12-14 Махов позволит громить врага, поднимаясь в ближний космос. Всё это уже реальность для российских ВВС. Россияне создали первый в мире водородный авиадвигатель. Сегодня он готов встать на службу Отечеству и вывести нашу боевую технику в космос.
  „В „гиперзвуке” Россия на передовых позициях, у США такого пока нет”
  Czyli ” Nowy silnik hybrydowy wodorowy stanie się sercem nowej bojowej maszyny szóstego pokolenia rosyjskiej produkcji. Prędkość 12-14 Macha pozwoli gromić przeciwnika i wzlatywać w bliski kosmos. Wszystko to już jest realne dla Sił Powietrznych Rosji. Rosjanie stworzyli pierwszy na świecie wodorowy silnik lotniczy.Dzisiaj już on jest gotów stanąć w służbie Ojczyźnie i wyprowadzić naszą wojenną technikę w kosmos. W technice hiperdzwiękowej Rosja przoduje. W USA nie ma nic takiego”
  No panowie ,myśleć czym to zestrzelić 🙂
  Wracając do lotnictwa w USA. Amerykański budżet woskowy pomimo iż monstrualny to jak go porównać do masła to to tę potężną kromkę machiny wojennej to on tak cieniutko smaruje co rok. Jest chroniczny brak kasy na wszystko. Cierpią nowe projekty,cierpi modernizacja sprzętu,cierpi szkolenie. Piloci mają tragicznie mało wylatanych godzin na F-35 z braku kasy to raz a z powodu śmiesznego resursu tego samolociku to dwa.(było kiedyś linkowane)
  Całkiem świeżo też było linkowane o starzeniu się błyskawicznym floty strategów B1B
  Rację miał pan Iwanow mówiąc że w USA niektóre projekty są droższe 100krotnie . A wystarczy przypomnieć sobie sprawę budowy zakładu i reaktora do utylizacji plutonu.
  Rosja 3lata i 240mln $ a USA 14lat i 25miliardów. A i tak skończyło się zarzuceniem projektu i kasa w błoto
  Z ciekawostek to warto odnotować (sprawa wcale nie jest nowa) rosyjskie denne wyrzutnie pocisków strategicznych „Skif”

  Polubione przez 4 ludzi

  • Niewątpliwie drony sa w początkowym okresie swego rozwoju . Armie na razie eksperymentują z ich zastosowaniem podobnie jak z samolotami w okresie pierwszej wojny światowej.
   Nawet terroryści dostrzegli nowe możliwości tej broni . Dron samobójca lub uzbrojony w małe bombki szkody wielkiej nie narobi ale angażuje środki przeciwnika. Latwość wykonania i dostępność części tworzy z nich idealne narzędzie terroru .
   W wojsku kombinuja z rojem dronów . Dronów szybkich ,wyspecjalizowanych , wyposażonych w sztuczną inteligencję , współdziałajacych ze sobą potrafiacych przeciążyć najdoskonalsze systemy OPL . Nie ma systemu potrafiącego prowadzić ogień do kilkuset celów jednocześnie i nieważne jest ile ich strącimy . ważne jest co zrobia te które przedrą się przez naszą obronę. Ważne jest komu utorują drogę….
   Niewątpliwie w miarę rozwoju dronów jak i sposobów ich użycia , bedzie potrzeba wymyślenia nowych rodzajów broni do ich zwalczania .

   Polubione przez 2 ludzi

  • Ciekawi mnie, z czego zrobiono komorę spalania silnika na wodór. Za moich czasów nie było stali wytrzymującej tak wysokie temperatury.
   I tu dygresja na temat stali. O stali pisał Komendant w OFF TOPIC.
   Stal to stop o konkretnych właściwościach fizycznych,a nie tylko stop żelaza z węglem. Np w stalach kwasoodpornych, żaroodpornych oraz żarowytrzymałych, żelazo to tylko jeden ze składników, przeważnie w mniejszości, a czasem to tylko zanieczyszczenie. Prostą metodą odróżnienia takich stali od np. stali nierdzewnej jest zwykły magnes. Jeśli przyciąga, to jest to stal o dużej zawartości żelaza.

