10.08.2017 – Syria: 679 dzień sprzątania świata…


Mapa Hezbollah przedstawiającą obecną sytuację terytorialną w południowo-zachodniej Syrii po ostatniej ofensywie SAA i innych sił pro-rządowych.

Źródło: https://www.almasdarnews.com/article/situation-southwest-syria-map-update

W związku z urlopem Andrzeja tworzę pusty wpis do kolejnego dnia wojny w Syrii. Zapraszam do dzielenia się bieżącymi informacjami z frontu.

Reklamy

43 uwagi do wpisu “10.08.2017 – Syria: 679 dzień sprzątania świata…

 1. Rakka. Syria zameczana przez USA i ich sojuszników, sKurdysynów.
  https://riafan.ru/911021-siriya-pod-udarom-ssha-korrespondent-fan-snyal-na-video-bombardirovku-mirnykh-zhitelei-amerikanskimi-vvs-v-rakke?from=push&utm_source=push
  Ar. Saud. uprawia w Jemenie ludobójstwo przy pomocy cholery.
  Popatrzmy, która strone wspierają USA, Izrael.
  Można to nazwać antysyjonizmem czy antysemityzmem,. Na jedno wychodzi. Tuwim to tylko alibi.
  Schimek-głosne kilka lat temu nazwisko. Zastrzelony szwab, bo odmówił udziału w egzekucji Polaków.
  Szkopy sa dobrzy w swojej masie. Brytole też. I mycaki- to oczywiste.
  …hm…?

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Fajne hasła i ogólniki… W sumie niewiele trzeba żeby wzbudzić zachwyt niektórych.

  A więc w jednym worze mamy Amerykanów, Arabów, Źydów, Brytoli i Niemców. Wszyscy są źli „w swojej masie” z tradycyjnie jednak położonym naciskiem na „mycaków”. Tym samym należy skarcić angielską staruszkę, arabskiego dzieciaka czy dziewczynę z Hajfy gdyż zaliczają się do „złych w swojej masie” narodów…
  Szkoda, że percepcja niektórych pomieszana ze swoistym zaślepieniem rozciąga odpowiedzialność za zbrodniczą politykę prowadzoną przez jednostki stojące na czele rządów, instytucji finansowych i politycznych na cały naród. Czy fakt, że rząd Hollande’a dozbrajał „dobrą” Al-Kaidę w przeciwieństwie do „złego” ISIS o czym otwarcie mówił Fabius upoważnia do określania wszystkich Francuzów jako popleczników podrzynaczy gardeł?

  Tego typu retoryka znajdująca niestety aplauz m.in. wśród określających samych siebie jako przeciwnych „nienawiści” prowadzi w ślepy zaułek. Jak zatem zdefiniować polski naród? Jako dobry czy zły? A może wyjątkowo religijny? A może jako naród „złodziei samochodów” gdyż taką opinię ma wciąż o Polakach wielu Niemców…

  Tuwim to alibi… Ciekawa niewątpliwie teza. Gdyby nie był poetą siedziałby zapewne na Wall Street i wymyślał kolejne instrumenty pochodne. No i naturalnie popierałby bombardowania Jemenu przez Arabów z Riyadu

  Polubione przez 2 ludzi

  • Azazelu, tak bogiem a prawdą, określenia szkopski onet czy szkopska interia – których zdarzało mi się używać, zapożyczyłem od Ciebie. „Niemiaszki” – zdaje się – też Ci się zdarzały.

   Przyznam, że mam pewien mętlik definicyjny, kogo i w jakiem kontekście można według Ciebie określać takimi epitetami, a kogo nie. Jak dla mnie to zbyt wysoko poziom abstrakcji.

   Polubione przez 3 ludzi

   • @Marcelus – co ma wspólnego określenie „szkopski Onet” z wątkiem dyskusji? Możesz mi to wyjaśnić?
    Kto jest właścicielem Onetu i Interii wiadomo – właścicielem są Niemcy. I być może jako „szkopskie” zdarzyło mi się określić te właśnie portale. Nie przypominam sobie natomiast abym cały naród niemiecki nazwał „nazistami” czy „hitlerowcami”. Dostrzegasz tę subtelną różnicę?
    Nie powinno Ci to raczej sprawić problemu gdyż przedwczoraj napisałeś, że do pasji doprowadza Cię zamieszczanie postów złożonych z samych epitetów, nie wnoszące poza czysta nienawiścią żadnej innej treści… a jednocześnie dajesz „plusa” skomentowanemu przeze wpisowi. Czyżby rozdwojenie jaźni?

