24.08.2017 – Syria: 693 dzień sprzątania świata


Koalicja pod wodzą USA zbombardowała Al-Mayadeen (prowincja Deir Ezzor) zabijając 7 cywilów

Źródło: htps://www.almasdarnews.com/article/us-coalition-kills-7-civilians-eastern-syria

W związku z wyjazdem służbowym Andrzeja tworzę pusty wpis do kolejnego dnia wojny w Syrii. Zapraszam do dzielenia się bieżącymi informacjami z frontu.

19 uwag do wpisu “24.08.2017 – Syria: 693 dzień sprzątania świata

 1. Witam serdecznie wszystkich 😀 😀 😀
  Dobra wiadomość na początek dnia
  http://www.arabnews.com/node/1150191
  Bibi N. pojechał do Rosji. I wrócił z pustymi rękoma.
  A na koniec:
  „Militarily, it has become crystal clear that the Syrian army has the upper hand, having regained control of the border crossing points with Iraq and Jordan, as well as Lebanon and Turkey. With many Syrian refugees returning from Turkey, Jordan and Lebanon, there are strong signals that Syria is getting back to normal.”
  czyli ostatnie wydarzenia powodują, że Syria wraca do normalności.
  Niektórym się to nie podoba, przede wszystkim znanym mąciwodom
  http://www.haaretz.com/middle-east-news/1.808730
  stąd kolejne judezenie: Dzień, który zmieni obraz Bliskiego Wschodu
  Oczywiście chodzi o tzw „referendum kurdyjskie”, do którego dopuszczono tylko Kurdów, stąd wynik 110% „ZA” można z góry przewidzieć.
  A co w wyniku – sojusz irańsko-turecki?
  „Iran ma dodatkowe powody, aby zablokować niepodległość Kurdów. Kurdowie z Iraku kontrolują kluczowe regiony graniczne z Iranem i Syrią, regionami, które Iran zamierza zdominować, aby stworzyć korytarz lądowy z Iranu na Morze Śródziemne, poprzez Irak, Syrię i Liban. Choć z powodów wewnętrznych Erdogan mówił w ostatnich dniach o perspektywie wspólnego turecko-irańskiego działania przeciwko niepodległości kurdyjskiej w Iraku, Gwardia Strażnicy Rewolucji Iranu próbowała zahamować takie rozmowy. Może to zaszkodzić ich próbom podjęcia działań wojskowych, które już miały miejsce, w których teraz wolałaby współpracować z różnymi siłami kurdyjskimi na ziemi, w Syrii. Ale miesiąc po tym, jeśli w wyniku referendum Kurdowie poważnie podążą ścieżką niezależności, to iracko-turecki sojusz jest możliwością.”
  A na dodatek – reakcja yankesi na „pokaz siły Kremla” czyli już słynny oblt „Niedźwiedzi” wokół Półwyspu Koreańskiego.
  Jeśli była to „odpowiedź” na podobny oblot wykonany niedawno przez yankeskie B-1, to cała sytuacja stała się niewyczerpanym źródłem żartów, a nawet kpin, jak:
  – Nice propeller planes. Did Russia show of its Zeppelins and biplanes also?
  – Nuclear capable. Nukes can be a made less than 100 pounds. A Cessna is nuclear capable!
  – That dinosaur appears to be an easy target
  – The Bears are obsolete and slow. If this is the best the Russians have to offer … well, kind of like pulling down your pants to show off a three incher.
  Można powiedzieć, że publika jest urobiona, aby jedynym stanowiskiem wobec Rosji była POGARDA.
  Z tego, co wiem, jedynym lekarstwem jest solidne mordobicie, bo nie gardzi się kimś, od którego dostało się łomot.
  .

  Polubione przez 4 ludzi

  • Widac wyraznie, ze propaganda dziala na pelnych obrotach : z jednej strony laduje sie do odmozdzonych glow ze Rosja to demon absolutnego zla a z drugiej ku pokrzepieniu serc przekonuje sie mieso armatnie, ze rosyjskie sily zbrojne to pijany soldat oparty o zardzewiala tankietke z karabinem powiazanym sznurkiem w dziurawych butach i smierdzacych onucach. Czyli : rozpocznijmy wojne i bedzie to spacerek.
   Najbardziej niepokojace jest to, ze 95% a moze wiecej spoleczenstw Zachodu w to uwierzy.

