18.12.2016 – Syria: 444 dzień sprzątania świata


palmira

Obecna sytuacja w zachodniej Palmirze

PS
U Bruska wystąpiła awaria z internetem i poprosił mnie o dodanie pustego wpisu do wątku syryjskiego. Jutro przychodzą do niego panowie z tpsa i powinien do nas wrócić. Zapraszam do komentowania i umieszczania bieżących informacji z frontu.

Reklamy

118 uwag do wpisu “18.12.2016 – Syria: 444 dzień sprzątania świata

 1. Witam,

  Na bardzo krótką chwilę „odzyskałem sieć” – ale w każdej chwili może mnie znów odłączyć – więc tylko sam początek wstępniaka bez linków stosownych…

  Dziękuję Piotrowi!


  Zapowiadany wyjazd ostatniej grupy terrorystów z Aleppo został wstrzymany po tym jak zielone autobusy podstawione do wywozu grupki cywili z otoczonych przez terrorystów miejscowości Fua i Kefraja zostały spalone przez terrorystów.

  Wczoraj pojawiały się informacje o wzięciu do niewoli co najmniej czternastu „zachodnich konsultantów” ukrywających się w bunkrze sztabu terrorystów we wschodnim Aleppo. Syryjski parlamentarzysta podał tę informację, wraz listą nazwisk – oczywiście – jak w takich sytuacjach – fałszywych.

  Wygląda na to, że wygarnięto z bunkra około 150 zachodnich terrorystów, w tym wielu wojskowych należących do NATO. Miejsce położenia tego bunkra zostało określone przez jednego z terrorystów którzy się poddali. Dokładne położenie zostało ustalone w drodze nasłuchu radioelektronicznego – terroryści nadawali prośby o pomoc wysyłane do swych pracodawców.

  Nie jest jasne, dlaczego ci zachodni nauczyciele obcinaczy głów nie wyszli i nie ukryli się wśród prawie 10 tysięcy cywilów i terrorystów jacy zostali ewakuowani z Aleppo. Prawdopodobnie, w ostatnim okresie czyszczenia kotła doszło do różnicy poglądów pomiędzy „nauczycielami” a ich brodatymi „uczniami”, którzy swych „zachodnich partnerów” porzucili albo nawet zamknęli w bunkrze…

  W związku z tym, coraz większe prawdopodobieństwo ma rzetelność informacji o tajnej, piątkowo-sobotniej naradzie RB ONZ w tej sprawie…

  Jeżeli fakt wzięcia do niewoli żołnierzy NATO w Aleppo się potwierdzi, to jest to karta przetargowa dla Syrii i jej sojuszników mająca siłę rażenia ładunku nuklearnego…

  Powoli staje się zupełnie zrozumiała nagonka medialna Zachodu mówiąca o rzekomych zbrodniach „reżimu Assada” oraz o „ciężkich walkach z bojownikami o amerykańską wolność i demokrację” – których od kilku dni nie ma. Zrozumiałe też się staje dlaczego Zachód koniecznie chce „wyprowadzić tysiące mieszkańców zamkniętych w Aleppo”, a teraz chce zwoływać RB ONZ w sprawie powołania „uzbrojonej misji pokojowo-rozjemczej” która miała by przybyć do Aleppo…

  Pozdrawiam!

  PS

  Planowane na 27 grudnia spotkanie w Moskwie szefów MSZ-tów FR, Syrii, Iranu i Turcji odbędzie się tydzień wcześniej (20.12.2016) w związku z „dynamicznie się zmieniającą sytuacją w Aleppo”, oraz w związku „z bardzo pomyślnymi rozmowami szefów MON tych krajów” jakie się odbyły…

  Polubione przez 11 ludzi

 2. terroryści ze względu na spalone autobusy strzelają sami do siebie. Ahrar Al-Sham vs Nusra.
  Jakie tutaj porozumienia skoro po podpisaniu mogą strzelać, zabić i nie przejmują się niczym.
  Spalenie 5 autobusów co najmniej 1 kierowca zabity. I co można powiedzieć przypadkowa ofiara terrorystów. W każdym kraju powiedziano by że żadnych układów, zlikwidować terrorystów albo się poddadzą i wzmocnione metody przesłuchiwania.

  Polubione przez 6 ludzi

  • W podzięce sankcje na FR zostaną przedłużone do końca świata i 3 dni dłużej.
   OT, ale b. niepokojące:
   – yankeska spółka EMITEL, operator naziemnych multipleksów cyfrowej telewizji w Polsce, wg własnego uznania przerywa emisję programów TVP i skojarzonych
   Czyżby początek yankeskiej demokratyzacji w Polsce, ze Swetru jako symbolem?