   Polubione przez 2 ludzi

     • Stal nierdzewna posiada strukturę ferrytyczną i dlatego posiada właściwości magnetyczne stale austenityczne do których należą stale kwasoodporne nie posiadają właściwości magnetycznych . Nie ilość a rodzaj żelaza decyduje o właściwościach magnetycznych stali.
      Stale kwasoodporne zawierają do 29% chromu i do 15 % niklu oraz trochę innych dodatków stopowych ale i tak wiekszość ich składu to żelazo i dlatego są to stale a nie chromo-nikle z zawartością żelaza.
      Jako ciekawostkę podam że ferromagnetyki do których należy żelazo tracą swe właściwości magnetyczne w wysokiej temperaturze . Jest to punkt Curie i dla żelaza wynosi 723 stopnie C jeśli dobrze pamiętam ze szkoły .

      Polubione przez 2 ludzi

    • Komora spalania służy do podgrzania gazu, który nadaje ciąg silnikowi. W przypadku silnika odrzutowego jest to powietrze zawierające tlen (utleniacz) i ono chłodzi komorę spalania odbierając ciepło. Wodór jest paliwem, który miesza się z utleniaczem w komorze spalania. Im większa jest temperatura gazu w dyszy, tym większy można uzyskać ciąg silnika. W Przypadku silników rakietowych sprawa jest pozornie prostsza, bo są to urządzenia jednorazowego zastosowania..

     Polubione przez 1 osoba

 3. Dzień dobry Syria !
  20/4/2019
  .https://pbs.twimg.com/media/D4rEzl9XoAAMMtN.jpg
  .https://pbs.twimg.com/media/D4rE0CEWsAIRAcR.jpg
  .https://pbs.twimg.com/media/D4rE0VdW0AArfvu.jpg

  Dzień dobry! (Kanion Tsey, Republika Osetii Północnej – Alania, Rosja)
  .https://pbs.twimg.com/media/D4s6U8OXoAAyTmO.jpg

  Wydarzenia w Sri Lance wstrząsnęły wielu ludzi na całym świecie. To sugeruje, że ataki były planowane w skrupulatny sposób aby zadawać maksymalne obrażenia, mówi # valdaiclub ekspert Abhijit Singh.

  Sri Lanka Bombings Are a Dark Augury
  http://valdaiclub.com/a/highlights/sri-lanka-bombings-are-a-dark-augury/

  Polubione przez 1 osoba

 4. Washington Post: Departament Stanu ogłasza, że ​​wszystkie kraje importujące irańską ropę będą podlegać sankcjom USA – CNNPolitics 🙂
  .https://pbs.twimg.com/card_img/1120132701510438913/znyG2TgG?format=jpg&name=600×314
  https://t.co/h2xrLohG9A

  Do Kosowa leci z powrotem 110 obywateli (74 dzieci) z kurdyjskiej opieki w Syrii przy pomocy amerykańskiej armii. Pierwsza repatriacja zagranicznych członków Isis na dużą skalę – i więcej dowodów na to, że jest to kwestia woli politycznej, a nie zagrożenia czy trudności logistycznych.
  .https://pbs.twimg.com/card_img/1119665707812306946/vWtX3itg?format=jpg&name=600×314
  https://t.co/JlqE2oA9N9

  Dziwna, okropna historia. Masowe ataki samobójcze na kościoły świętujące Wielkanoc i hotele na Sri Lance. Jak mówi @ GunnarHrafnJ , były ataki na buddyjskie strony przez grupę tamilsko-muzułmańską, NTJ, a policja również przewidywała ataki kościelne …

  https://t.co/qR0ep9sW4o
  .https://pbs.twimg.com/media/D4uW3gkUwAEzncS.jpg

  Liczba zgonów z wczorajszych ataków wzrosła do około 290 zabitych i około 500 rannych

  .https://pbs.twimg.com/card_img/1120096892258406400/BVNUg7z6?format=jpg&name=600×314
  https://t.co/ZRq31z3UKc
  https://t.co/BIvl2igYsT