    Polubienie

    • Dałem plusa, bo znalazłem w poście interesująca mnie treść. Mówiąc o zamieszczanie postów złożonych z samych epitetów, bez grama merytorycznego wkładu, miałem na myśli coś w tym stylu:

     „Przypuszczam że ci panowie sami maja problem z tożsamością . Nie mogą pogodzić się z faktem że być może zydowski palec brał udział w ich stworzeniu .”

     Nie dostrzegam tej subtelnej różnicy między niemiaszkami i szkopami a pejsami czy kacapami. Wybacz.

     Nieodmiennie pozrawiam

     Polubione przez 2 ludzi

     • Szkoda, że nie dostrzegasz różnicy między określeniem portalu a przypisaniem domniemanych win całemu narodowi. Zapewne nie chcesz dostrzec gdyż tak jak inny komentujący uważasz, że „Tuwim to tylko alibi”

      Również pozdrawiam

      Polubione przez 1 osoba

     • @azazel

      Nie, nie uważam Tuwima za alibi. Może Cię to zdziwi ale postrzegam problem odmiennie niż Ty i odmiennie niż @adam.Najbliżej mi do optyki Gilada Atzmona – Żyda nota bene.

      Nie chciałbym Ciągnąć wątku w nieskończoność bo to istna kwadratura koła. Zaczyna mi to przypominać świetny „Pojedynek” Ridleya Scotta 🙂

      Pozdrawiam Kolegę

      Polubione przez 1 osoba

   • @Marcelus

    I jeszcze jedno. Dając + wpisom takim jak ten, który pozwoliłem sobie skomentować przyczyniasz się osobiście do uczynienia z tego bloga miejsca, które przez wielu odwiedzających zostanie określone jako „oszołomskie”. Czyżby Ci na tym zależało?

    Polubienie

  • Tym samym należy skarcić angielską staruszkę, arabskiego dzieciaka czy dziewczynę z Hajfy gdyż zaliczają się do „złych w swojej masie” narodów…
   // teoretycznie, ale tylko teoretycznie, każdy decyduje za siebie i odpowiada tylko za siebie. Niestety, praktyka jest taka że w wielu przypadkach swoją biernością (zaniechaniem) dajemy niewerbalne (ale jednak) przyzwolenie jednostkom (w jakiś sposób demokratycznie nas reprezentującym) na działanie. I stad, mimo że rozkazy wydają jednostki to za nimi stoi cała „masa” narodu nie sprzeciwiająca się czynnie ich działaniom.

   Polubione przez 2 ludzi

  • gdyby rzeczywiście demokracja miała być demokracją i działać demokratycznie to powinna mieć zaszyte o wiele skuteczniejsze mechanizmy odwoływania wybranych przedstawicie. Jak dotąd mamy efekt „kiełbasy wyborczej” a potem „sobiepaństwa” i olewania wyborców przez kadencję wybranej osoby.

   Polubione przez 2 ludzi

   • @Dymilustra

    Zgadzam się z Tobą, że tzw. demokracja jest w znacznej mierze oszustwem a to głównie dlatego iż politycy nie realizują swoich obietnic wyborczych i nie ponoszą za to żadnej kary. I powiem więcej – przy wsparciu potężnych mediów są wybierani na następne kadencje.
    Możliwość sprzeciwienia się politykom, za którymi stoją korporacje i międzynarodowe grupy interesów mające w swoich rękach wszystkie dostępne środki przymusu i oddziaływania są bardzo mocno ograniczone. Przykładem może być kadencja byłego prezydenta Francji Hollande’a, który od połowy mandatu czyli po dwóch latach rządów miał poparcie na poziomie 7-8% a rządził całą kadencję czyli pięć lat

    Polubienie

   • „gdyby rzeczywiście demokracja miała być demokracją i działać demokratycznie” – tu zamieniłbym „demokracja” na „wolny rynek” i wyszłoby na to samo. Ani jedno ani drugie hasło nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Papka dla przeżuwaczy… Wszystkie hasła i idee są tak spier*olone, że nie liczę na ewolucję.I dla tego wojna musi być…

