25.09.2017 – Syria: 725 dzień sprzątania świata…ŚP. Generał Walery Asapow na zdjęciu z WWP…

https://pp.userapi.com/c841131/v841131275/1f72c/vQspl_6WpSM.jpg

25.09.2017 czyli 725 dzień walki dzień walki z Imperium Zła i jego armią na Bliskim Wschodzie…

Po wczorajszej, porannej sensacji o udokumentowaniu współdziałania wojsk USA z dajesz, przyszła późnowieczorna, smutna informacja o śmierci w okolicach Der Ez Zor rosyjskiego doradcy generała Walerija Asapowa. Generał Asapow był jedną z kluczowych osób które doprowadziły do tego, że w pokojowy sposób odbyły się wybory na Krymie. Był też oskarżany przez władze z Kijowa o „dowodzenie rosyjskimi wojskami na Donbasie”.
Okoliczności jego śmierci są na razie mało znane, mówi się o zdradzie – gdyż wraz z nim zginęło podobno dwóch pułkowników armii syryjskiej – po tym jak pocisk moździerzowy celnie trafił w syryjski sztab pod Der Ez Zor.

Dzisiejszy poranek przyniósł alarmujące informacje od Kurdów (SDF) o tym, że ich pozycje znajdujące się na północ od Der Ez Zor są bombardowane przez lotnictwo Federacji oraz przez syryjską artylerię rakietową.

Dopiero w godzinach późnopopołudniowych odezwało się rosyjskie Ministerstwo Obrony krótkim komunikatem:

Минобороны России опровергает сообщение британского информационного агентства «Reuters» о якобы нанесении ударов российской авиацией по сражающимся с террористами ИГИЛ в районе газовых месторождений Дейр-эз-Зора боевикам «Сирийских демократических сил»
«В ходе операции сирийских войск по уничтожению последнего плацдарма ИГИЛ в Дейр-эз-Зоре авиация ВКС России наносит точечные удары по разведанным и подтвержденным по нескольким каналам объектам террористов.
Удары наносятся как по выявленным огневым точкам ИГИЛ, ведущим обстрелы позиций сирийских войск, так и по выдвигающимся из тыловых районов резервам террористов.
Наши беспилотные средства и разведка, круглосуточно действующие в районе Дейр-эз-Зора не фиксируют каких-либо боестолкновений боевиков СДС в арьергарде террористов ИГИЛ.
Особенно это касается районов углеводородных месторождений в провинции, где боевики ИГИЛ сейчас оказывают ожесточенное сопротивление наступающим сирийским войскам.
Минобороны России опубликовало абсолютно объективные и конкретные доказательства, – фотографии аэрофотосъемки, прямо свидетельствующие о нахождении и свободном перемещении в районах, подконтрольных ИГИЛ, боевиков СДС и поддерживающих их сил специального назначения ВС США. Причем ни одной воронки от разрыва боеприпасов на этих опорных пунктах, а тем более следов попаданий авиабомб рядом с ними нет.
Никаких разъяснений или опровержений по данному вопросу от представителей СДС или ВС США до сих пор не последовало».

Moje tłumaczenie i podkreślenia:

Ministerstwo Obrony Rosji zaprzecza doniesieniom brytyjskiej agencji informacyjnej Reuters na temat rzekomych ataków rosyjskiego lotnictwa na walczące z terrorystami dajesz w rejonie pól gazowych Der Ez Zor oddziały SDF.
Podczas operacji syryjskich wojsk mającej na celu zlikwidowanie ostatniego bastionu dajesz w rejonie Der Ez Zor, samoloty sił lotniczo-kosmicznych FR nanoszą celne uderzenia na obiekty terrorystów, zgodnie z danymi wywiadu potwierdzonymi kilkoma dodatkowymi kanałami informacji.
Atakuje się pozycje terrorystów z których prowadzony jest ogień w kierunku armii syryjskiej, a także nadciągające oddziały wzmocnienia dajesz.
Nasze drony oraz zwiad całodobowo monitorujące sytuację wokół Der Ez Zor nie notują żadnych walk pomiędzy oddziałami SDF a dajesz.
Szczególnie dotyczy to rejonów pól gazowych i naftowych prowincji (Der Ez Zor), gdzie w chwili obecnej oddziały terrorystów prowadzą zaciekły opór wobec nadciągających wojsk syryjskich.
Rosyjskie Ministerstwo Obrony opublikowało całkowicie obiektywne i rzetelne świadectwa (zdjęcia lotnicze), które wprost dowodzą znajdowania się i swobodnego przemieszczania się oddziałów SDF oraz specnazu wojsk USA w rejonach zajętych przez terrorystów.

Nie ma tam (w miejscach stacjonowania SDF o raz sił specjalnych wojsk USA – w rejonach zajętych przez dajesz) ani jednego śladu po wybuchu pocisku czy tym bardziej śladu lotniczego bombardowania.