   Polubione przez 5 ludzi

  • goingbrokes-
   komentarz faceta pod artykułem. Doskonale wyjaśnia dlaczego wypuszczenie ich jest dobrym, przyszłościowym rozwiązaniem zamiast postawienia ich pod ściana wstydu i brzmi to wszystko rozsądnie.

   Polubione przez 5 ludzi

   • niestety, ale nie jest to rozsądne. Nie pokazanie tych ludzi dowodzi tylko tego, że ich tam nie było, a twierdzenia że byli, były tylko propagandą. Inaczej wglądałaby sytuacja gdyby ich pokazać np. w trakcie procesu sądowego, jak każdy z nich przedstawia się, kim jest, kto go przysłał i jakie wykonywał zadanie itp.

    Polubione przez 4 ludzi

    • Tez tak mysle. Wypuszczenie ich to porazka. Wyzwolenie Aleppo prawdopodobnie kosztowalo setki zabitych zolnierzy SAA i ich sojusznikow a na koniec co dostali? Zamiast eliminacji kryminalistow – wypuszczaja ich do Idlib

     Polubione przez 4 ludzi

     • 100% racji. Uważam, że sposób w jaki rozgrywana jest sprawa Aleppo przynosi więcej strat niż korzyści.
      FR zapewne straciła w oczach sojuszników a bynajmniej nie uwiarygodniła się jako strona dążąca do pokojoywego rozwiązania w oczach Zachodniej opinii publicznej. Rzekome mordy na cywilach, storpedowanie ewakuacji rebeliantów itd. – oto obraz jaki był powielany w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin w mediościeku. Do tego histeryczny wtór Johnsonów, Hollandów, Merkeli i kurewskiej szajki z ONZ. Proszę sobie tylko pogrzebać w necie jakie brednie wypisywała koszerna szmata Szechtera!

      Ergo! Skoro i tak szła informacja 24 h na dobę że SAA i Ruskie mordują niewinnych mieszkańców Aleppo, trzeba było robić swoje i doprowadzić sprawy do końca.

      Mówimy o morale armii syryjskiej. Tej armii potrzebne było prawdziwe zwycięstwo a nie wątpliwy deal, dzięki któremu mogli sobie obejrzeć śmiertelnego wroga, który wywija się im spod noża.

      A co są warte układy z wściekłym psem, widać na załączonym obrazku: Ostrzał korytarza humanitarnego dla cywili i próba przemycenia ciężkiego sprzętu, czy też nie wypuszczenie rannych i chorych z Fuy.

      Moim zdaniem trzeba było skończyć sprawę efektywnie i efektownie, ponieważ do bandytów i wyobraźni ich mocodawców przemawia tylko jeden argument. Wszelkie ludzkie odruchy i próby załatwienia spraw w sposób cywilizowany od razu uznawane są za przejaw słabości. Trudno byłoby o lepszy efekt, niż wyprowadzenie NATOwskich bandytów z rękami na karku i pokazywanie tego obrazka w każdym kanale informacyjnym.

      Kiedy spotkasz agresywnego psa na swojej drodze, ostatnią rzeczą, którą powinieneś zrobić to okazać wahanie. Porządny kij i zdecydowany krok na przód, to jest to co powinieneś zrobić. Wszelkie próby obłaskawienia wściekłej bestii mogą skończyć się co najwyżej dotkliwym pokąsaniem.

      Polubione przez 9 ludzi

     • Dyskusja pod artykułem przypomina tę nasza tutaj.
      Chcę myśleć, że WWP wie co robi, a my tylko ślizgamy się po łebkach, nieświadomi większości faktów i uwarunkowań.
      Działania WWP sprawiły, że FR ma jedną małą wojenkę w Syrii, ukrojonej można nie liczyć, zamiast pełnoskalowej wojny wokół siebie.
      WWP zarabia cenny czas, opóźniając gorączkowe działania zachodu, który czasu nie ma i coś wykombinować musi natychmiast.

