28.01.2017 – Syria: 485 dzień sprzątania świata…28.01.2017 czyli 485 dzień walki dzień walki z Imperium Zła i jego armią na Bliskim Wschodzie…

Z uwagi na zakończony Rok Małpy i rozpoczęty nowy Rok Czerwonego Żelaznego Koguta życzę pomyślności wszystkim sinologom i wielbicielom Chin i Wschodu…

Z uwagi na krótką, acz wyczerpującą wizytę mojego „Chrabąszcza” – pozwalam sobie wziąć dziś „wieczór urlopu” by spędzić go oglądając film o „Panfiłowcach”…

Postaram się jutro wypełnić puste miejsce – zachęcając jednocześnie Państwa do wpisów…

PS

Zakończyła się 45-minutowa rozmowa WWP z Prezydentem Trumpem i jego najbliższymi współpracownikami. Na razie brak wieści co do treści rozmowy.

Z wcześniejszych informacji wynika, że Prezydent Trump ma polecić siłom zbrojnym USA by w ciągu 30 dni przygotowano plan likwidacji dajesz…
. https://ria.ru/politics/20170128/1486703913.html
. https://ria.ru/syria/20170128/1486704441.html
http://colonelcassad.livejournal.com/3211141.html

Wczorajszy śnieg w Damaszku


Skróty informacji dnia

Biuletyny Rosyjskiego Centrum Monitorowania Rozejmu…
http://syria.mil.ru/peacemaking_bulletins.htm

Skrót dnia South Front

Informacje Syria TV2

thewallwillfall
https://thewallwillfall.wordpress.com/

Dodatkowe informacje – skróty dnia, analizy:


http://colonelcassad.livejournal.com/3210901.html

============================================
Informacje na temat u’Krainy i okolic tutaj (AdNovum)

++++++++++++++++++++++++++++++++
© Wszystkie teksty zamieszczane na blogu są chronione prawem autorskim. Wykorzystanie możliwe pod warunkiem podania linkującego źródła.

124 uwagi do wpisu “28.01.2017 – Syria: 485 dzień sprzątania świata…

 1. Takie OT.

  Wczoraj Komendant wkleił zdjęcie rajdu „Nocnych Wilków” AD 1945
  Wg oficjalnej „historii” (kiedyś szerzonej przez opozycję, dzisiaj przez rządowe media) Rosjanie zdobyli i wywieźli do siebie kompletną fabrykę motocykli w 1945.
  Tylko, co Rosjanie robili w 1945 w Bawarii?
  Motocykl M72 był .produkowany na licencji BMW od (nie pamiętam dokładnie) 1938 roku.
  Od pierwowzory (BMW R71) różnił się wzmocnionym zawieszeniem i zastąpienie „suchego” filtra powietrza „mokrym”.
  O celowości tych zmian, wojska niemieckie przekonały się w 1941.

  Tu oryginał, czyli R71

  Tu jego kopia (czy licencyjne M723

  Celowo bez kropki

  Polubione przez 8 ludzi

  • Rozwinę temat, jeśli Komendant pozwoli (jeśli nie, wykasuje
   Następcą „emki” była „kaśka”. czyli K-750 produkowany na Ukrainie.Modyfikacja polegała na zmianie zawieszenia. Zastosowano wahacz zamiast suwaka z tyłu (co było słuszne), Jednocześnie przodu zrobiono krótki wahacz pchany, który był porażką (chyba, że się jeździło wyłącznie z wózkiem). Miała również inną głowicę – aluminiową, wydmuchiwało uszczelki, dobrze sprawdzały się wycięte śrubokrętem i młotkiem z menażki.
   Później pojawiły się motocykle z silniami górnozaworowymi bazującymi na tej samej konstrukcji silnika boxer. Ural. produkowany do dziś i ukraiński Dniepr. Miał 4KM więcej mocy. Ale co za idiota ułożyskował popychacze zaworów w aluminium głowicy?

   Polubione przez 6 ludzi

 2. „Gdzies tu jest Trurl, czuję Trurla” mówiła maszyna, która potrafiła tylko dwa plus dwa, a i to źle- mówiła, że jest siedem i gotowa była za to zabić..
  Blog można załatwić setkami metod.
  Ale nie jednym, czy dwoma postami dziennie.

  Polubione przez 4 ludzi

 3. informacja o katastrofie amerykańskiego wiropłata MV-22 w Jemenie… zaciekawiła mnie informacja, że zostały wysłane F-16 do zniszczenia wraka… cóż on tam miał na pokładzie, że aż go musieli zbombardować

  Polubione przez 4 ludzi

  • Amerykanie zawsze bombarduje swoje uszkodzone nowoczesne maszyny jeśli wpadnie w obcym i wrogim kraju.
   A co ukrywają.
   To proste. Widocznie maja w maszynie samolotu jakieś elementy z nowościami technologiczne która posiadają tylko USA, więc żeby obce kraje za szybko nie awansowała technologicznie wobec USA dzięki zdobyczne nowotechnologii którzy mogli skopiowac to wysyłaja f-16 z napalmem czy bomba fosforowo-napalmowa. , żeby obce kraja nie mogli skopiować nowości technologiczne.