Do tej pory nie ma żadnych wyjaśnień lub zaprzeczeń ze strony SDF lub sił zbrojnych USA.

https://colonelcassad.livejournal.com/3702931.html
https://colonelcassad.livejournal.com/3703989.html
https://colonelcassad.livejournal.com/3704719.html
https://www.almasdarnews.com/article/russia-denies-bombing-us-backed-forces-east-syria/

Jak Państwo widzą, w tym dość zadziwiającym oświadczeniu nie ma informacji „nie bombardowaliśmy oddziałów SDF” a jest jedynie że „nie bombardowaliśmy oddziałów SDF walczących z dajesz”.

Zajęcie pól naftowych i gazowych wokół Der Ez Zor jest sprawą kluczową dla przyszłości Syrii, szczególnie wobec odbywającego się dziś referendum niepodległościowego w irackim Kurdystanie. Niedopuszczenie Kurdów do pól naftowych DEZ pozbawi ich jedynego tak naprawdę źródła dochodu i zmusi ich do życia w ramach jednolitej Syrii na warunkach ustalonych w Damaszku.

W przeciwnym razie Syrię czeka „kiepski pokój” z Kurdami, czyli lustrzaną sytuację jaką teraz widzimy na przykładzie Iraku. Władze syryjskie są tak pewne swej siły i pomocy rosyjskich partnerów, że zapewniają iż do końca przyszłego miesiąca wszystkie syryjskie pola gazowe i naftowe znajdą się pod kontrolą Damaszku.
https://ria.ru/syria/20170925/1505460712.html

Skróty informacji dnia

Biuletyny Rosyjskiego Centrum Monitorowania Rozejmu…
http://syria.mil.ru/peacemaking_bulletins.htm

Terroryści ostrzeliwali Kardaha w prowincji Latakia. Dwie osoby zabite, 5 osób rannych. W wyniku ostrzału rakietowego Aleppo ranna została kobieta. W Daraa naruszono umowę deeskalacji. Zginęło dziecko, 8 osób rannych
http://sana.sy/ru/?p=120948
http://sana.sy/ru/?p=120931
http://sana.sy/en/?p=114506

Rosyjscy wojskowi uruchomili w Aleppo mobilny punkt pomocy medycznej
https://ria.ru/syria/20170925/1505460658.html

Skrót dnia South Front

Informacje Syria TV

. http://sana.sy/ru/?p=120979
. http://sana.sy/en/?p=114509
Informacje SANA

thewallwillfall
https://thewallwillfall.wordpress.com/

Dodatkowe informacje – skróty dnia, analizy:

Na temat rozmów w Astanie i aktualnej sytuacji w Syrii rozmawiali telefonicznie prezydenci FR, Kazachstanu oraz Iranu
https://ria.ru/syria/20170925/1505504869.html
http://sana.sy/ru/?p=120951

Minister Ławrow oraz Riabkow odnieśli się do opublikowanych wczoraj dowodów współpracy Amerykanów i terrorystów. Z jednej strony Moskwa zauważa pozytywne kroki Arabii, oraz pozytywne kontakty pomiędzy wojskowymi FR i USA. Jednak żąda od Stanów Zjednoczonych dowodów na to, że rzeczywiście walczy z dajesz.
Pan Riabkow nazwał śmierć generała Asapowa „rezultatem dwulicowej polityki USA prowadzonej przez ten kraj w Syrii”

Rosja kolejny raz oskarża USA o współpracę z terrorystami

http://sana.sy/ru/?p=120968
http://sana.sy/en/?p=114533
https://www.almasdarnews.com/article/russian-general-syria-killed-us-hypocrisy-moscow/
https://ria.ru/syria/20170925/1505519757.html

Według zachodnich i arabskich mediów, FR rozpoczęła przygotowania do tworzenia w prowincji Der Ez Zor bazy wojennej, porównywalnej z bazą w Hmeimim
http://free-news.su/interesnoe/23423-rossiya-sozdast-krupnuyu-voennuyu-bazu
Dziś odbywa się referendum na terenie „irackiego Kurdystanu”. Iran zamknął granice z terytorium irackiego Kurdystanu. Turcja wprowadziła bardzo ostre kontrole na swoich przejściach granicznych. Kurdyjskie oddziały „peszmerga” sa gotowe do walki „o niepodległość”
https://www.almasdarnews.com/article/70-voters-cast-ballots-iraqi-kurdistans-independence-vote/
https://www.almasdarnews.com/article/kurdish-peshmerga-combat-ready-independence-referendum/
https://www.almasdarnews.com/article/iran-closes-airspace-flights-iraqi-kurdistan/
https://vk.com/brusek?w=wall274493429_82349%2Fall
http://dlmn.info/ru/nezavisimyy-kurdistan-pochemu-turciya-psihuet-izrail-dovolen-a-barzani-govorit-chto-eto-zemlya-i-armyan/

„Niezależny Kurdystan” i Kurdowie których znów oszukano
https://nstarikov.ru/blog/84865