    Polubienie

  • Tu też hasła i ogólniki -prawie mordują ,prześladują,prawie marzec:

   „Z wielkim niepokojem odnotowujemy w ostatnich miesiącach nasilenie antysemickich postaw w Polsce, brutalizację języka i zachowań, których wiele skierowanych jest przeciwko naszej społeczności. Szczególnym oburzeniem napawają nas wydarzenia ostatnich dni, budząc obawy, że żyjemy w coraz mniej bezpiecznej dla nas rzeczywistości”- czytamy w komunikacie opublikowanym przez portal Laboratorium Więzi.”

   https://pl.sputniknews.com/polska/201708106061445-Polscy-Zydzi-przesladowania-wladz/

   Polubienie

   • Przytaczałem już historię, kiedy to moja siedmioletnia (sic) córka spytała mnie czy jestem antysemitą. Przysłuchiwała się mojej dyskusji w samochodzie z kolegą. Zapewniam, że nie padło ani jedno słowo z gatunku pejs czy mycak. Jak pies Pawłowa zareagowała na słowo Żydzi, nie mając w ogóle pojęcia o kontekście rozmowy. Przypominam, że w wieku 7 lat dziecko nie ma jeszcze w szkole lekcji historii.

    Druga historia. Mój syn pojechał z gimnazjum na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego. Wycieczka nie była obowiązkowa ale – co zrozumiałe w ustroju kapitalistycznym – odpłatna. Na miejscu okazało się, że celem wycieczki było Muzeum Żydów.

    Proszę samemu sobie zinterpretować te anegdoty. Są prawdziwe. Przytaczam je bez komentarza. Sine ira et studio 🙂

    P.S. Zapomnieliśmy o jeszcze jednej grupie, której dostaje się od czasu do czasu na tym forum. Czy używanie określenia homosie może mieć wpływ na postrzeganie tego bloga jako „oszołomski”?

    Polubione przez 3 ludzi

     • Nie wykluczam tego:

      https://adnovumteam.wordpress.com/2016/12/15/15-12-2016-syria-441-dzien-sprzatania-swiata/
      OT na temat tego, jak zapewnia się frekwencję.

      Wczoraj mój dzieciak pojechał z klasą (III klasa gimnazjum) na całodniową wycieczkę do Warszawy. W planie zgodnie z ustaleniami było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego i wizyta na grobie „Zośki”.
      Ku ogromnemu zdziwieniu uczestników oraz rodziców, po powrocie okazało się, że dzieciaki cały dzień zwiedzały Muzeum Żydowskie.
      Osobiście nie mam nic „naprzeciwko”, ale wolałbym, wiedzieć co jest celem wyjazdu mojego dziecka. Kompletnie nie rozumiem celu takiej konspiracji.

      Zastanawiam się, czy nie złożyć zawiadomienia do kuratorium.

      Polubione przez 7 ludzi
      surtr13 , Grudzień 16, 2016 at 12:16

      https://adnovumteam.wordpress.com/2016/12/15/15-12-2016-syria-441-dzien-sprzatania-swiata/
      P.S.
      Przytoczę anegdotę sprzed kilku lat. Moja córka będąc w 2 klasie podstawówki (przypomnę, że w 2 klasie nie ma jeszcze lekcji historii), zasłyszawszy moją ożywioną dyskusję z przyjacielem, na tematy powiedzmy historyczno-polityczne, zadała mi potem pytanie.
      – Tato, czy ty jesteś antysemitą?
      8 letnie dziecko, z całej tej dyskusji, mogło najprawdopodobniej zrozumieć co najwyżej słowo „Żydzi”. Nie mniej już zastało tak sformatowane, że wszelka krytyka syjonizmu będzie zapewne wywoływała u niego w przyszłości psychiczny opór.

      Polubione przez 7 ludzi
      surtr13 , Maj 22, 2016 at 11:14

      Ale zapewniam,że są prawdziwe

      Polubione przez 3 ludzi

     • Do mm
      Jutro już ktokolwiek będzie się bał wspomnieć o Żydzie.
      Jeśli nawet przesadzamy, to reakcje a44 zaczynają być alergiczne.
      Nie zamierzam zmieniac stylu pisania ani wygładzać wypowiedzi.
      Nie zamierzam też reagować na posty w stylu a44.