      Polubione przez 5 ludzi

     • Linkowany przez azazela44 artykul i wpisy pod nim dowodzi, że dostęp do wolnego internetu jest powszechny, a blog Veterans Today nawet ja uważam za zbyt… no… żywiołowy.
      Próba napisania czegoś powaznego na takim onecie ma 30% szans powodzenia.
      Nie wiem, czy my w Polsce, czy oni na zgniłym zachodzie są bardziej ogłupieni.
      Wypowiedzi w niemieckich mediach, np, byłego generałla w polskich mediach by się nie ukazały na pewno. Albo Sara Vagenknecht.
      Tam to jest.
      O tych zachodnich specnaziach powiedzą być może w zachodnich mediach. W „polskich”- na pewno nie.
      Solidurnie to młotki na FR- taka ich rola, wynikająca z IQ i żądzy znaczenia.
      Nie przenośmy zasad solidurnego Młotkowa na cały świat- tak nie jest. Gdyby było- usmani by się nie szczypali i wojna byłaby dawno temu. Ale ona wymaga społecznego poparcia, którego brak, a resztka jeszcze zanika- może dzięki działaniom WWP właśnie.
      Każda społeczność wymaga odrobiny sprawiedliwości wymierzanej na miejscu, ad hoc.
      I tak mamy łby zbudowane.
      Widocznie w polityce trzeba inaczej.

      Polubione przez 3 ludzi

  • A co nie łaska informowac o dużej liczby doradców tureckich w Aleppo bo przeciez to jest wazniejsze niz o amerykanskich czy europejskich doradców. .
   Turcja nie jest i nie będzie nigdy sojusznikiem Syrii.
   Syria przeciez byla częścia imperium tureckich, a Turcy nie pogodziły sie z utraty Syrii.
   W Aleppo było 62 doradcow tureckich i to powinniście podkreślic na pierwszy miejscu.

   A co do wypuszczenia doradców to widocznie kraje NATOwskie w tym Turcja zaszantażowali Syrii czy Rosji ze jak nie wypuszczą to bedą mieli casus belli do oficjalnej wojny przeciwko Syrii i zrobia interwencje wojskowej z NATOwcami do Syrii taki sam jak kiedyś zrobili przeciwko Iraku czy Libii.

   Polubione przez 3 ludzi

   • Sorry, ale czegoś nie rozumiem… jakie casus belli? Załóżmy, że w naszym kraju zostaje ujawniona w Pcimiu Dolnym komórka rosyjskiego specnazu… i co? Mam rozumieć, że medialne pokazanie tychże specnazowców przed kamerami telewizyjnymi dawałoby Rosji asumpt do „oficjalnego” najazdu na Polskę… sorry, ale jak dla mnie to trąci mocno paranoją.

    Polubione przez 2 ludzi

    • Casus belli z puknktu widzenia mentalności i psychiki ludzi od NATOwców, a nie z punktu widzenia mentalności według nas szaraczków..
     My szaraczkowie możemy mówić o casusie według naszego puktu widzenia.
     A ja mówiłem o casusie według puktu widzenia NATOwców. A oni maja inna mentalnośc od tego jakie my mamy mentalność.
     Ktoś kilkanascie dni temu na forumie zwrócił uwagę na róznice mentalność czy rzemiosla wojenna miedzy wojska Europejczyków a Arabów w działaniu wojennej.
     Jest jeszcze trzecia róznica mentalności , a ta trzecia to własnie mentalnośc tych władzy europejskich czy światowej ktora sie rózni diamentrale od naszych mentalnosci czy mentalności arabskich.

     Mam pytanie do was wszystkich;
     Nie uczyli was w szkole jak się zachowywac i myśleć mentelnie według mentalności wroga czy obcych?..
     Mnie to nauczyli, więc potrafię mentalnie się wczuc w psychika czy dzialania wroga.
     A wiec jesli chcemy zrozumiec działania wojenne czy dyplomatycznej wroga czy obcych to najpierw trzeba sie mentalnie wczuć według myślenia, mentalnosci czy znać kodeksy honoru wroga czy obcych , i wtedy dopiero możemy zrozumieć ich dziwnie zachowanie dyplomatycznie czy wojenne która dla
     was wydaje sie zbyt tajemnicze, niezrozumałe i nielogicznie. .

     ..