Курды проголосовали за создание независимого государства.
«За» высказалось 97,38 процентов. «Против» — 2,62 процентов.
Всего в референдуме приняли участие около 73 процентов жителей Иракского Курдистана.
http://rusvesna.su/news/1506368717

Interesujący tekst
https://cont.ws/@amurweb/723927

Informacje dodatkowe

Chińczycy kolejny raz podkreślają „niezależność, niepodzielność i suwerenność Syrii”
http://sana.sy/en/?p=114495

Przedstawiciel Syrii na 36 sesji Rady Praw Człowieka ONZ mówił o działaniach izraelskich okupantów
http://sana.sy/ru/?p=120963
http://sana.sy/en/?p=114514

Gubernator prowincji Der Ez Zor odwiedził przejściowy obóz uchodźców
http://sana.sy/ru/?p=120970

Minister Pracy spotkał się z delegacją biznesmenów z Brazylii
http://sana.sy/en/?p=114524

Syrię wizytuje też delegacja syryjsko-libańska z Argentyny
http://sana.sy/en/?p=114518

Rada miejska Homs zatwierdziła kontrakt na remont ulic miasta
http://sana.sy/ru/?p=120942

Do Syrii ma zostać wkrótce wysłane 4 tysiące ton materiałów budowlanych oraz maszyn
. http://sana.sy/ru/?p=120954

Pod patronatem UNESCO w Damaszku odbywa się seminarium na temat przeciwdziałaniu nierównościom społecznym
http://sana.sy/ru/?p=120957
http://sana.sy/en/?p=114528

Pod Al Harifi (prowincja Hasaka), wpadł w zasadzkę duży konwój kurdyjsko- amerykański. Amerykanom dziwnym trafem nie spadł włos z głowy. Kurdowie mają dużo zabitych, rannych i wziętych do niewoli. Amerykański sprzęt wpadł w ręce terrorystów dajesz
http://free-news.su/voennye-konflikty/23426-ig-ustroilo-zasadu-na-kolonnu-sdf
http://rusvesna.su/news/1506329706

Po ataku rakietowym turkomańskich oddziałów na miejscowość Al Kardaha (miejscowość rodzinna prezydenta Assada, znajdująca się w Latakii), rosyjskie lotnictwo bombardowało terrorystów w miejscu ich stacjonowania i skąd prowadzono ogień (Idlib, okolice Dżisr el Szugur)
http://free-news.su/voennye-konflikty/23448-vks-otomstili-dzhixadistam-obstrelyavshim-rodnoj-gorod-asada
https://www.almasdarnews.com/article/russian-air-force-unleashes-hell-jisr-al-shughour-retaliation-jihadist-attack/

Jeszcze jedna informacja o ataku terrorystów na posterunek policji wojskowej FR
https://www.almasdarnews.com/article/russian-military-police-recall-surrounded-syrian-militants-idlib-video/

Reportaż Poddubnego
. https://youtu.be/mfoOvx1xtlU

Wczorajszy koncert w Aleppo
Певица Faia Younan на концерте в Цитаделе #Алеппо вчера.
. https://pp.userapi.com/c837324/v837324989/4e2a3/tg6qZ0_Hw_E.jpg
. https://pp.userapi.com/c837324/v837324989/4e2ab/QShdv8MHqTE.jpg
. https://pp.userapi.com/c837324/v837324989/4e2b3/y00CDacBSeE.jpg
. https://pp.userapi.com/c837324/v837324989/4e2bb/Ui3N1hiREfg.jpg

Mapy interaktywne

http://militarymaps.info/

https://en.wikipedia.org/wiki/Module:Syrian_Civil_War_detailed_map/doc
Mapa aktualizowana z Wikipedii

Mapa interaktywna (Guerra Civil Siria e irak)
. https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1liqnO9iSvshTLwgPB3q9sJTgfUI&ll=35.06531672118511%2C38.667938386852825&z=9

Mapy i filmyRakka


Rakka. Wersja terrorystów
https://vk.com/video-103611704_456244150


Wschodnia Guta. Od rana ofensywa. https://pp.userapi.com/c841425/v841425068/24b07/zQQHXh2QI1o.jpg
. https://pp.userapi.com/c639718/v639718623/559b3/7MEM7n3cpmg.jpg

Kocioł Akerbat
https://www.almasdarnews.com/article/latest-field-update-central-syria-battle-map/


Kurdowie zajęli kilka miejscowościDer Ez Zor. Dzięki wspomaganiu anielskiemu Rosjan, Syryjczycy rozpoczęli zajmowanie nowych terenów po północnej stronie Eufratu, dzięki kolejnej przeprawie przez rzekę.
https://www.almasdarnews.com/article/breaking-syrian-army-crosses-euphrates-river-liberates-new-town-deir-ezzor/
https://www.almasdarnews.com/article/breaking-syrian-army-begins-important-offensive-liberate-last-isis-stronghold-east-homs/
https://muraselon.com/en/2017/09/syrian-army-expands-control-east-bank-euphrates-river-deir-ezzor-map/
https://riafan.ru/979760-siriya-teryaet-neft-deir-ez-zora-ssha-i-kurdy-dogovorilis-s-igil-na-levom-beregu-evfrata#img=orig-15063703056f92afc9722b5ec574d1436c13188b5f
https://vk.com/video65966120_456242476
.https://youtu.be/_DlUj98uzPQ