      Podrzucamy sobie wzajemnie wiadomości, potwierdzając je linkami. Ale wyraźnie zaznaczamy swój stosunek do zdarzeń, ujawniając własne toki myslenia. Wiemy z grubsza, kim jest każdy z obecnych tu pismaków, możemy go ulokować w politycznych ciągotach. Przedstawiamy się sobie wzajemnie. Ale to pobocze.
      Syria jest beczką prochu, która płonie i wybuch może być w każdej chwili.
      Niech każdy we własnym sumieniu rozważy, kto podkłada do ognia.

      Polubione przez 3 ludzi

     • ..mm,kk,a44… Panowie, siedzimy po tej samej stronie barykady… mozecie sie kłocic do woli ale i tak wiecej nas łaczy niz dzieli…mozemy sobie dac po mordzie a i tak wszyscy pojdziemy razem na piwko…
      Pzdr..

      Polubione przez 3 ludzi

     • @kk

      Słuchaj frajerze, mogę spokojnie znieść zarzuty z ust azazela. O antysemityzm czy „lajkowanie” nienawistnych wpisów. Powód jest prosty – szanuję jego punkt widzenia i wkład merytoryczny w bloga.
      Ale nie życzę sobie, żeby jakaś łachmyta zarzucała mi kłamstwo, tylko dla tego, że posłużyłem się jej wpisem jako przykładem postu złożonego z samych epitetów, bez grama merytorycznego wkładu.

      Jeśli zabolało Cię, że użyłem tego bełkotu bez „copyrajtu”, to wiedz, że zrobiłem to by oszczędzić Ci wstydu.

      Pływaj leszczu.

      Bez odbioru!

      Polubione przez 2 ludzi

     • Pany! Mi tez kiedys puscily nerwy i zbesztalem dymilustra z braku zrozumienia.. Co sie okazalo zupelnie nie potrzebnie i wstyd mi za to teraz… Komendant na urlopie a my tu hasamy jak chcemy i robi sie bałagan.. Wartosc komentarzy tutaj to połowa sukcesu tego bloga szczegolnie dla ukrytych czytelnikow.. Nie chce zeby to sie skonczylo jak na adnovum.. Doszlo do tego ze stali bywalcy zaczęli się żreć..Nie prowokujmy sie nie obrazajmy sie w sposob ukryty i jawny bo sramy we wlasne gniazdo..
      Czekam na nowy wpis zeby nie kontynuowac tej dyskusji.. Jeszcze bedzie multum sytuacji w ktorych sie ze soba zgodzicie.. Jutro inaczej na to spojrzycie… Nerwy rzecz ludzka… Nawet Putin moze sie z Trumpem dogadac…:)

      Polubione przez 2 ludzi

 3. Oświadczenie wydane w dniu 9 sierpnia 2017 r. przez głównodowodzącego strategicznymi siłami Korei Płn. generała armii Кim Rак Gёмa /jego treść w opisie pod filmem/ min. mówiące o tym, iż siły strategiczne Korei Płn. przygotowują plan ataku na wyspę Guam z gotowością do realizacji do 15 sierpnia br. , polegający na jednoczesnym uruchomieniu czterech pocisków balistycznych „Hwaseong-12” / średniego zasięgu/ w celu wyeliminowania głównych amerykańskich baz wojskowych na wyspie.

  Polubienie

 4. Takie OT, ponieważ po długiej przerwie uaktywnił się troll z dwoma paszportami i twierdzący, że Ukraina lada moment przeskoczy Polskę w polityce podrzucam demokratyczny ruch „kijowa”:
  Anatolij Szarij o kolejnej „dyktatorskiej” ustawie jaka juz obowiązuje na ‚wolnej, demokratycznej i oświeconej” Ukrainie, czyli bez aktualnego ukraińskiego paszportu nie można będzie kupić katy SIM;

  Polubione przez 1 osoba

 5. OF polsko/ukraińskie
  nie linkuję bo były linki nawet wczoraj ale czy nie macie wrażenia że realne posunięcia naszego MON w sprawach uzbrojenia zaczynają przypominać działania ukraińskie? Czyli zamiast kupić nawet mało ilościowo ale nowoczesny sprzęt to reanimuje się stare jednostki (okręty podwodne, śmigłowce, czołgi)…..
  pzdr

