♫ – 15.05.2015 Zamiast prasówki


SUPPNWZamość dn. 14.05.2015

 

Stowarzyszenie Upamiętniania Polaków Pomordowanych Na Wołyniu

 

 

 

 

 

 

Szanowny Pan Andrzej Duda kandydat na Prezydenta Rzeczpospolitej

Zarząd Stowarzyszenia Upamiętniania Polaków Pomordowanych Na Wołyniu Gratuluje Panu zwycięstwa w pierwszej turze wyborów prezydenckich, chcielibyśmy jednak  zadać Panu kilka pytań przed nadchodzącą decydującą fazą głosowania.

Środowisko i ludzie związani z działalnością naszego Stowarzyszenia w pierwszej turze w większości oddali swój głos na pana Pawła Kukiza, który bardzo wyraźnie określił swój stosunek do upamiętnianej przez nas Zbrodni Wołyńskiej a także do tego co obecnie dzieje się za naszą wschodnią granicą, zarówno w kwestii pamięci  historycznej jak  i zachowania administracji i środowisk politycznych naszego sąsiada.

Jesteśmy stowarzyszeniem otwartym na poglądy każdego , nie możemy jednak pozwolić na świadome i mamy wrażenie dokładnie wypracowane próby zakłamywania tego co działo się w województwach południowo-wschodniej Polski w czasie drugiej wojny światowej.

Stosunek obecnego Prezydenta do Naszej Sprawy zdążyliśmy niestety poznać
w czasie całej pięcioletniej kadencji. Nie chcemy jednak oddawać swojego głosu na kogoś  o kim nie wiemy do końca jaki jest jego stosunek do naszej działalności .

W związku z  powyższym chcielibyśmy zadać Panu kilka pytań, na które mamy nadzieję, pomimo niewątpliwie napiętego kampanią kalendarza, zechce Pan udzielić odpowiedzi.

Czy ma Pan zamiar kontynuować linię obecnych władz naszej Ojczyzny, które oferują stałą i właściwie nieograniczoną pomoc oligarchom i wyłonionej przez nich władzy na terenach obecnej Ukrainy, zapominając , że pieniądze te muszą być każdorazowo odebrane z naszego wspólnego polskiego budżetu ? Zabrane matkom , pielęgniarkom czy wojsku.

Czy poprze Pan projekt Uchwały w sprawie nasilenia się tendencji nacjonalistycznych na Ukrainie zgłoszony do laski marszałkowskiej Druk 3261 Warszawa 17.03.2015r. Sejm RP VII kadencji?

Czy jest Pan zwolennikiem dozbrajania Ukrainy przez Państwo Polskie?

Czy możemy liczyć na to, że wystąpi Pan do władz obecnej Ukrainy w sprawie likwidacji przynoszących hańbę polskiej pamięci pomników Suchewycza, Bandery i zbrodniczej formacji SS Galizien?

Czy wystąpi Pan do władz sąsiadującego obecnie z nami państwa o ściganie
a w pierwszej kolejności uznanie zbrodni ludobójstwa, której dopuścili się Ukraińcy na narodzie polskim?

Mamy nadzieję, że możemy liczyć na wyczerpującą odpowiedź na zadane przez nas pytania. Będziemy wtedy mogli z pełną odpowiedzialnością przekazać wszystkim naszym rozsypanym po całej Polsce członkom i sympatykom w ilości sześciu milionów osób wiadomość o tym ,że jest osoba , która będzie o nas pamiętać i nie pozwoli zapomnieć, a mamy nadzieję , że także pomoże w upamiętnieniu 200 tysięcy Polaków pomordowanych na kresach wschodnich przez bandy ukraińskich nacjonalistów , w tym około 70 tysięcy zamęczonych naszych najbliższych na Wołyniu. Na prawdę o ludobójstwie Polaków na Wołyniu i pozostałych kresach naszej ojczyzny czekamy już 72 lata.

 

 

 

Z wyrazami szacunku

Prezes Stowarzyszenia

Janina Kalinowska

stop_UPAdlaniu

~~ ~~ ~~ ~~ ~~ ~~ ~~ ~~ ~~ ~~ ~~ ~~ ~~ ~~ ~~ ~~

Polska przed rokiem 1660, fragment mapy austriackiego towarzystwa bibliograficznego z 1892 ukraina image003

W związku z wyborami na Urząd Prezydenta RP, poproszono mnie o rozpowszechnienie tego ważnego przesłania. Pytania zawarte w tym liście, adresowanym do jednego z Kandydatów – powinny być zadane wszystkim kandydatom którzy startowali w wyborach a także drugiemu Kandydatowi a jednocześnie osobie pełniącej obowiązki Prezydenta. Panu Komorowskiemu nasze społeczeństwo dobrze zapamiętało  jego wiernopoddańcze słowa w Wierchownej wygłoszone tuż przed aktem „heroizacji” banderowskich ścierw OUN-UPA. Zapamiętaliśmy także doskonale to że 8-go maja Pan Prezydent „obchodził” Święto Zwycięstwa w towarzystwie sojuszników Niemiec hitlerowskich i kata Donbasu który miał w klapie znak kojarzący się Polakom nie bez przyczyny z mordercami UPA…

chołopecze   ukraina05b  1944-SSGaliciaHimmler

Poniżej link z tekstem pdf do pobrania i rozpowszechnienia…

4reich

PYTANIA DZIECI KRESÓW DO PANA ANDRZEJA DUDY PRZED II TURĄ WYBORÓW PREZYDENCKICH 2015

pokazukraincom

Jedna uwaga do wpisu “♫ – 15.05.2015 Zamiast prasówki

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s