.https://youtu.be/KyQkPHaT0tE

Kurdowie płaczą
. https://sun9-3.userapi.com/c841336/v841336661/260d9/ioJ4tS2kwV4.jpg

Zajmowanie bazy T2

Dwaj bohaterowie (ojciec i syn) wrócili do swej wioski
https://vk.com/video235346767_456240861

Brig. Gen. „Issam Zahreddine” & his son „Yarob” have came back from Deir Ezzor to visit their village & family in Suweyda countryside

Filmy i informacje od terrorystów

https://vk.com/video288388043_456239642
US troops train Syrian rebels to use TOW missiles against Syrian Army tanks

Dajeszowcy twierdzą, że zabili „dwóch oficerów rosyjskich” pod Der Ez Zor
https://www.almasdarnews.com/article/isis-claims-two-russian-officers-killed-deir-ezzor/

Terroryści odgrażają się i reklamują nowe zabawki do zabijania
https://www.almasdarnews.com/article/isis-shows-off-advanced-anti-aircraft-weaponry-english-spoken-propaganda-video/

HRW o mordowaniu cywili przez Amerykanów
. https://youtu.be/iRyQ4dK7JQE
https://www.rt.com/news/404445-us-coalition-civilians-hrw/
https://russian.rt.com/world/news/433299-pravozaschitniki-gibel-84-rakka

Rosjanie komentują że dane znacznie zaniżone
https://russian.rt.com/world/news/433304-human-raits-voch-otchet

Ciekawe
https://www.vesti.ru/doc.html?id=2935811&utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com#
Российские военные: экипировка сирийских террористов оказалась очень интересной

IRAK


Hawidża. 5-ty dzień

JEMEN

Dziś Saudyjczycy walczyli ze studniami, fermą kurzą i wieżą nadawczo-odbiorczą
https://vk.com/brusek?w=wall274493429_82346%2Fall

IRAN

https://vk.com/video-121811658_456241220
Irańscy piloci gotowi są pomagać Irakowi przy pacyfikacji Kurdystanu

TURCJA

Irackie oddziały wojskowe przybyły do Turcji na wspólne manewry, które odbywać się będą na granicy z irackim Kurdystanem
https://vk.com/anti_daesh?w=wall-76669927_93117

Kalifat Europa

Od roku 2015 do Europy przybyło 2 miliony kolonistów
https://colonelcassad.livejournal.com/3705276.html

Rosja ostro reaguje na oskarżenia ONZ o „naruszanie praw człowieka” na terenie Krymu
https://russian.rt.com/russia/news/433430-gosduma-absurd-obvineniya-oon

Zachodnie firmy wyssały z Polski w ciągu ostatnich 10 lat 540 miliardów zł
http://www.polska-kaliningrad.ru/home/10-newsfrompoland/7900-540-10

Ukraina / Noworosja


Pan Balczun wrócił do Polski. Mówi że jego największym sukcesem jest powrót do domu jako żywy człowiek
https://lenta.ru/news/2017/09/25/balchun/
. https://pp.userapi.com/c840236/v840236511/2dbbf/2EqhNUCHZqs.jpg

Chasydzi – nożownicy
https://www.vesti.ru/doc.html?id=2936172&cid=7

Chasydzi w swoim naturalnym środowisku (zdjęcia w linku)
https://vk.com/brusek?w=wall274493429_82343%2Fall
. https://pp.userapi.com/c840126/v840126006/30634/TjsxBRId4NY.jpg
Ściana płaczu
. https://pp.userapi.com/c836129/v836129264/63bb4/KpMi9wrIW4o.jpg
. https://pp.userapi.com/c638930/v638930315/5d8bc/Nz3Gi5qd5Hc.jpg
. https://pp.userapi.com/c840220/v840220832/2b36c/Kejt05mIW2M.jpg
. https://pp.userapi.com/c837133/v837133008/50623/cSq6eqHD8Uk.jpg
. https://pp.userapi.com/c841627/v841627549/22015/9EbzqO3HOBc.jpg
. https://pp.userapi.com/c840129/v840129027/2b889/soTyhdO7WE0.jpg
. https://pp.userapi.com/c841437/v841437180/1f1f5/MMrm3VolSzc.jpg

Pożar pod Kijowem
http://rusvesna.su/news/1506367610

Ciekawy tekst Rodżersa o problemie braku węgla na UPAdlinie
https://news-front.info/2017/09/25/ugol-iz-pensilvanii-pervye-syurprizy-aleksandr-rodzhers/

”Hegemonia”

