07.08.2017 – Syria: 676 dzień sprzątania świata…


Homs
źródło: https://vk.com/syriainphotos

W związku z urlopem Andrzeja tworzę pusty wpis do kolejnego dnia wojny w Syrii. Zapraszam do dzielenia się bieżącymi informacjami z frontu.

Po tym jak ISIS straciła swój bastion w al-Sukhnah terroryści zaatakowali pozycje SAA we wschodniej części Deir Ezzor. Armia rządowa odepchnęła siły przeciwnika. W wyniku ataku syryjskich myśliwców zostały zniszczone dwie wyrzutnie MLR i kilka samochodów wyposażonych w broń automatyczną.
Źródło: https://www.almasdarnews.com/article/isis-launches-failed-offensive-deir-ezzor-losing-key-stronghold-east-homs/

Reklamy

38 uwag do wpisu “07.08.2017 – Syria: 676 dzień sprzątania świata…

  • Przepraszam, że tak późno wykopałem ze skrzynki spamu. Do dzisiaj nie jestem w stanie zrozumieć jego działania. Zazwyczaj użytkowników stale piszących uznaje za wiarygodnych, ale zdarzają się
   mu niestety wahania. Tym razem jednak tak było.
   Pozdrawiam,
   Piotr

   Polubione przez 1 osoba

 1. Nie wiem czy było o tym już mówione. US z bazy w At Tanf ostrzelało „przez przypadek” Iracki PMF – około 40 zabitych i 30 rannych. Irackie oświadczenia mówią że zostali ostrzelani z HIMARS, nie wierzą w amerykańskie oświadczenia że był to przypadek.

  Ciekawi mnie czy Irackie wojsko ma jakąkolwiek swobodę w operowaniu na własnym terenie, czy ich wojsko jest w 100% pod wpływem i na łasce USA. Takich ataków terrorystycznych ze strony USA było już x10.

  Polubione przez 6 ludzi

 2. Z Trybuny
  http://trybuna.info/swiat/5458-pyrrusowa-hekatomba
  Rzecz dotyczy dziesiątek tysięcy ofiar cywilnych w Mosulu, będących liczbą wkalkulowaną w sukces za wszelką cenę. Oczywiste porównania z Aleppo. kilka słów na temat postawy zachodniej propagandy wobec obydwu operacji. Ostrożne szacunki „Independenta” podają liczbę 40 tys. ludzi, choć Patrick Cockburn – ich autor dodaje od razu, ze liczba jest tak na prawdę nieznana.

  Polubione przez 5 ludzi

 3. Tak jest !

  Amerykanie, jak już napisali inni komentujący PONOWNIE OMYŁKOWO zbombardowali ochotnicze formacje szyickie z armii irackiej akurat w trakcie ofensywy na pozycje terrorystów z ISIS przy południowej granicy z Syrią

  Zdjęcia w linku

  https://southfront.org/us-led-coalition-strikes-popular-mobilization-while-they-repel-isis-attack-at-border-with-syria/

  Jednym z poległych jest syn dowódcy formacji Sayed Al-Shuhada https://en.wikipedia.org/wiki/Kata%27ib_Sayyid_al-Shuhada

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Post kilkukrotnego laureata nagrody Oskara Oliwera Stone’a wyjątkowo krytyczny w kwestii wprowadzonych przez Amerykanów nowych sankcji przeciwko Rosji.
  Stone został ostatnio skrytykowany przez czołowego rusofoba ongiś wydalonego z Rosji niejakiego Radziwinowicza z GW i napiętnowany jako agent Putina… Niewątpliwie Stone aż zadrżał ze strachu…

  Polubione przez 3 ludzi

 5. OT Na temat przypadkowo ataku wojsko irackie przez wojska USA .

  Co do przypadkowo bombardowaniu wojska irackie przez USA to widocznie źle się dzieje prosaudyjskim i proamerykanskim „powstańcom” w okolicach bazy Tanif i w okolicach Deir Ez Zor .
  USA chcąc uratować łupy wojenne przed Rosjanami przechowane u wladzy w ISiS czy ochronić przed całkowicie klęski „powstańców” z okolic bazy amerykańskiej w Tanif próbuje przerzucić terrorystów a także wysłać z Jordanii czy Arabii Saudysjkeij nowe zaciągi „Powstańców” na pomoc dla ratowania ISIS w Syrii i Iraku gdzie w Jordanii i Arabii Saudyjskiej czekają na rozkaz setki tysiecy zakochanych w huryskach czy męskich hurysów i głodnych wojennych sukcesów żołdaków do przemarszu z Jordanii i Arabii S. do ISIS w okolic Deiz Ez Zor z pominięciem strefy rosyjskiej w Syrii i w Iraku..
  .Więc USA zaatakowała armie irackie żeby odblokować iracka blokada antyisisowska – żeby umożliwić przejazd kolumny wojskowej stacjonujący w Jordanii i Arabii Saudyjskiej przerzucić nowe „narybków” do okolic Deir Zair żeby całkowicie zablokować dalsze sukcesy Tygrysów i a także uniemożliwiać armii syryjsko-rosyjskie w uratowaniu Enklawy Deir Ez Zaur.
  Oczywiście te nowe zaciągi maja także uratować Kalifatu ISIS przed całkowicie likwidacji a także odbijać straty stracone przez ISIS na rzecz SAA.
  I te armia natowska sorka znaczy armia amerykańska która niedawno zaatakowała armię irackiej ma także na celu bezpiecznej przerzucenie elity saudyjsko-amerykańsko-sunnicka wladzy w ISIS a także przemycenie wielkie łupy wojenne zdobyte na Syryjczyków i Irakijczyków do bazy natowskiej czy dla arabskich Władców w Arabii Saudyjskiej i pozostałych sunnickich krajach wspierający ISIS..

  Polubienie

 6. Dziewięciu członków jednej rodziny w tym szóstka dzieci zabita w Jemenie przez Saudyjskie bombardowanie

  film w linku

  https://www.rt.com/news/398745-yemen-saada-bodies-airstrike/

  Saudyjczycy planowo niszczą szyickie miasto Awamiya znajdujące się, co ciekawe w Arabii Saudyjskiej

  Polubione przez 2 ludzi

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s