     Polubione przez 1 osoba

     • Jedno, to postawić się „mentalnie (…) w psychikę czy działanie wroga”, a drugie to przewidywać skutki określonych poczynań. Załóżmy zasadność takiego podejścia do sprawy, tzn. że NATO w ten sposób otrzymałoby carte blanche dla swoich działań w Syrii, ale… ale powstałby w ten sposób precedens dla każdej innej strony, której byłby on akurat wygodny. Coś mi się wydaje, że aż tacy nieudacznicy nie zawiadują NATO.
      ps. NATO już raz się przewiozło na stwarzaniu precedensu – vide Kosowo i Krym

      Polubione przez 1 osoba

    • Delikatnie przypomne, ze jakis czas temu pojawilo sie na forum stwierdzenie jednego z komentatorow, ze FR postawila wszystko na jedna karte i szykuje sie do wyprzedzajacego uderzenia nuklearnego na NATO, jesli przyjmie sie ta teze to wszystkie te „wpadki i bledy” FR tlumacza sie same, Putin i spka potrzebuja czasu, za wszelka cene nawet za cene kompromitacji. W/g Piakina progress ktory ostatnio spadl wynosil tajna bron psychotronowa, z innych, jawnych zrodel dowiedzialem sie, ze dlatego spadl bo silnik drugiego stopnia dzialal kilka sekund za krotko – awaria czy celowe przeprogramowanie, tego juz nikt nie wyjasnil. Faktem jednak jest, ze pozostalosci rakiety szukalo kilka tysiecy zawodowcow a cywilow ostrzezono zeby nie zblizac sie do szczatkow bo grozi to smiercia.To nie byla standardowa procedura w takich przypadkach. Mozliwe ze to co wynosil progress bylo czyms co dawalo przewage FR przy ataku nuklearnym. Jesli to bylaby prawda to oznacza, ze juz zyjemy na kredyt a FR potrzebuje dodatkowego czasu, bez wzgledu na swoj PR.

     Polubione przez 2 ludzi

  • Portal powołał się na władze lokalne miejscowości Jaszkul w Republice Kałmucji, gdzie 13 grudnia odbył się pogrzeb Sanczyrowa. Meduza zastrzega, że nie ma informacji o okolicznościach śmierci dowódcy batalionu.

   Niepotwierdzone informacje o tym, że w Syrii zginął dowódca jednostki desantowej, pojawiły się w mediach społecznościowych w zeszłym tygodniu. Ministerstwo Obrony Rosji nie skomentowało tych doniesień.

   Według oficjalnych danych, od jesieni zeszłego roku, kiedy rozpoczęła się operacja militarna Rosji w Syrii, zginęło tam 23 żołnierzy rosyjskich sił zbrojnych.

   Polubione przez 4 ludzi

  • Po Aleppo to powinno SAA iść na Manbidż z pomineciem Al-Bab ( zostawić to dla Turkom niech sie gryza nawzajem z ISIS) żeby przeciąc trasy handlowe i zaopatrzeniowe dla ISIS miedzy Turcją i spółka a ISIS z Rakka.
   Dopiero potem iść na Idlib czy inne tereny wojenne.

   Polubione przez 3 ludzi

 3. Informacja o przekazaniu przez władze syryjskie dowodów na stosowanie przez terrorystów gazu musztardowego wobec ludności cywilnej. Dowody zostały przekazane misji OPCW, która od 12 grudnia jest otwarta w Damaszku. Wspomniane dowody mają być przetransportowane do Hagi, gdzie jest główna siedziba OPCW (Organizacja ds. Zakazu Broni Chemiczne)
  .https://www.tasnimnews.com/en/news/2016/12/18/1270524/syria-hands-over-evidence-of-mustard-gas-attack-by-rebels-on-civilians-to-opcw

  Polubione przez 3 ludzi

   • jest dokladnie odwrotnie.
    Uzywajac troche sarkastycznego tonu – wyglada na to, ze rzad znalazl ratunek dla brytyjskiej gospodarki (która straci bezclowy dostep do europejskiego rynku w 2019 roku).
    Pelna podleglosc arabii saudyjskiej, katarowi itp w zamian za bardzo zyskowny handel bronia.
    Ostatnio bylo glosno o wyczynach Borisa Johnssona. Jako jedyny pokazal, ze ma jaja i
    skrytykowal poczynania saudów w Jemenie za co dostal po lapach od pani premier May. Jednak Boris znowu pokazal charakter i po raz drugi skrytykowal saudów po kilku dniach. Efekt? – na razie efektów brak….
    Wracajac do sedna. Jak wiemy na wojnie mozna bardzo dobrze zarobic nawet w niej nie uczestniczac a po prostu sprzedajac bron i amunicje. To dokladnie robii Wielka Brytania wspierajac saudów. Prawa czlowieka, trybunaly ds zbrodni wojennej, humanitaryzm jest dla