Departament Stanu zarzeka się że USA nie wypowiedziały wojny KRLD. Biały Dom sekunduje. Chodzi o wypowiedź towarzysza Kima który uważa, że mowa Trumpa w ONZ jest wypowiedzeniem wojny KRLD
https://russian.rt.com/world/news/433509-gosdep-ssha-voina-kndr
https://russian.rt.com/world/news/433515-beliy-dom-kndr-ssha-voina

„Martwe dusze Hilarii”
https://ria.ru/analytics/20170925/1505468166.html

„Pieriestrojka made in USA”. Gorąco polecam ten trzyczęściowy wpis
https://serfilatov.livejournal.com/2347377.html
https://serfilatov.livejournal.com/2347689.html
https://serfilatov.livejournal.com/2347896.html

Chiny i Europa ostrzegają Trumpa
https://svpressa.ru/politic/article/181952/

============================================

DODATKI

Moskwa poprosiła ONZ o ocenę naruszania praw rosyjskich sportowców
https://russian.rt.com/sport/news/433513-viktorov-oon-rossiya-sportsmeni

SR-10 wchodzi do seryjnej produkcji
https://vk.com/brusek?w=wall274493429_82357%2Fall
. https://pp.userapi.com/c840339/v840339987/9eb5/_9nd-_O3bFA.jpg

Historia broni pneumatycznej. Polecam!
http://www.krasfun.ru/2013/09/istoriya-pnevmaticheskogo-oruzhiya/

O filmie „Matylda” – bardzo ciekawie!
. http://rusotunio.blog.pl/2017/09/25/bede-musial-obejrzec/

POWTÓRKI

https://independenttrader.pl/jak-zdestabilizowac-kontynent.html
https://independenttrader.pl/banki-centralne-obrabowaly-klase-srednia-i-zrobia-to-ponownie.html
https://independenttrader.pl/demograficzne-samobojstwo-europy.html
danielmarek2552

Takie tam … na rzece Wołdze.
.https://www.youtube.com/watch?v=pDCS30I9Qs0
.https://www.youtube.com/watch?v=DhJmzgIx1sM
zorbaG22

Zanim komendant wrzuci nowy dzień- staroć sprzed dwóch lat.
Program o Niemcu, który wyjechał do FR, pracował, a teraz jest panem na wlościach prawie równych Luksemburgowi. Ciekawe, że mawia „u nas w Rosji” itp. To on doradził WWP wprowadzenie sankcji przeciw zachodowi.
.https://www.youtube.com/watch?v=6pQNxIK-2YM
adam sulejczak

I jak tu nie być antys.? Jak człowiek posłucha co mają do powiedzenia obłąkańcy pokroju Laudera, przychodzi mu to z taką naturalną łatwością… 🙂
https://www.reuters.com/article/us-germany-election-antisemitism/jews-around-world-alarmed-by-far-right-breakthrough-in-germany-idUSKCN1BZ0SI
marekmarcellus

============================================
Informacje na temat u’Krainy i okolic tutaj (AdNovum)

++++++++++++++++++++++++++++++++
© Proszę docenić trud autorów wpisów i wykorzystywać je z linkiem wskazującym na źródło informacji.

48 uwag do wpisu “25.09.2017 – Syria: 725 dzień sprzątania świata…

 1. Na dobry poczatek dnia-
  https://www.almasdarnews.com/article/graphic-photos-al-qaeda-slaughtered-syrian-army-amid-failed-aleppo-offensive/?utm_medium=ppc&utm_source=push&utm_campaign=push%20%notificationss&utm_content=varies
  Zach Aleppo. Atak rzeżników trwał godzine, Skutki- na zdjęciach.
  Dodatkowo informacja o zaorywaniu Idlib przez RuAF i SyAF.
  Nie skorzystali z okazji żeby siedzieć cicho.
  Tymczasem SAA szykuje sie do ataku.

  Polubione przez 2 ludzi

 2. Witam z rana…

  Seria krótkich filmików. Likwidacja terrorystów w pólnocnej Hama i Idlib
  Rosjanie podkreślają, że bombardują terrorystów znajdujących się zdala od miejsc cywilnych.
  https://colonelcassad.livejournal.com/3706302.html
  .https://youtu.be/bU8nvnTZMts
  .https://youtu.be/Oy2F5c944Fg
  .https://youtu.be/4824aRQHKFw
  .https://youtu.be/yitkaPp6HL0

  http://tass.ru/armiya-i-opk/4591682

  Sztab amerykańskiej koalicji twierdzi że opublikowane zdjęcia pokazujące pozycje wojsk USA wśród dajesz to „czyste kłamstwo”
  https://cont.ws/@vasilevskiy117/724652
  Ale dodają:
  Правда, после штаб коалиции добавил: «В целях обеспечения безопасности операций мы не говорим о текущих миссиях или о расположении военнослужащих коалиционных сил, отрядов наших партнеров». То есть, как бы намекая, что «чистая ложь» все-таки с привкусом правды.

