22.12.2014 poniedziałek przed północą


Poniedziałkowyy, dopółnocny, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami. Pisany ukradkiem, na chybcika więc podawane fakty mogą w rzeczywistości przedstawiać się zupełnie inaczej niż przedstawia to kolekcjoner linków i tłumacz-amator…

 

kliczko_zima

   ZIMA ciemna, ZIMA mroźna…

W związku z brakiem węgla wyłączane są kolejne elektrociepłownie i wydłużają się okresy bez elektryczności…

 Ukrenergia potwierdza że wyłączone już jest 30 bloków energetycznych z powodu „awarii” oraz braku węgla

 

 

w_donieckie-wzrywy

TAK ZWANE „przerwanie ognia”

Wywiad z dowódcą oddziału specnazu powstańców

 Skrót dnia

Znów ciężkie walki w rejonie Piasków i lotniskowca!

W kotle Debalczewskim terroryści znów robili gradobicie!

 Skrót filmowy dnia

Tradycyjne naruszanie ciszy przez terrorystów z Kijowa

 

zbrodnie5b

NORYMBERGA nr 2

Dyskusja i film na temat zestrzelenia samolotu MH17. Ciekawe informacje

 Podobno w dzień zestrzelenia MH17 ukraiński SU25 wrócił do bazy bez amunicji i rakiet

Kolejny tekst o tym co wyżej

 Jeszcze jedna informacja o powyższym. Okazuje się że pojawiło sie zeznanie człowieka który dysponuje dokumentami…

Z powodu głodu na Donbasie zmarło już 80 osób!

 

NOWOROSJA noworosja

Od nowego roku władze DNR planuja wprowadzenie własnych kart płatniczych

 

1415289521_defranmentacija  KIJÓW i OLKOLICE

W przyszłym roku nastapią ostre zakazy importowe. Czeka nas szturm na naszych granicach!!!!!

 W Charkowie zaczynają się czystki nieprawomyślnych obywateli

 Jak politolog z U’Krainy doprowadził do histerii zazombionego Ukra na żywo w tv. FILM 🙂

Linię energetyczną łączącą Krym z Rosja rozpocznie się budować w pierwszym kwartale przyszłego roku, co uniezależni republikę od chimerycznych dostaw energii z Krainy (na „U”)

 

original

  DEDOLARYZACJA ŚWIATA

Kurs rubla dalej się poprawia w stosunku do Euro i dolara

 Po wizycie u Pana Poroszenki, Pan nazarbajew poleciał do Pana Putina złożyć sprawozdanie z rozmów

Białoruś wstrzymała tranzyt z Kaliningradu do Rosji produktów dwóch elektronicznych fabryk

Możliwe że nagłe wizyty Łukaszenki i Nazarbajewa w Kijowie moga być wywołane i uzgodnione z Kremlem a może tak Kreml rozkazał?

 Mc Cain podziękował Saudom za niskie ceny ropy!

Szefowa nacbanku upadłej Krainy uważa że upadek grzywny wynika z zawalenia się kursu rubla! Ciekawe że jak rubel się „podnosi” to grzywna dalej leci na łeb i szyję!

dedolar02b

   III Wojna Światowa

Chiny bliżej Arabii Saudyjskiej? A przynajmniej Saudowie w zasięgu floty wojennej Chin która instaluje się w wydzierżawionym przez Pakistan porcie…

 Jutro wystartuje z Plesiecka nowej klasy rakieta – ANGARA A5. Prawdopodobnie w tym roku wystartuje również jeszcze większa jednostka która jest planowana do podróży na księżyc i rozpoczecia tam budowy bazy

Polska zwariowała – a raczej jej władze bo chcą nowych sankcji! Jeszcze nam mało?

 

pl_noworosja

   NOWOROSJA nadaje po polsku!

Strona teraz jest chwilowo po angielsku! Link na wersję polską niżej!

Ale działa strona na FB!!!!

Strona Noworosji po polsku – POLECAM!

Dawid Hudziec: „W siedzibie Ludowego Frontu Noworosji przygotowywano dzisiaj paczki z prezentami dla donbaskich dzieciaków. We wczorajszym, dziesiątym już, konwoju humanitarnym przywieziono całe mnóstwo zabawek, słodyczy, ubranek i ozdób świątecznych. Z tych rzeczy przygotowywane są paczki świąteczne dla najmłodszych, które będą rozdawane w szkołach i internatach, aby dać dzieciom trochę uśmiechu-co może być cenniejszego?”