    krajów spoza Rady Bezpieczenstwa ONZ (stalych czlonków).
    ONZ jest tak skonstruowana, ze 5 stalych czlonków RB moze robic co tam sobie chce a jakby co, to maja prawo veta z czego Wielka Brytania zdaje sobie sprawe.
    Do wymordowania sa Jemenczycy, potem moze przyjsc pora na Omanczycków, nastepnie Irakijczycy a na koniec Iranczycy – razem ok 200.000 ludzi. Aby zabic tylu ludzi trzeba wyprodukowac mase amunicji i Wielka Brytania sprosta temu zadaniu nawet jesli króla
    arabii saudyjskiej posadzi sie na brytyjskim tronie a jak nie to mozna zrobic unie Brytyjsko-saudyjska (czego sie nie robi dla pieniedzy…).
    Tak wiec: „fabryka broni w kazdym miescie w UK!!!”!

    Polubione przez 2 ludzi

     • szczerze? Często słuchałem Borysa jak był merem Londynu i uwazałem go za konkretnego debila. Jednak po tych jego ostatnich wystapieniach zrehabilitował się w moich oczach o prawie 10%.
      Mieszkam w UK 11 lat i wkurza mnie to jak tutaj nadskakuja saudyjczykom i innym szejkom z tamtego regionu. Przykład: jak zmarł król arabii saudyjskiej, to flagi brytyjskie spuszczono do połowy na budynkach publicznych.
      Pytam się – dlaczego??? Z jakiej racji?
      Generalnie od wielu wielu lat nie mozna w mediach krytykowac saudów (kiedys chyba w latach 80-tych jakaś gazeta opublikował artykuł o skandalu w saudyjskiej rodzinie królewskiej (pedofilia albo homoseksualizm) – w odwecie suadowie wykluczyli brytyjskie firmy z przetargów/zamówień na jakis czas. Od tamtej pory w UK panuje cenzura…
      Dlatego postepowanie Borysa traktuje jako mały kroczek w dobra stronę. Zawsze coś….

      Polubione przez 2 ludzi

     • To nie żaden kroczek tylko właśnie świadectwo notorycznego debilizmu tego osobnika, który nie potrafi pojąć prostej rzeczy – w tym roku Wielka Brytfanna wysunęła się na drugie miejsce w świecie w eksporcie broni tylko dzięki saudyjskim zakupom bomb hojnie przez tych ostatnich rozrzucanych w Jemenie. Jak sam piszesz wszyscy w mediach to już dawno pojęli , że liczy się KASA a nie jakieś humanitarne dyrdymały a ten wiejski głupek wyskakuje z takimi tekstami.

      Polubione przez 3 ludzi

 4. Brexit było potrzebne żeby nie przyjmowac więcej nowych Polakow czy innych europejskich narodu wschodnioeuropejskich czy srodkowoeuropejskich.
  A także żeby nie zapłacić składka bo od roku 2017 Wielka Brytania ma dawać wiecej składki niż brać z budżetu unijna..
  A władza angielska od czasu Królowej Elzbiety I jest żydowska i antyeuropejska.
  Tak jak w Polsce wladza jest multikulturowa i prowadzi polityka antyeuropejska Więc nie bedą wywalac z Anglii Kolorowych.

  Polubione przez 3 ludzi

  • Uk była i nadal jest jednym z najwiekszych płatników netto w unii europejskiej. Póki co Brexitu nie ma, bo rząd nie ma pojecia jak się do tego zabrać. Podobno dopiero w marcu uruchomia słynny art. 50 i dopiero wtedy oficjalne rozmowy mają ruszyć. Najprędzej dopiero w 2019 roku UK wyjdzie z EU a do tego czasu zadnych obostrzen wobec Polaków, Rumunów czy Portugalczyków nie bedzie.
   Rzeczywistośc pokazała, że UK okazała się niekonkurencyjna na wspólnym rynku unijnym i bezcłowy handel wcale brytanii na dobre nie wyszedł (olbrzymii deficyt handlowy z pozostałymi państwami EU – naprawde duuuuuuży).
   Głupie brytyjskie prawa (sporo głupsze od tych z brukseli) sprawiły, że w UK bardzo kuleje produktywność (chodzi o to, że aby wytworzyć tę samą jednostkę dóbr Francja potrzbuje 10 pracowników a brytania bodajze 16).
   Bedzie ciekawie….