  Kurdystan iracki zagłosował za niezaleznością
  .https://pp.userapi.com/c841330/v841330851/21662/vUffdQpiBgU.jpg
  .https://youtu.be/pMpfVtTVLY0
  https://arhano.ru/content/kurdskiy-referendum-i-reakciya-turcii
  https://russian.rt.com/world/news/433555-yavka-irakskii-kurdistan

  Tak głosowano – metoda „dziesięć palców”. Dlatego taka duża frekwencja i ilość zwolenników.
  Курдский референдум в Ираке.
  Голосующие заполняют по 5-10 бюллетеней, и их голоса засчитывают.
  .https://pp.userapi.com/c841628/v841628560/1e24b/sLPdgvyVKSc.jpg
  .https://pp.userapi.com/c543105/v543105138/1f337/H1L4lVJkxmk.jpg
  .https://pp.userapi.com/c543105/v543105138/1f33f/0E0vdMpdxgc.jpg

  Tak świętowano
  .https://pp.userapi.com/c639316/v639316806/43899/BEacDHemk_0.jpg

  Ciekawy tekst o Kurdystanie – polecam
  .https://pp.userapi.com/c841322/v841322766/1f81d/UuTwvc98QaE.jpg
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_82380%2Fall

  Erdogan do Kurdów irackich: „pewnej nocy wkroczymy”
  http://voskanapat.info/?p=25979&l=ru

  Syryjska obrona przeciwlotnicza atakowała „nieznany cel”. Podobno zestrzelono, co widziano w całym Damaszku
  https://vk.com/video-153588782_456239034
  https://muraselon.com/en/2017/09/breaking-syrian-air-defenses-shot-unidentified-target-southwest-country/
  http://anna-news.info/sirijskie-pvo-predpolozhitelno-sbili-vozdushnyj-obekt-nad-damaskom/

  Katar prosi Amerykanów by się wynieśli
  https://www.novorosinform.org/articles/11313

  Libia. Terroryści zajęli nadbrzeżne miasto na zachód od Trypolisu
  Множество источников сообщают о том что боевики ИГ захватили ряд позиций возле одного из ливийских городов недалеко от Триполи.
  .https://pp.userapi.com/c841327/v841327788/19b0e/2v8EUd4D8ns.jpg

  Ciekawostki

  Od grudnia nowe połączenie lotnicze Warszawa – Moskwa
  http://www.polska-kaliningrad.ru/home/10-newsfrompoland/7905-novyj-pryamoj-marshrut-s-moskvy-v-varshavu-eshche-v-etom-godu

  Polscy Jazzmani w Kaliningradzie
  http://www.polska-kaliningrad.ru/home/10-newsfrompoland/7904-polskie-dzhazmeny-vystupili-v-kaliningrade

  Amerykanie wycofują z eksploatacji Boeingi 747
  https://bmpd.livejournal.com/2868676.html

  Polubione przez 2 ludzi

 3. Film z wyzwolonego Maadan
  .https://youtu.be/5BrPDZM5vxE

  Na wschód od Hama
  Видеокадры демонстрируют вчерашнюю операцию штурмового отряда по освобождению города Абу-Ханая от «игиловцев». Проправительственная военизированная группа развернула свои штурмовые группы, танки и легкое вооружение, чтобы изгнать джихадистов из города.
  .https://youtu.be/HzckEijCgUc

  Polubione przez 1 osoba

 4. Ze wstepniaka – „Do tej pory nie ma żadnych wyjaśnień lub zaprzeczeń ze strony SDF lub sił zbrojnych USA.” I nie bedzie. Bo wszystko to co mowi FR i jej sojusznicy jest natychmiast spuszczane w kiblu. Nikt, oprocz Federacji, nie ma zamiaru zadawac Amerykanom i ich najemnikom zadnych klopotliwych pytan. I nikt tez nie bedzie sie w zwiazku z tym przejmowal dawaniem na nie odpowiedzi. Oni tego robic nie musza. „Demokratyczny” swiat tego od nich nie wymaga. Za to druga strona skazana jest na ciagle tlumaczenia z czynow nie-popelnionych. Ktorych to tlumaczen tez nikt nie slucha. Bo nie musi. Wniosek z tego nasuwa sie jeden. Robic swoje. Absolutnie nie przejmowac sie ujadaniem sfory hien, ktore i tak nie sa zainteresowane wyjasnianiem czegokolwiek.