  Polubienie

  • akurat te co wymieniłeś to trzeba wyremontować a nie kupić nowe. W czołgach liczy się bardziej pancerz reaktywny i inna dodatkowa technika niż nowszy model blaszaka. Śmigłowce jak nie chcesz bić turbanów z kałachami to też bez znaczenia, nadają się tylko do transportu, bo w walce to będą spadać jak liście na jesieni. Zamiast okrętów podwodnych rozbudować obronę wybrzeża. Jemeńczycy pokazali że rakietami balistycznymi więcej zdziałasz niz okrętem podwodnym w przypadku Bałtyku.

   Polubione przez 1 osoba

     • Wychodzi na to że państwa posiadające flote podwodną na Bałtyku to skończone durnie . Może i tak jest jeśli ciągle mamy przed oczami ORP Orzeł z dzielną załogą spieprzającą z Estonii . Od tego czasu jednak się trochę zmieniło w konstrukcji , uzbrojeniu i wykorzystaniu OP . Pewnie pamiętacie z czego wzlatywały Kalibry na Morzu Sródziemnym .
      Co do czołgów to zdania są podzielone czy ilość ” blachy” czy pancerz reaktywny są lepsze . Niewatpliwie jeden i drugi ma swe zalety i wady . Konflikty pokazują że czasem wygrywa jeden a innym razem drugi .
      Warto poszperać i poczytać dlaczego w Czeczeni czołgi płonęły jak zapałki a teraz tego nie robią a dlaczego Abramsy niezwyciężone w Pustynnej Burzy teraz zachowują się jak pochodnie . Dlaczego tureckie Leopardy wybuchały jak bańka mydlana .
      Natomiast jeśli ktoś uważa że śmigłowce nadają się tylko do transportu to podejrzewam że brak mu wyobraźni delikatnie mówiąc i pewnie tylko skończony idiota może wymyślić np. Mi 28 lub Apache uzbrojony w PPK .

      Polubienie

     • Zachodnie czołgi maja wieżę z zapasem amunicji- ponad 30 szt.
      W czasie Pustynnej burzy uzywały wyłącznie pocisków p-panc, bez wybuchowej głowicy.
      W walkach w mieście musialy uzywać amunicji odłamkowo- burzacej, z ładunkiem wybuchowym.
      Trafienie w Abramsa w czasie Pustynnej Burzy wywoływało co najwyżej spalenie ladunków miotajacych amunicji. Wywalało panel bezpieczenstwa w wieży i załoga ocalala. Wieża zostawała na miejscu.
      Trafienie Abramsa czy Leosia wyładowanego amunicja do walki z piechotą powodowało wybuch głowic burzących. Wieżę wywalało obok kadłuba. Tak skończyło 5 z 10 upolowanych Leopardow pod Al- Bab.
      W obecnej sytuacji czołgi pełnią funkcje wzmocnienia blok-postów.
      W Abramsie nad nasyp wystaje 2o-tonowa wieża z 30 pociskami burzącymi, eksplodującymi po byle trafieniu, a wielkości kamienicy.
      T-90- mała, opancerzona reaktywnie wieża, a amunicja na dnie czołgu, za nasypem, nie nad nim, jak w zachodnich.
      T-90 przejedzie przez kazdy most. Abrams czy Leclerck- przez żaden.
      Europa jest polem walki dla T-72. Reszta nie ma tu czego szukac.
      Nie wiem, jak jest ze smigłowcami. To chyba kwesta rakiet, w jakie sa wyposażone. I jakie „wierby” ma piechota.’
      Zdaje sie też, że rosyjskie systemy WRE też o pokolenie przechodza zachodnie.
      Polskie zbrojenia maja tylko dac zarobic kompleksowi wojskowo- przem. w USA.

      Polubione przez 3 ludzi

   • Akurat – okręty podwodne mają na Bałtyku sens ze względu na ukształtowanie dna, helikoptery wersja morska i tak lepiej by było nowe kupić u Rosjan, wersja lądowa to transport, rozpoznaanie, koordynacja, broń ppanc, czołgi u nas wybitnie ku podtrzymaniu kadry, nie jesteśmy agresorem więc czołgi to dla nas tylko balast.

    Polubione przez 1 osoba

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s