   Polubione przez 4 ludzi

 2. Z magazynu twardogłowych yankeskich (a w zasadzie u$$raelskich) błaznów:
  http://www.frontpagemag.com/fpm/267691/iran-makes-mockery-nuclear-deal-ari-lieberman
  – o umowie nuklearnej z Iranem.
  Poruszają wspomniany przeze mnie szkopski tekst z Welt am Sonntag osjkarżający wykorzystanie cywilnego Boeinga, zakupionego jeszcze przez szacha 50 lat temu, do jakoby transportowania do Syrii broni chemicznej.
  Sam koniec
  Nadszedł czas na poważną ocenę tej straszliwej zgody, która jest warta mniej niż papier, na którym jest napisane.
  Podsumowując – nawet jak na u$$raelskie bydło, poziom agresji i napastliwości przekracza wszelkie odniesienia na skali, czego dowodem jest zaliczenie Johna Kerry’ego do „lobbystów Iranu”

  Polubione przez 1 osoba

  • No wie pan, według Kerry’ego „porozumienie nuklearne z Iranem „uczyniło świat bezpieczniejszym” „.Jedyne co spowodowało to spadek cen ropy. Czy ja wiem ? Neville Chamberlain po powrocie z konferencji monachijskiej też pieprzył o przywożeniu pokoju.
   Historia oceni.

   Polubienie

   • Wydaje mi się, że określenie „lobbysta” oznacza osobę, która bierze pieniądze za reprezentowanie czyiś interesów. Kerry dorobił się ksywy „głupek”, ale chyba nie aż tak dużego, aby pieniądze od Iranu brać. A porozumienie łamią obie strony.

    Polubione przez 2 ludzi

 3. Niemcy podporządkowali swoim interesom całą Europę, w tym Polskę. Jesteśmy od nich uzależnieni gospodarczo i politycznie, w skali o jakiej nawet nie ma co myśleć o konsekwencjach usamodzielnienia się. Wizja systematyki regionalnej, w której podtrzymując fikcję Unii i NATO będziemy udawali, że blokujemy relacje niemiecko-rosyjskie przy wsparciu USA, ale przy pełnym uzależnieniu gospodarczym od Berlina – to tragifarsa. Można powiedzieć, że to mocne i chyba najbardziej trafione podsumowanie wszelkich prób prowadzenia polityki para-jagiellońskiej przez Warszawę.
  http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-publicystyka/item/120087-przez-polityke-niemiec-unia-europejska-ma-juz-tylko-znaczenie-funkcjonalne

  Polubienie

  • Ciekawe, że kurs dolara wobec tragicznie zadłużonej złotówki też leci w dół. Ale nie podejmuję się wyciągać z tego faktu dalekosiężnych wniosków. I chyba czymś innym jest brak pieniędzy na wypłaty pensji administracji rządowej, co już za Łobamy wisiało kilka razy nad rządem i łatano to kolejnymi podwyżkami pułapu zadłużenia, a co innego niemożliwość wykupu własnych obligacji przedstawianych przez zagranicę. Przecież po to wprowadzono do ustaw sankcyjnych zapis o odmowie wykupu własnych obligacji.
   JKM twierdzi, że II WŚ wybuchła we wrześniu 1939 r., bo w październiku rząd niemiecki zbankrutowałby. Jednak moim zdaniem yankesie przygotowują sobie miękkie lądowanie i kolejny raz będą przekonywać, że nie warto robić z nich bankruta. Świat zaciśnie zęby, bo co innego moze zrobić?

   Polubienie

   • Swiat moze zrobic twardy reset. Warto czasem zadac sobie pytanie ile kosztowalaby Chiny niewyplacalnosc i bankructwo USA a ile wojna zeby pokonac USA i zdobyc hegemonie. Do przemyslen dla tych ktorzy uparcie twierdza, ze Chinom nie oplaca sie polozyc USD i nigdy tego nie zrobia.

    Polubienie

 4. Prof. F. Koneczny sformułował podstawowe prawa dziejowe, których nie da się podważyć: Niższa cywilizacja podbija wyższą. Dopóki dana wyższa cywilizacja jest żywotna walczy z atakującą cywilizacją niższą.

  Powinno się skończyć z dziecinadą i potraktować ten świat jako swoisty skansen i pozwolić mu rozwijać się podług własnych praw- praw skansenu. Ale stale go monitorować.