  Polubione przez 8 ludzi

 5. Po zainstalowaniu się w Warszawie jaczejki AJC (z wielką pompą i w obecności rozentuzjazmowanej Dudy) przyszła pora na wpuszczenie do naszego finansowego bajorka superpredatora. JP Morgan – jeden z największych światowych kanibali – otwiera swoje podwoje w kraju Polin. Ponoć mają dać zatrudnienie 3000 pracownikom (tak twierdzi dyr zaż. pan Cohen – a jakże:) ). PKB poszybuje w górę!

  https://kresy.pl/wydarzenia/morawiecki-o-jp-morgan-polsce-dowod-zaufania-naszej-gospodarki/

  Repolonizacja idzie pełną parą

  Polubione przez 5 ludzi

  • Streściłem tu kiedyś artykuł z „warszawskiej gazety” o pisowskich zamiarach repolonizacji mediów. Ślady tego widać na Interii pełnej morderczych szkopów, zniemczających albo mordujących dzieci. Kaczor nazwał to nawet walką z germanizacją.
   Uznałem, że jest w tym wiele racji
   .
   Poczułem się wywleczony do tablicy. 🙂
   Na swoje usprawiedliwienie mam, że solidurni uważam za jedno i to samo. Pisiarnia może nas uwolni od szkopow, ale odda koniokradom. Nie wiem, co gorsze.
   Ale dzięki temu przynajmniej połowa solidurni ma nocne koszmary. Potem sie zamienią z podobnym skutkiem, a nic się nie zmieni, poza wzrostem polskiej zależności.
   Ratunek? UWOLNIĆ MATEUSZA PISKORSKIEGO!

   Polubione przez 5 ludzi

 6. Tytulem dodatku do ostatniej dyskusji o walorach zdrowotnych zywnosci z czasow PRL-u. Znakomity artykol ze Sputnika. Relacja z podrozy na …polnocny Kaukaz. Tak, tak, ten sam Kaukaz gdzie wg wielu „znamienitych, swiatowej slawy podroznikow” do ubikacji chodzi sie za stodole 🙂
  Zacheta do przeczytania artykulu niech beda te,wybrane przeze mnie, fragmenty:

  „Jeśli europejsko-amerykańskie „ofiary” syntetycznej żywności nie zostały jeszcze całkowicie pozbawione smaku, to zalecam podroż kulinarną w opisywany rejon.”

  „Mleko od „szczęśliwych krów” i sery z niego zrobione pozostawią na kubkach smakowych ślad, który sprawi, że produkty seropodobne będą wykrzywiać twarz tak, jak dzisiaj wykrzywia ją niewiedza o Północnym Kaukazie.”

  „Jeszcze kilka lat sankcji i rosyjskie jabłka będą konkurować na rynkach światowych z polskimi, a propagatorzy hasła „Jedzmy jabłka na złość Putinowi” powinni zapaść się ze wstydu pod ziemię.”

  Material zdjeciowy ze palce lizac 😉

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Ту-95МС нанесли удары крылатыми ракетами по объектам международных террористических группировок в Сирии”

  РИА Новости https://ria.ru/syria/20170926/1505602869.html

  „miedzynarodowe ugrupowania terrorystyczne w Syrii”…hm….
  Zastanawiam się, czy ten termin nie pojawił się po raz pierwszy i czy akurat NATO nie zostało pod niego podciągnięte.
  Użycie rakiet X-101 to szybkość i brak czasu na reakcję celu.
  Tu-95- liczba mnoga, czyli co najmniej 2- strzeliły znad terytorium Syrii. Cele w DeZ miały czasu chyba poniżej minuty…

  Polubione przez 3 ludzi

  • https://vk.com/video-133441491_456239677
   .https://youtu.be/NaI0QuvgKJA
   http://tass.ru/armiya-i-opk/4593722
   Zadziwiający komentarz Konaszenkowa

   По словам генерала, экипажи стратегических ракетоносцев выполнили пуски крылатых ракет Х-101 по вскрытым разведкой наиболее важным объектам террористов „Исламского государства” и „Джебхат ан-Нусры” (террористические организации, запрещенные на территории РФ) в провинциях Дейр-эз-Зор и Идлиб.
   „Внезапными ударами уничтожены командные пункты террористов, районы сосредоточения боевиков и скопления техники, а также склады боеприпасов. Данными объективного контроля подтверждено поражение всех целей”, – сказал он.
   По его словам, все цели находились вне населенных пунктов и на безопасном расстоянии от опорных пунктов спецназа США и боевиков „Сил демократической Сирии” (СДС), расположенных в подконтрольных террористам ИГ районах.

   „Удары по объектам ИГИЛ (прежнее название ИГ – прим. ТАСС) в районе Дейр-эз-Зора выполнялись в интересах поддержки успешных наступательных действий сирийской армии по разгрому последнего плацдарма террористов. Особо подчеркну, все пораженные цели находились вне населенных пунктов и на безопасном расстоянии от опорных пунктов спецназа США и боевиков „Сил демократической Сирии”, расположенных в подконтрольных ИГИЛ районах”, – заявил генерал.
   Он отметил, что на представленных ранее Минобороны аэрофотоснимках районов Дейр-эз-Зора можно видеть эти объекты.