 Info ze strony Pana Dawida: ŁKSFANS.pl napisał „Z przykrością informujemy, że wczoraj transport z darami zebranymi przez kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego i Resovii Rzeszów dla Polaków mieszkających we Lwowie nie został wpuszczony na terytorium Ukrainy. Po 29 godzinach spędzonych na granicy z dużymi problemami powrócił on z powrotem do Rzeszowa. Sprawa nie została jednak zakończona i trwają procedury mające na celu podjęcie kolejnej próby dostarczenia produktów, miejmy nadzieje, że tym razem udanej. Trzymajcie kciuki! Szczegółowa relacja pojawi się wkrótce. Prosimy wszystkich o udostępnianie tej informacji!

 


wjazd_zabroniony2
    Stanisław Stremidłowski poleca


Przyjaźn nagła pomiedzy Mińskiem i Kijowem marginalizuje Warszawę. Tekst autorski

 

 Obudź się POLSKO! karta_polaka  

Setki młodych lwowian powtórzyło przysięgę żołnierzy UPA. Ponadto zorganizowano na Polu Marsowym uroczystą wartę złożoną z przedstawicieli takich młodzieżowych organizacji jak „Płast” i „Spadszczyna”. W uroczystościach uczestniczyło około 500 lwowian. Uczestników pozdrowili weterani UPA i przedstawiciele władz Lwowa. Członek organizacji „Spadszczyna” (pol. dziedzictwo) odczytał rotę przysięgi, w której symbolicznie przyrzekł „na swój honor i swoje sumienie, przed wielkim narodem Ukrainy, przed świętą ziemią ukraińską oblaną krwią synów Ukrainy walczyć o pełne wyzwolenie wszystkich ukraińskich ziem. Do ostatniego tchnienia, do ostatecznego zwycięstwa nad wszystkimi wrogami Ukrainy”. Następnie zagrzmiały uroczyste salwy pod pieśń „Czerwona kalyna”. Przedstawiciel lwowskiej rady obwodowej Piotr Kołodij oświadczył w czasie uroczystości, że na Ukrainie są „nienawistnicy, którzy nie chcą uznać UPA walczącą stroną” w II wojnie światowej. „Myślę, że szybko ich już na Ukrainie nie będzie…” – zakończył polityk. INFO Z KRESY.pl

 „Na Ukrainę wyjechał polski konwój z pomocą humanitarną. Tymczasem legenda opozycji, Zbigniew Bujak twierdzi, że zamiast żywności powinien do naszego sąsiada trafić transport pomocy wojskowej. Sugeruje, by wysłać nie tylko sprzęt, ale także weteranów z Iraku i Afganistanu, którzy wyszkoliliby ukraińskie oddziały…”

 

 

Szarij

   Anatol Szarij i inni badacze banderowskiej głupoty…

Слава Героям! На дорогах уже построена Европа

 О предложении Насти Станко разбомбить Донбасс

В Киев летит Пушкин

 

Nocny lub poranny koncert…

Бендеровцы не бывают героями. Слава героям Новороссии!!! UWAGA! FILM TRWA 1,5 h!

 

granacik Link na codzienny nowy komentarz AdNovum do wydarzeń na Ukrainie

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ukr_01b3a Saint George Ribbon 2

DOBRANOC lub Dzień dobry – w zależności od tego kiedy wypijana jest kawa…
🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉

 

17 uwag do wpisu “22.12.2014 poniedziałek przed północą

  • Dostał dziad fuchę przy Borusiewiczu, podobnie jak Wujec przy Komorze za kilka tys/m-c ale jak widać i warunek by sie od czasu do czasu wypowiedzieć publicznie „w odpowiednim tonie”. Inaczej klepałby biedę jak Anna Walentynowicz (do czasu nagłośnienia sprawy,potem zginęła w katastrofie smoleńskiej).
   Ostatnio oglądałem taki teledysk(?) na TVP Historia cośtam „o tych dniach sierpniowych” śpiewają. Na teledysku pokazani są „nieszczęśliwi”i „prześladowani” robotnicy stoczni gdańskiej jak to sobie w zakładowej stołówce jedzą zupkę nienerwowo…
   Obecnie w zakładach typu TRW możesz w trakcie restrykcyjnie mierzonej 15-sto minutowej przerwy (wliczany jest w to czas dojścia do i z powrotem do pomieszczenia socjalnego) co najwyżej poparzyć się gorącą herbatą. I to o ile pracownicy zrobią sobie wcześniej zrzutkę na czajnik elektryczny, bo na gazie nie ma szans w tym czasie nawet wody zagotować. Miałem okazję przerabiać niestety…
   Taką właśnie sytuację zawdzięczamy zdrajcom typu Bujak, co to niby walczył (i bezczelnie twierdzi że dalej walczy dla krajów typu Ukraina) o „wolność” i „demokrację”
   Tą „wolność” za 1300zł to się powinno w podwójny cudzysłów wsiąść co najmniej