  Liga Arabska zobowiązuje się do przekazania Autonomii Palestyńskiej 100 milionów dolarów miesięcznie
  https://t.co/EBfdHA88xK

  Wideo: Pojazd kosmiczny Dragon SpaceX dla NASA wydaje się eksplodować podczas testu
  https://t.co/itqHotDIdv

  W wywiadzie dla AFP rzecznik polityczny talibów Suhail Shaheen powiedział, że poprzednie negocjacje z Waszyngtonem pokazały, że obie strony zgadzają się na całkowite wycofanie, a tylko szczegóły muszą zostać dopracowane.
  https://t.co/WsOSQeJabO

  Polubione przez 2 ludzi

 5. Przybliżona sytuacja w gubernatorstwie Idlib
  .https://syrianwardaily.files.wordpress.com/2019/01/1201.png

  Poroszenko wygrywa tylko w Galicji. Jesteśmy w 2019 roku. Cała Galicja jest okupowana przez agentów Putina. Cała Gallicia? Nie! Dzielnica zamieszkana przez niezłomnych ludzi galijskich nie przestaje się opierać intruzowi.

  AsterixAndObelix 🤣

  .https://pbs.twimg.com/media/D4sdEw4XoAA0Lqb.jpg

  Przywództwo w stylu Al-Julaniego: zagrożenia stają się główną motywacją „rebeliantów” do walki z armią syryjską
  https://t.co/CekvdNABcX

  Houthis zdobywa 20 pozycji wojskowych z koalicji kierowanej przez Arabię ​​w Jemenie Centralnym (ponad 18 filmów wideo)
  https://t.co/iT4sl6rJ3z

  Sytuacja wojskowa w Afganistanie 21 kwietnia 2019 r. (Aktualizacja mapy)
  .https://pbs.twimg.com/media/D4sGwUsVUAAfepI.jpg
  http://dlvr.it/R3DnKb

  „Setki uchodźców i imigrantów wewnątrz kompleksu oraz w innych ośrodkach zatrzymań w Trypolisie obawiają się, że staną się ofiarami i celami, po tym, jak zostali zmuszeni do podjęcia aktywnej roli wspierającej milicje dostosowane do GNA”.
  .https://pbs.twimg.com/card_img/1120214168731148288/2hfwiqlh?format=jpg&name=600×314
  https://t.co/rkg4Iplpmt

  Oddziały @ IDF właśnie wzięły udział w dwutygodniowym międzynarodowym treningu armii amerykańskiej prowadzonym przez Niemcy –
  .https://pbs.twimg.com/card_img/1117458871956717569/3j8QxrzY?format=jpg&name=600×314
  https://t.co/QrN1dpoifx

  WŁAŚNIE: Urzędnicy wywiadu na Sri Lance ostrzegali, że elementy terrorystyczne, w tym radykalna islamska organizacja NTJ, przeprowadzą samobójczy atak w niektórych kościołach w okresie Wielkanocy.
  .https://pbs.twimg.com/card_img/1119907739831033856/169Fru9p?format=jpg&name=600×314
  https://t.co/rM1J46h3er

  Polubione przez 2 ludzi

 6. Waszyngton jest przeciwny pokojowi, więc jeśli Zelensky nie będzie w stanie odciąć więzi z USA (krajem, który pozwolił mu zostać prezydentem), wojna domowa w Donbasie może trwać przez kolejną dekadę, jak grabież Ukrainy

  .https://twitter.com/AFP/status/1120036608789680129

  Lider HTS Al-Jolani odbył spotkanie z 8 starszymi dowódcami bojowymi, w tym TIP i Jaish Al-‚Izzah, grożąc im, aby nie przekazywali terytoriów SAA i prosząc ich o zachowanie bojowników w pełnej gotowości do alarmowania i SVBIED – RAPORT https://t.co/oDSDQanvtG
  .https://pbs.twimg.com/media/D4r6cv_W4AAkuj7.jpg

  Podczas gdy USA prowokuje Rosję na rosyjskiej granicy i otwarcie się nią chwali, Moskwa nie powinna wysyłać 100 doradców do Wenezueli według klubu psychopatów, którzy rządzą USA . Uosobienie hipokryzji.