  Jednocześnie należałoby rozpocząć „relokację” muzułmanów, odsyłając ich skąd przybyli: do Afryki i na Bliski Wschód.

  http://alexjones.pl/aj/aj-inne/aj-spoleczenstwo/item/120504-nic-nam-nie-zrobicie

  Polubienie

 5. Prof. F. Koneczny sformułował podstawowe prawa dziejowe, których nie da się podważyć: Niższa cywilizacja podbija wyższą. Dopóki dana wyższa cywilizacja jest żywotna walczy z atakującą cywilizacją niższą.

  Powinno się skończyć z dziecinadą i potraktować ten świat jako swoisty skansen i pozwolić mu rozwijać się podług własnych praw- praw skansenu. Ale stale go monitorować.

  Jednocześnie należałoby rozpocząć „relokację” muzułmanów, odsyłając ich skąd przybyli: do Afryki i na Bliski Wschód.

  http://alexjones.***pl/aj/aj-inne/aj-spoleczenstwo/item/120504-nic-nam-nie-zrobicie

  Polubione przez 1 osoba

 6. Przegląd newsów:
  Agencja AP kibicuje daesh
  http://hosted.ap.org/dynamic/stories/M/ML_SYRIA?SITE=AP&SECTION=HOME&TEMPLATE=DEFAULT&CTIME=2017-08-25-07-11-50
  i cieszy się z informacji (niepewnych), że oddziały SAA zostały odrzucone na płd od Rakki
  http://www.dailymail.co.uk/wires/afp/article-4822404/IS-counterattack-kills-34-Syria-regime-forces-Raqa-province-monitor.html
  Czy te straty SAA zostały potwierdzone?
  u$$rael jak zwykle grozi
  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-5007463,00.html
  gdyż jakoby Iran posuwa się w Syrii za daleko. Kali się kłania, choć jak na razie Iran ani razu nie zaatakował dostaw yankeskiej nowoczesnej broni dla terrorystów z:
  צְבָא הַהֲגָנָה לְיִשְׂרָאֵל ‎
  (Tsva ha-Hagana le-Yisra’el)
  Dlaczego terrorystów?
  Wyjaśnia to fragment, w którym i$$rael grozi, że zakładnikiem jego żądań będzie Liban, jedyny kraj starający się nie mieszać do toczącej się wojny, któremu otwarcie grozi się całkowitym zniszczeniem.
  „Third, Israel will have to explain to both its allies and its enemies that if Hezbollah starts a military campaign against us, it will not be fought only against Hezbollah alone, but as an all-out war between the countries of Israel and Lebanon. This approach is both just and wise: it is just because the Lebanese president has openly claimed that Hezbollah is part of Lebanon’s defensive force. And it is wise because no one, certainly not Saudi Arabia, Europe and the US, but even Syria or Iran, would want Lebanon to be destroyed.”
  Ciekawe, kiedy Bibi N. zagrozi całkowitym zniszczeniem Rosji, choć biorąc pod uwagę działania Banku Centralnego FR jest w tym coś na rzeczy.
  Bułgarska gazeta
  http://www.armradio.am/en/2017/08/25/bulgarian-paper-fires-journalist-who-published-docs-on-bakus-support-for-terrorists/
  zwalnia dziennikarkę, która opublikowała dokumentu o wsparciu terrorystów przez Baku.
  Rosja testuje w Syrii
  https://www.dailysabah.com/defense/2017/08/25/russias-new-mi-28ub-helicopter-to-be-field-tested-in-syria
  nowy śmigłowiec, ale to chyba odgrzewany kotlet.
  Natomiast na pewno testuje
  http://tass.com/defense/961968
  bezpieczne systemy łączności wojskowej.
  I na poprawę humoru
  Korea Północna ostrzega, że Wielka Brytania stoi w obliczu „nędznego końca”, jeśli weźmie udział w ćwiczeniach wojskowych na półwyspie
  https://www.yahoo.com/news/north-korea-warns-britain-faces-miserable-end-takes-part-military-exercise-peninsula-084735699.html

  Polubione przez 1 osoba

 7. Do markiza: Wael Al Hussaini‏ @WaelHussaini 5 godz.5 godzin temu
  Więcej
  Wael Al Hussaini podał/a dalej Hassan Ridha
  People of Gwiran district in #AlHasakah are protesting against closing the schools and forcing the kids to learn the Kurdish language.

  Polubione przez 1 osoba

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s