   Polubienie

 1. Dzien dobry Brusku o poranku z kawą i uśmiechem :), kłaniam się również pozostalym wielbicielom linków Bruska !

  @tarbagann i @xes23 ;- nadal „wciskaliby” ludziom te frazesy o swoich walkach z komuną, gdyby nie dalsze wydarzenia, ktore obnażyly fałsz, zaklamanie i obłudę tamtych czasow.

  W świetle wizyty Batki na UPA-dłej i obiecanek ciasteczkowej damy, znając juz scenariusz mozemy przewidziec co się za chwilę stanie. Następna kolorowa rewolucja ? Bo przeciez Polska juz jest „bananowa republika”!!!

  Pozdrawiam serdecznie pozyczając mniej stressu związanego z przedswiątecznym szalenstwem;-))

  Polubienie

 2. @xes23 , @goldfield – niestety do zmylenia części ludzi, którzy krytycznie patrzyli na niektórych osobników należących do Solidarności, przyczyniła się zbyt agresywna propaganda ówczesnych władz. Na przykład strajkujących studentów nazywano w mediach warchołami i pasożytami, sugerowano, że nadajemy się tylko na Żuławy, używano słów, które z miejsca budziły opór nawet wśród ludzi takich jak ja, sceptycznie nastawionych do tej „robotniczej rewolucji”. Sceptycznie – bo przywódcy tego ruchu najwyraźniej nie mieli własnej koncepcji zarządzania krajem po ewentualnym obaleniu komunistycznej władzy, potrafili tylko wrzeszczeć „a na drzewach zamiast liści…” Wyglądało na to, że zamierzają tylko doprowadzić do konfrontacji siłowej i dalej ich cele nie sięgają. Teraz, zważywszy rozwój wypadków, tamte wydarzenia jawią się w innym świetle.

  Polubienie

 3. @Goldfield, jakkolwiek poczynania Bat’ki mogą budzić niepokój i zdziwienie, nigdy nie uwierzę, że po ćwierć wieku quasi-dyktatorskiego rządzenia on da sobie założyć zachodnią kolczatkę i kaganiec . Jeśli tak się stanie, to znaczy, że pora umierać.

  Polubienie

 4. Kolejna ciekawostka przyrodnicza z kraju „wolności i demokracji” zza Wielkiej Kałuży.
  Sąd Federalny podarował przestępcom wojennym z administracji Busha: Cheneyowi, Rice, Powellowi, Rumsfeldowi, Wolfowitzowi i samego Bushowi, prezent świąteczny.
  W/w nie będą sądzeni za rozpętanie wojny w Iraku. Dostali wiekuisty immunitet.
  http://www.sott.net/article/290445-Federal-Court-gives-Early-Christmas-present-to-war-criminals-Bush-Cheney-Rumsfeld-and-others-immunizing-them-from-civil-inquiry-regarding-Iraq-war

  Polubienie

  • Pan Donald R. według mojego zdania prywatnego powinien być sądzony i skazany na długotrwałą oraz wielokrotną karę śmierci za to że on personalnie stoi za tym że w imieniu koncernu Coca-cola doprowadził do zezwolenia przez FDA ( czy też jej poprzedniczkę) na możliwość powszechnego stosowania BARDZO rakotwórczego Apartamu!
   A w nagrodę poszedł w „ministry” i sieje śmierć innymi metodami!

   Polubienie

  • Wieku istny immunitet to jedynie sam Najwyższy mógłby im zapewnić, w co wątpię. Głęboko wierzę, że dosięgnie ich sprawiedliwość i to jeszcze na tym świecie. Im bardziej teraz się cieszą, tym większy „zonk” ich czeka.

   Polubienie

 5. @Brusek
  „Możliwe że nagłe wizyty Łukaszenki i Nazarbajewa w Kijowie moga być wywołane i uzgodnione z Kremlem a może tak Kreml rozkazał?”
  Taaa, to takie same pitolenie, jak wcześniejsze o tym, że Saudowie grają na rozwalenie nafciarzy z USA. A teraz McCain im dziękuje. 😛

  Kurcze, ja naprawdę czasami wolałabym, żeby moje „wieszczenia”, przynajmniej od czasu do czasu, okazywały się pozbawionymi podstaw…

  Polubienie

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s