  Ukraina reprezentuje tylko dwie rzeczy dla Zachodu: _ republika bananowa, która zostanie splądrowana tak długo, jak to możliwe (straciła 50% PKB, USA i UE nie zapewniły żadnej rzeczywistej pomocy gospodarczej dla kraju) _ niezwykle owocne źródło paszy armatniej dla krucjaty przeciwko Rosji.
  .https://pbs.twimg.com/media/D4sez9qWsAEmaF-.jpg
  .https://pbs.twimg.com/media/D4sfKsLWkAU_x0Y.jpg

  Ludzie mówią o wyborach na Ukrainie, jakby to była naprawdę demokracja. US podniósł Zelensky jako nowego prezydenta. Po przewrocie, który nielegalnie wyparł ostatniego legalnego prezydenta w 2014 r., Ameryka przejęła 90% terytorium Ukrainy i kontroluje ją pod każdym względem.

  Sytuacja wojskowa w Jemenie 22 kwietnia 2019 r. (Aktualizacja mapy)
  .https://southfront.org/wp-content/uploads/2019/04/22april_Yemen_war_map-1024×596.jpg
  https://t.co/Y2krSwBXD5

  Ataki terrorystyczne na Sri Lance w niedzielę wielkanocną Pozostawiają co najmniej 290 zmarłych, 500 rannych
  https://t.co/jQobun55yw

  Wesołych Świąt dla tych, którzy obchodzą to dzisiaj. Joyeuses Pâques. Frohe Ostern. Buona Pasqua.

  Miłego dnia 🙂

  Polubione przez 2 ludzi

 7. Prezydent Iranu Rouhani ogłasza wspólne siły zbrojne na granicy z Pakistanem

  Irackie Ministerstwo Energii Elektrycznej: Przesyłki gazowe z Iranu wzrosną do 35 milionów metrów sześciennych w czerwcu z 28 milionów obecnie

  Obserwuj rosyjskie siły powietrzne zacierające Hayat Tahrir al-Sham (HTS) w Aleppo
  https://t.co/FuFt1i28KW

  Pomimo najlepszych wysiłków amerykańskich neokonserwatystów, wciąż jest kilku chrześcijan w Iraku …

  .https://twitter.com/zinarosek/status/1120131316018761735

  Irak , # Turcja # Rosja # Indie # Pakistan nie będą przestrzegać amerykańskich sankcji. Co wtedy?

  .https://twitter.com/hasavrat/status/1120246647571779585

  Trzecie wspólne spotkanie koordynacyjne dotyczące zamknięcia obozu # Rukban odbywa się w Moskwie. 4345 osób zostało ewakuowanych z obozu od 23 marca. Ponad 2 362 z nich jest zakwaterowanych w tymczasowych schroniskach # Homs CS. Reszta wróciła do miejsc zamieszkania, które wybrali.
  .https://pbs.twimg.com/media/D4wqDnBXoAIKoUK.jpg
  .https://pbs.twimg.com/media/D4wqDnBXoAATHdN.jpg
  .https://pbs.twimg.com/media/D4wqFbqWAAAzbz1.jpg

  Trump zamierza izolować USA …

  .https://twitter.com/CivilWarMap/status/1120314162612097024

  Iranian, Russian Naval Developments w dniach 12-22 kwietnia 2019 r. (Aktualizacja mapy)

  .https://southfront.org/wp-content/uploads/2019/04/22april_Naval-Developments-1024×728.jpg

  Podczas gdy 10 milionów Irańczyków zostało dotkniętych niszczycielskimi powodziami, w tym milion dzieci, administrator Trump zwiększa presję ekonomiczną na # Iran . Presja, która przede wszystkim szkodzi zwykłym Irańczykom, kobietom i dzieciom, szczególnie w czasach kryzysu i potrzeb.

  .https://twitter.com/NegarMortazavi/status/1120315380411654149

  MAPA: IS obszar operacyjny, w Syrii i Iraku . Silny wzrost ataków w prowincji Diyala w Iraku .
  .https://pbs.twimg.com/media/D4xL50EXkAEs1hC.jpg

  Polubione przez 2 ludzi

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s