   „В интересах обеспечения безопасности американских военнослужащих и бойцов курдских формирований мы не указываем координаты расположения этих опорных пунктов”, – добавил он.

   tymczasem
   Курды захватили #Suwar Deir-Ez-Zor
   .https://pp.userapi.com/c841220/v841220685/21d99/AUs73zTYMg4.jpg

   Plus jeszcze taki wariant mapy
   .https://sun9-3.userapi.com/c543105/v543105394/33988/_QgzK-K4Y3E.jpg
   .https://sun9-3.userapi.com/c841538/v841538769/20c5c/ZvRwIp4CfdA.jpg

   PS
   Rosyjskie Ministerstwo Obrony żąda od Amerykanów informacji z kim oni walczą na terenie Syrii
   https://ria.ru/syria/20170926/1505603628.html

   Bo to że co dzień bombardują cywilów wiemy. Dziś znowu
   https://ria.ru/syria/20170926/1505585017.html

   Polubione przez 2 ludzi

  • Tak a propos to o „zdeterminowaniu” Amerykanów w walce z terrorystami świadczy praktycznie zerowy bilans strat własnych pomimo zaangażowania znacznych ilości żołnierzy u boku kurdyjskiego SDF. Stoi to w wyraźnej dysproporcji do strat Rosjan REALNIE walczących z terrorystami

   Polubione przez 2 ludzi

 8. Sprawa, która przeszła praktycznie niezauważona

  „Sejm jednogłośnie gloryfikuje NSZ i Brygadę Świętokrzyską”

  http://zero-tolerancji.pl/2017/09/sejm-jednoglosnie-gloryfikuje-nsz/

  Co istotne – uchwała przeszła JEDNOGŁOŚNIE czyli też głosami arcydemokratów z PO i Nowoczesnej, wyjątkowo wrażliwych na każdy objaw ksenofobii. PSL również nie zaprotestowało pomimo tego, że Brygada Świętokrzyska walczyła z BCH. A z drugiej strony Ukraińcy uwielbiający UPA dostali oręż do ręki…

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Brygada_%C5%9Awi%C4%99tokrzyska

  Abstrahując od wcześniejszych wyczynów Brygady Świętokrzyskiej należy tylko wspomnieć o kolaboracji z nazistami:

  W Rozstani oddziały Brygady przebywały do połowy kwietnia 1945 r. Był to okres trudny dla jej dowództwa i żołnierzy, gdyż było zmuszone pójść wobec Niemców na daleko idące ustępstwa. Początkowo wysłano do kraju – za zgodą Niemców – kilka pieszych patroli w celu nawiązania kontaktu z Komendą Główną NSZ.
  Następne działania były już o wiele bardziej dyskusyjne. Została wyznaczona grupa ok. 70 ochotników podzielona na 8 grup, którzy – uzbrojeni w niemiecką broń, wyposażeni w pieniądze, dokumenty i radiostacje – mieli być przewiezieni samolotami niemieckimi nad terytorium Polski i zrzuceni celem dokonywania dywersji i działań wywiadowczych na tyłach Armii Czerwonej. 7 lutego w ośrodku RSHA (Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy) rozpoczęło się ich szkolenie, które ze strony NSZ prowadził por. Stefan Celichowski ps. „Skalski” pod nadzorem H. Jury, czyli faktycznie Niemców, zaś ze strony niemieckiej oficerowie RSHA. Szkolono skoczków, dywersantów i radiotelegrafistów w dwóch ośrodkach RSHA. Pierwsze dwa kilkuosobowe patrole pod dowództwem por. Zygmunta Rafalskiego ps. „Sulimczyk” i Jana Ciesielskiego ps. „Rumba” zostały zrzucone 23 marca. Z kolei w II połowie marca zastępca dowódcy Brygady, mjr Władysław Marcinkowski ps. „Jaxa”, wziął udział w Pradze w zebraniu przedstawicieli ruchów faszystowskich i kolaboracyjnych z różnych państw, które miało doprowadzić do powstania wspólnego bloku antysowieckiego pod patronatem Niemców.itd

  Polubione przez 3 ludzi

 9. ciekawy artykuł w temacie Kurdów
  .https://elijahjm.wordpress.com/2017/09/26/kurds-in-iraq-and-syria-a-new-chaos-is-redefining-the-middle-easts-borders/
  i ciekawe – zawarte w nim – informacje:
  – Kurdowie w Iraku zajmują 40 000 km2 i mają pod kontrolą ponad 40% irackiej ropy naftowej, a jej rezerwy szacuje się na około 45 miliardów baryłek i 150 miliardów metrów sześciennych gazu,
  – w Syrii Kurdowie liczą około 8% populacji, a mają obecnie pod swoją kontrolą 25% terytorium Syrii i 40% jej zasobów ropy naftowej i gazu,
  – wymiana Kurdystanu z Turcją i Iranem przekraczaja 10 mld USD rocznie, przy czym Kurdystan importuje 95% swoich potrzeb rolniczych z Turcji i Iranu, ponadto uzależniony jest mocno od Turcji, przez którą idzie większość eksportu ropy naftowej

  Polubione przez 5 ludzi

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s