   Polubione przez 3 ludzi

 5. Czasem zastanawiam się, czytując takie teksty jak poniższy, czy możliwe jest w ogóle zatrzymanie tej machiny? Czy ktoś jeszcze nad tym panuje? Skala oszczerstw jakich bezkarnie dopuszczają się media gównego ścieku, wobec głowy suwerennego państwa, w dodatku członka RB ONZ i , tak na marginesie, atomowego mocarstwa, każe się zastanawiać nad rzeczywistym celem uruchomionej machiny propagandowej.
  W tak bezkrytyczny, pozbawiony hamulców sposób – jak uczy historia – oczernia się tylko śmiertelnego wroga, w chwili gdy konfrontacja jest postanowiona. Na prawdę nie mam innego wytłumaczenia faktu, że tekst godny narracji portalu kresy24, ukazuje się w – bądź co bądź – poważnym, opiniotwórczym dzienniku.

  https://www.theguardian.com/commentisfree/2016/dec/09/person-of-the-year-trump-putin-dreams-brexit-us-election-aleppo-post-truth

  Reprint na onecie:
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/zwyciezca-bierze-wszystko/v2m5yg

  Jak widać na załączonym przykładzie skończyło się przebieranie w środkach i dbałość o dziennikarską rzetelność. Jest to w tej chwili cecha drugorzędna i niespecjalnie u „publicystów” pożądana.

  P.S. Oczywiście cieszą komentarze (nie wszystkie rzecz jasna), zarówno pod oryginałem, jak i na onecie, ale pamiętajmy, że kłamstwo powtarzane 1000 razy zaczyna żyć realnym bytem. Więc jeśli rzeczywiście istnieją jacyś aresztowani „zachodni konsultanci”, to ich pokazanie byłoby mile widzianym znakiem i paliwem dla tych, którzy nie wierzą w hasbarę lansowaną przez panów Jonathanós Freedlandów & Co.

  Tym, którym nie specjalnie che się zaglądać do powyższego paszkwilu, niech za streszczenie wystarczy cytat:

  „Zacznijmy od kwestii syryjskiej, która nawet w tym roku okropieństw budzi szczególne oburzenie. Zachodni przywódcy tradycyjnie potępili katastrofę, jaką sprowadzono na lud Aleppo, elokwentnie ganiąc bombardowanie szpitali, w tym naprędce zorganizowanych w piwnicach klinik, równanie z ziemią terenów zamieszkanych przez ludność cywilną, zabijanie dzieci oraz odcięcie zaopatrzenia w leki i żywność. Ale Putin wie, że nie musi tego wysłuchiwać. Bo to, co najważniejsze, właśnie się odbywa: nikt nie powstrzymał [rosyjskiego przywódcy], ani jego wasala, Baszara Al-Asada, przed kontynuowaniem rzezi.

  Pusta gadanina
  Wielu ostrzegało, że Aleppo może być Guernicą naszego pokolenia, zapamiętaną jako jedna z najpotworniejszych zbrodni przeciwko ludzkości. W przyszłości historycy będą zadawać te same zawstydzające pytania. Dlaczego świat gwałtowniej nie zareagował? Czy ludzie o tym nie wiedzieli, a może ich to nie obchodziło? Dlaczego nie podjęli działania? Ale przy tej okazji nasuwa się jeszcze inne porównanie. Aleppo spotkał przecież ze strony Putina ten sam los, co kiedyś Grozny, gdy Czeczenia odważyła się zbuntować przeciw Moskwie. W 1999 roku Grozny też zostało obrócone bombami w „zrujnowane pustkowie”, według określenia ONZ, jednak zaakceptowano ten akt destrukcji, ponieważ doszło do niego w obrębie Federacji Rosyjskiej.

  A jednak zgoda na to, by teraz Putin miażdżył Syrię, oznacza dla rosyjskiego dyktatora jeszcze większe zwycięstwo. Nie tylko zadbał o swoje strategiczne interesy w tej części świata, zapewniając Rosji obecność na Bliskim Wschodzie oraz w Tartus, porcie głębokowodnym dającym dostęp do Morza Śródziemnego. Zdobył jeszcze mniej namacalną, lecz przy tym cenniejszą nagrodę. Udowodnił, że można zupełnie bezkarnie zabijać i wyganiać z domów ludność cywilną.”

  Polubione przez 7 ludzi

  • A kto wywołał tę syryjską katastrofę – chyba nie powie Pan że Putin 🙂 My tu wszyscy doskonale wiemy kto a Pan coś niedoinformowany. Proponuję wejść na Adnovum,cofnąć sie wstecz kilka miesięcy i poczytać 🙂
   Putin tam tylko trochę sprząta i powstrzymuje hegemona bo niedługo takich Syrii było by na pęczki .

