Syria: czwarty dzień sprzątania świata…


1-Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2015-10-04 101212

Na zdjęciu rosyjskie okręty na redzie Latakii

Nasze „odliczanie dni” operacji syryjskiej jest oczywiście sprawą umowną. Równie dobrze odliczać by można od dnia powstania centrum informacyjnego w Bagdadzie a nazywając to mniej eufemistycznie powstania koalicji czterech krajów: Syrii, Iraku, Iranu i Rosji. Można by zacząć liczyć od przemówień w ONZ-ecie, przybycia flotylli rosyjsko-chińskiej do Syrii lub wcześniejszego o dzień lub dwa przerzucenia lotnictwa rosyjskiego do Latakii. Ale wydaje mi się że momentem zerowym jest fizyczne rozpoczęcie nalotów rosyjskiego lotnictwa na wszelkiej maści siły zbrojne różnych odłamów tak zwanego „państwa islamskiego” zwanego IGIL (https://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%84stwo_Islamskie).

Wczorajszy dzień był czwartym dniem nalotów. Według Ministerstwa Obrony FR dokonano już ponad 60 nalotów (liczonych jako jeden samolot – jeden „nalot”), niszcząc ponad 50 celów. Jak widać na prezentowanych w dniu wczorajszym mapkach, naloty zaczęły się od celów strategicznych leżących w niewielkich odległościach od Latakii a z każdym dniem zakres operacji się rozszerza.
Ma to swoje uzasadnienie, gdyż stanowi to przygotowanie do ofensywy czekających na ten moment wojsk syryjskich a z drugiej strony logicznym jest wyczyszczenie przedpola walki przed przystąpieniem do ataku na główne siły IGIL znajdujące się w okolicach Rakki.

W dniu wczorajszym znad syryjsko-izraelskiej granicy wojsko IGIL w sile od 3 do 5 tysięcy próbowało dokonać dywersji w celu odciągnięcia od ofensywy wojska syryjskie które mają uderzyć w kierunku północno-wschodnim. Atak ten został rozbity bez zbytniego zaangażowania się wojska Syrii. W skutecznej obronie i zniszczeniu tego dużego oddziału wzięły udział miejscowe siły samoobrony i Hezbollah w skład których to sił jak się okazało wchodziło duże zgrupowanie wojsk, byłych „powstańców” i przeciwników rządu Assada, którzy to bojownicy jakiś czas temu przeszli na stronę rządową.

Doszły sygnały iż różnej maści „pokojowi opozycjoniści”, nie różniący się w swym działaniu i celach od „IGIL” i wspólnie działające wzywali Pentagon do przekazania im broni przeciwlotniczej. Pentagon oświadczył że takiej broni nigdy im nie przekazywał, w domyśle – nie przekaże.


Na zdjęciu „pokojowy opozycjonista” Osama B-L w czasie gdy był szkolony, karmiony, wspierany i uzbrajany przez demokratyczny rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej…

Rosjanie wydali komunikat w którym wzywają do natychmiastowego wycofania z terenu Syrii wszystkich „doradców” amerykańskich oraz innych krajów szkolących „pokojową opozycję”.

Po próbach „przeszkadzania w pracy” lotnikom rosyjskim, Rosja wprowadziła całkowity zakaz lotu nad terytorium Syrii.

Jeden z takich faktów opisywał CNN – samolot A-10 został niejako „odpędzony” i zmuszony do ucieczki do swej bazy w Turcji. Innej próby dokonywało lotnictwo Izraela. Cztery samoloty F-15 próbowały dolecieć do Latakii. Zostały zmuszone do odwrotu przez 6 szt. Rosyjskich SU-35SM.

Zgodnie z informacjami jakie podają korespondenci wojenni znajdujący się w Syrii, rosyjskie samoloty praktycznie latają przez cały czas – lądując na lotnisku tylko po uzupełnienie paliwa i amunicję…

Kilka filmów:

Авиаудары по игил в Сирии 03.10.2015 Бомбардировка позиции террористов Запись боевиков

Авиаудары по игил Сирия 03.10.2015 СБИТ РОССИЙСКИЙ САМОЛЕТ
Oczywiście podpis jest „chciejstwem”. jak dotąd żaden rosyjski samolot nie miał problemów z wykonaniem zadania

Авиаудары по игил 03.10.15 РФ атакует ИГИЛ бомбами особой мощности

Авиаудары по игил Сирия 03.10.2015 МИ – 25 сбрасывает бомбы

Авиаудары по игил Сирия 03.10.2015 компиляция ударов ВКС РФ

Авиаудары по игил и Российские войска в Сирии 03.10.2015

Rosyjskie samoloty na niebie wzbudzają panikę

Zniszczenie składu amunicji

Авиаудары по игил 03.10.2015 Сирия Бомбардировка позиции боевиков

Powyższy film pokazuje celność lotnictwa rosyjskiego. Proszę dobrze sobie to obejrzeć!

Rosjanie posługują się swoim systemem lokalizacji satelitarnej GLONASS który zaczął powstawać kilka lat wcześniej niż system amerykański GPS.
W dniu wczorajszym Rosjanie zakomunikowali że USA zaczęło fałszować dane GPS. Jednocześnie, oddzielnym komunikatem Rosja oświadczyła że ich system GLONASS jest już całkowicie sprawny i obejmuje całą planetę Ziemia (w domyśle jest dużo dokładniejszy niż GPS).

Sprawność i możliwości rosyjskich systemów satelitarnych potwierdza fakt iż w ciągu ostatniego roku rosyjskie siły lotniczo-kosmiczne „zapobiegły co najmniej trzykrotnemu uderzeniu ISSA ALFA przez kosmiczne śmiecie”. Domyślać się należy że Rosjanie dysponują odpowiednią do tego technologią. Należy się domyślać że dysponują jeszcze innymi technologiami o których jak dotąd nie wspominają…

Film: IGIL – groza dla Rosji czyli śmiertelne niebezpieczeństwo dla świata

ИГИЛ – УГРОЗА РОССИИ! ТРЕТЬЯ МИРОВАЯ ВОЙНА НА ПОРОГЕ!

W bonusie trochę humoru – reklama IGIL
http://vk.com/warsir?z=video-30050739_171291075%2F8aab9d19f80d051661

Reklamy

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s