   Polubione przez 4 ludzi

 4. Jemen: 57 zabitych po nalotach sił USA

  Po nalotach przeprowadzonych przez amerykańskie siły powietrzne w Jemenie zginęło 57 osób.
  Calem ataku w prowincji Al-Bajda byli bojownicy Al-Kaidy. Wśród zabitych jest 41 podejrzewanych o działanie w islamskiej bojówce i 16 cywilów – podały lokalne władze. Śmierć poniosło między innymi osiem kobiet i ośmioro dzieci.

  To pierwszy atak Waszyngtonu w Jemenie od czasu objęcia prezydentury Stanów Zjednoczonych przez Donalda Trumpa.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/jemen-57-zabitych-po-nalotach-sil-usa/s7yy1ys

  Polecam komentarze –

  ~wróg publiczny : Pełna manipulacja ze strony Onetu.
  W momencie kiedy Obama był prezydentem nikt nie podawał ofiar cywilnych w czasie nalotów,ginęli tylko terroryści i wrogowie narodu amerykańskiego.
  Gdy prezydenturę objął Donald Trump,nagle się okazało,że w atakach giną niewinni ludzie.
  „Drogi” Onecie nie okłamujcie ludzmi,bo to jest co najmniej nie na miejscu.
  Jak chcecie pisać artykuły dla myślących intelektualnie inaczej to macie do tego prawo,ale nie obrażajcie tych co potrafią racjonalnie myśleć.
  Nie róbcie z czytelników idiotów.

  ~Karat : Za czasów Obamy taki „news” nie mógłby się ukazać. Chyba, że dotyczył nalotów lotnictwa Rosji, w których ginęły prawie wyłącznie niewinni cywile, a w większości kobiety i dzieci, zwłaszcza noworodki. wyłącznie Wiadomo bowiem buło, że amerykanie używają w „humanitarnych” nalotach wyłącznie inteligentne bomby i pociski, które zbijają tylko terrorystów żołnierzy wszelkich bestialskich „reżimów”. Tram zaczyna jednak postępować jak Rosja i też zabija niewinne dzieci i kobiety. Wiadomo kumpel Putina

  ~Logik25 : Niemożliwe, USA zabiło 8 dzieci i 8 kobiet? Do takiej zbrodni zdolny jest tylko bandyta Putin. Zapytajcie Mc Caina jak nie wierzycie. Inteligentne bomby wzorca demokracji to cywili omijają/ I dlaczego nie ma zdjęć tych dzieci?

  Polubione przez 3 ludzi

  • coś w sprawie Jemenu..

   @@@!
   Czyżby już to był efekt wczorajszej rozmowy z prezydentem Putinem? Trump autoryzował operację sił specjalnych USA na bazę Al-Kaidy w Jemenie. W akcji zginęło 14 dżihadystów i żołnierz amerykański. (35 minut temu) Operacja sił specjalnych USA na bazę Al-Kaidy w Jemenie była autoryzowana przez prezydenta Donalda Trumpa, podały w niedzielę źródła wojskowe USA. Według strony amerykańskiej zginęło co najmniej 14 domniemanych bojowników Al-Kaidy i amerykański żołnierz. Centralne Dowództwo USA (CENTCOM) sprecyzowało, że w walkach rannych zostało ponadto trzech żołnierzy. Czwarty żołnierz odniósł obrażenia w wyniku „twardego lądowania” śmigłowca w pobliżu miejsca starć. Maszyna nie była w stanie następnie wzbić się w powietrze i „została celowo zniszczona”. Amerykańskie źródła twierdzą, że celem operacji było zebranie informacji wywiadowczych o Al-Kaidzie; żołnierze biorący udział w operacji zdobyli informacje, „które prawdopodobnie zapewnią wgląd w proces planowania ataków terrorystycznych” – przekazano. Siły specjalne USA nie wzięły żadnych zakładników. Z kolei anonimowe źródła jemeńskie podały, że w wyniku operacji przeprowadzonej o świcie w centralnej części Jemenu, przy wsparciu dronów i śmigłowców bojowych, zginęło 41 domniemanych bojowników Al-Kaidy, w tym dowódcy. Wśród ofiar jest także osiem kobiet i ośmioro dzieci.
   Ps..Brawo Trump, robi tak i co zapowiedział, ponieważ lewactwo walczyło z terrorystami kredą i kwiatami, Trump wysłał chłopaków z SEAL’s . Czyżby naprawdę koniec samowoli Arabii? bo cała wojna w Jemenie to robota Arabii w sojuszu z dostarczającymi broni Arabii Niemcami. Oj to Szulce i Makrela znowu będą zawodzić, że ich potencjalnych gości wybito, biorąc przykład z Rosjan którzy z nimi się nie cackają, uważając, że dobry terrorysta, czy potencjalny to martwy.
   nadużycie link skomentuj
   kula Lis 66 29.01.2017 18:51:05

   Polubione przez 5 ludzi

 5. Witam, pozdrawiam i podrzucam prace domową a teraz zabieram się za przeczytanie Państwa wpisów…
  https://kodluch.wordpress.com/2017/01/29/29-01-2017-syria-486-dzien-sprzatania-swiata/

  Co Państwo sadzą o mojej teorii, że nagła blokada torów z Donbasu na Upadlinę została spowodowana nerwową reakcją któregoś z oligarchów po pokazywanym parę dni temu szeroko i sfilmowanym pokazie dostaw z upadliny blachy pancernej na Donbas?

  Polubione przez 2 ludzi

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s