   Polubione przez 1 osoba

  • Kiedyś – były to dopiero początki wydarzeń syryjskich – czytałem jakiś artykuł, którego treścią był wywiad z jakimś zakonnikiem(księdzem?) odnośnie sytuacji w tamtym czasie w Syrii. I ten zakonnik mówił o ofiarach po stronie Syryjczyków będących chrześcijanami oraz o tym, jak potwierdza czy dana osoba faktycznie została zabita przez terrorystów, czy może zmarła z innych przyczyn, a może zmieniła tylko miejsce swojego pobytu. Zakonnik, aby potwierdzić los danej osoby wydzwaniał do rodzin, do krewnych i znajomych, dzwonił do szpitali, i wypytywał się co im (tym których pytał) jest wiadomo o konkretnej osobie. I gdy otrzymywał potwierdzenie z wiarygodnego źródła o śmierci danej osoby, to dopiero wtedy umieszczał ją na liście ofiar. Dlaczego o tym piszę… bo może FR powinna zrobić to samo co ten zakonnik w stosunku do ustalenia faktycznych ofiar walk w Aleppo… i może taka weryfikacja – oparta na potwierdzalnych źródłach – wytrąciła by „broń” wszystkim tym organizacjom i rządom, które lamentują i krzyczą o masakrze mieszkańców Aleppo. No bo tak szczerze, to dopiero od stosunkowo krótkiego czasu podnoszony jest temat „masakry”, wcześnie bardziej było podnoszone „głodzenie” znajdujących się w kotle mieszkańców. Chyba dla FR nie byłyby to za duże koszty zorganizować coś takiego – nawet pod auspicjami ONZ 😉

   Polubione przez 2 ludzi

    • Chyba zostałem źle zrozumiany… o jakich „suchych, potwierdzonych faktach podanych przez FR” mówimy…
     – czy jest gdzieś ogólnie dostępne zestawienie jaka była liczebność mieszkańców Aleppo przed zamknięciem „kotła”
     – czy wiadomo ilu mieszkańców wyemigrowało
     – ilu mieszkańców umarło lub zginęło z innych przyczyn niż działania wojenne w trakcie likwidacji kotła
     A na takiej liście byłoby konkretnie:
     1. taki, to a taki,
     2. zamieszkały tu i tu
     3. mieszka nadal lub przebywa tam i tam
     4. żyje/nie żyje
     jeżeli nie żyje to:
     1. umarł naturalnie
     2. zginął „przed kotłem”
     3. zginął w trakcie
     jeżeli zginął w trakcie to:
     4. został zastrzelony
     – przez jaką stronę
     5. zginął w zamachu
     6. zginął w ostrzale
     – z jakiej strony
     7. zginął w bombardowaniu
     itd., itd… owszem, trochę zachodu i pracy, ale argument „o masakrze” byłby wytrącony całkowicie

     Polubione przez 3 ludzi

     • Dobrze Pana zrozumiałem.
      Chodziło mi o to, że jakiekolwiek potwierdzone dane przekaże Federacja, to dla zachodnich mediamatołów będzie manipulacją. Zawsze winne „ruskie”, a Putin przede wszystkim.
      W końcu od ponad dwóch lat trwa wojna ukraińsko-rosyjska na Donbasie, a Rosjanie jak na złość ciągle nie chcą wkroczyć.

      Pozdrawiam

      Polubione przez 5 ludzi

  • To może być wszystko- inspirowany akt albo ichni Cyba.
   Inspiratorów nie ma potrzeby wyliczać, a Cyby- są wszedzie w tych czasach- gromadzą sie na przyszłym, polskim Majdanie. Ciekawe, czy snajperzy już na stanowiskach.
   Precz z solidurnotą.

   Polubione przez 5 ludzi

  • Sorry za to co teraz napiszę, ale patrząc na obecne stosunki pomiędzy Ankarą i Moskwą oraz to jaką rolę wyznaczyły sobie nawzajem w Syrii, to zamach na ambasadora może wręcz pozwolić na jeszcze większe zbliżenie i skuteczniejsze działanie. Chodzi mi o to, że Ankarze daje to sposobność do odcięcia się od zbyt radykalnych grup terrorystycznych, które stały się niewygodne dla obecnej polityki prowadzonej przez Ankarę. No i – gdyby obydwie strony tego chciały – mogłyby znaleźć jakiś „amerykański ślad”… ale to tylko takie moje dywagacje

   Polubione przez 3 ludzi

 6. Czekaw teraz jestem po tej zamachu na ambasadora Rosji ile teraz bedzie”pomyłkowe” ataki lotnictwa rosyjskie na pozycje wojska NATOWSkie czy sztaby dowodcze NATOwskie w Syrii.
  Zamach na pewno USA kazala przy współpracy prezydenta Turcji.

  Ale znając Prezydenta Turcji pewnie za kilka dni powie że to robota Kurdów.

  Polubione przez 2 ludzi

  • Putin ma inne plany wobec Turcji. Wyrwanie Turcji z NATO iewentualny sojusz rosyjsko-turecki jest chyba głównym celem Rosji. Ambasador czy su-24 są do zastapienia.
   Od jakiegoś czasu mam wrazenie, że Putin osobiście zaniósłby erdoganowi głowę Assada w zamian za zniesienie lub skuteczne ominiecie sankcji (czas leci a rezerwy walutowe Rosji topnieja w oczach…)

   Polubione przez 4 ludzi

 7. http://colonelcassad.livejournal.com/3137800.html

  Cassad o zamachu. Media rosyjskie podają , że to były policjant, a zachodnie , że w czynnej służbie. USA już potępiły zamach. Szybko napisali oświadczenie w Departamencie Stanu.
  Panowie Erdogan i Putin nie odwołają jutrzejszych rozmów ws. Syrii ( ktoś z was podawał , że mają się odbyć 20 a nie 27 grudnia bm. ), dobrze wiedzą , że inni szatani są tu czynni.

  Polubione przez 4 ludzi

 8. http://sptnkne.ws/daw5

  Rosyjscy politolodzy o kryzysie sejmowym w Polsce

  Z innej beczki, ale spodobał mi się jeden komentarz , wart zacytowania , w pełni popieram.

  cyt. :

  ,,Tezy Sołozobowa o pragmatyzmie PO, to jakaś abstrakcja. Zarówna PiS jak i PO będą tak rusofobiczni, jak będzie wynikac z wytycznych suwerenów z Waszyngtonu (PiS) lub Berlina (PO). Frau Angela obecnie z żarliwością neofity prześciga w rusofobii samego czarnego diabła z białego baraku, dlatego to co ględzi Sołozobow to jakaś kpina. Z resztą wystarczy posłuchać co bredzi Tusk, by się u tym przekonać.

  Soczewica przeciw perłom, że gdyby przyszły odpowiednie instrukcje znad Potomaku, Macierewicz natychmiast przebrałby się za Śnieżynkę a prezez dla Dziadka Mroza a prezydent zamiast noworocznego orędzia odtańczyłby po głównym wydaniu wiadomości „Kalinkę”.

  Jedyny pragmatyzm na jaki stać te dwa ugrupowania, to pragmatyzm smyczy i kagańca.

  Marek Marcellus

  Pozdrawiam autora.

  Polubione przez 5 ludzi

  • Cieżarowka należała do polskich firm. A kierowca i własciciel zostali zamordowany i schowany za szofera. Byli Polakami.Zamachowiec to
   pewnie robot az mossadu czy Cia albo od Merkela.
   Na pewno na rozkaz kliki Sorosa to zrobili.
   To nie przypadek ze wybrali polskiego cieżarówki. To ostrzeżeie dla PiS żeby nie zwalczały plany sorosowczyków w Polsce.

   Polubione przez 1 osoba

 9. News z Donbasu:

  Trwają walki na linii frontu od Doniecka do Debalczewo. Ukry jeszcze w kocioł nie wpadły a już proszą o ,, reżim ciszy”. Zapobiegliwi się zrobili. Powodzenia Giwi. 🙂

  Polubione przez 5 ludzi

 10. http://fakty.interia.pl/swiat/news-putin-celem-zabicia-ambasadora-zalamanie-normalizacji-relacj,nId,2324522

  Putin: Celem zabicia ambasadora załamanie normalizacji relacji z Turcją

  Dlaczego Pan Prezydent Duda nie zadzwoni z kondolencjami do Rosyjskiego Prezydenta. Przynajmniej by facet raz w życiu pogadał z najpotężniejszym człowiekiem świata , a tak to co napisze w swoich pamiętnikach na starość , że z Kaczyńskim gaworzył. 🙂 Taka piękna okazja, ale co zrobić.

  Polubione przez 6 ludzi

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s