♫ – Postawmy pomnik Hitlerowi!


Postawmy pomnik Hitlerowi!

Może jakiś skromny biust na kolumnie na którymś z bezimiennych jeszcze rond w stolicy? No, dobra przesadziłem trochę! To może postawimy pomniczek, mały, maleńki dla Himmlera? Skromny bo w Treblince. A duży to by raczej pasował do Auschwitz…

Tak, wiem – to JEST PROWOKACJA! Przecież chyba żadnemu Polakowi tak absurdalny pomysł by nie przyszedł do głowy!

No to „imaginujmy” dalej…

Tyle nas bratnich więzów łączy z tak bliska naszym sercom Ukrainą! Oni są tak biedni! Tyle nieszczęść ich spotyka! A najważniejszym nieszczęściem jest ewidentny brak jakichś „korzeni”. W zasadzie do początków XX wieku nikt nie słyszał o „Ukraińcach”! Brakuje im przodków, herosów, królów, bohaterów! To może postawimy w jakimś godnym miejscu w Kijowskiej Metropolii jakiś godny pomnik ich przodka?

Proponuję księcia Jeremiego Wiśniowieckiego!

Godny to Pan, waleczny rycerz, protoplasta ich oligarchów…

Coooo? Mówicie że nie przejdzie? Że upadłem na głowę? Dlaczego? Książę Jeremi był przecież urodzony na kraju Rzeczpospolitej czyli późniejszej „Ukrainie”! Był wojewodą ruskim – bo tak się te tereny nazywały przez wieki. Był początkowo prawosławny, potem przeszedł na katolicyzm, czyli prawie greko-katolik niemal jak pewien święty mąż co kropił sztandary SS Galizien! Był ludzkim panem, dawał ziemię osadnikom, nie prześladował żadnego wyznania, na potęgę budował domy! Bronił powierzonego województwa ruskiego przed tatarami, fundował kościoły, cerkwie, klasztory, miasteczka oraz szkolnictwo! Uważam że to DOSKONAŁA propozycja!

Dalej mówicie że nie przejdzie? Że tradycja mówi iż był „młotem na Kozaków”? Ależ to tradycja paru izraelickich historyków – taki pean pośmiertny i legenda za to że uratował ich wielu – taj jak i wielu ze szlachty w czasie niepokojów na Zaporożu…

No cóż, nie to nie!

To może inny wódz i strateg? Żołnierz Legionów, uczestnik wojny polsko-bolszewickiej, autor „Studium planu strategicznego Polski przeciw Niemcom” oraz takiego dzieła jak  „Sztuka wojenna w warunkach nowoczesnej wojny”. Walczył bohatersko z Niemcami jako dowódca bohaterskiego 6 Pułku Strzelców Konnych im. Hetmana Wielkiego Koronnego Stanisława Żółkiewskiego…

Tez nie pasuje? Ależ przecież generał dywizji WP Stefan Mossor był tak blisko związany z ludnością ukraińską! Swoją akcją „Wisła” – uratował tysiące istnień ludzkich – przede wszystkim ludności pochodzenia ukraińskiego zamieszkującej Bieszczady i Beskid Niski! Ludności terroryzowanej przez faszystów i terrorystów UPA!!!!

Chyba należy mu się jakiś skromny pomnik! Może nie w Kijowie, ale na przykład we Lwowie?

Też nie da rady? Ktoś się obrazi? No, niesamowite! Podpowiadacie że bardzo obrazą się ci co od lat zapalają świeczki pod nielegalnie postawionymi pomnikami UPA w Polsce?

Coooo? Co Wy mówicie? Pomniki UPA w POLSCE???????????

To chyba niemożliwe! Toż to tak, jakby postawić nie pomnik ale całe MAUZOLEUM dla Hitlera w Auschwitz!

I powiadacie że te pomniki od 1994 roku mimo nakazów i zakazów STOJĄ? Niemożliwe! Przecież nawet małej wiaty nie można postawić bez zezwolenia – a co dopiero pomnik?

To może postawmy jednak pomnik Hitlerowi! Skromny, skromniutki, nie w jakiejś Treblince, nie w Auschwitz – a przed Sejmem w Warszawie!

Z uwagi na to że jesteśmy specyficznym narodem który świętuje przegrane kampanie, tragiczne wojny, bezsensowne i krwawo kończące się dla nas powstania…

Może dodatkowo, obok pomnika fuhrera, postawmy mały, gustowny, nieduży pomniczek Stefanowi Banderze?

Reklamy

10 uwag do wpisu “♫ – Postawmy pomnik Hitlerowi!

 1. Gorzki w swojej wymowie wpis. Według mnie to cała akcja z popieraniem Ukrainy została zaplanowana znacznie wcześniej niż powstał Majdan. Świadczyć o tym może brak jakiegokolwiek zainteresowania polskich władz sprawą Wołynia czy też tematem związanym z budowaniem pomników zwyrodnialcom z UPA. Zresztą od momentu pierwszej, pomarańczowej ,,rewolucji” mozna było zaobserwować kogo popiera polskojęzyczny mainstream.

  Polubienie

 2. A mnie przeraża jedna sprawa; – ze w sumie wszystko było zaplanowane, a w tej chwili się dokonuje. Dlatego milczenie w tej kwestii ogólne jest, poza nielicznymi wyjątkami i pokątnie.
  Zastanawia mnie, kto zezwolił na stawianie pomników w Polsce temu zezwierzęconemu bydlakowi.
  Ludzi swiadomych jest tylko garstka, a przewiduję naprawdę czarny scenariusz naszemu krajowi, jesli polityka nie ulegnie zmianie.

  Polubienie

  • Masz rację! Nie rozbieramy tak jak i tłumaczono żenującą dyskusję w Sejmie o tym czy „rzeź wołyńska” nosiła „znamiona ludobójstwa” – a wszystko w ramach fałszywie pojętej poprawności politycznej. Rok temu tłumaczono że „nie można drażnić Ukraińców bo się obrażą i nie będą chcieli wejść do Unii”. Tak jakby ich „wejście do Unii” było dla nas, Polaków korzystne! A jest niezwykle groźne! Dla społeczeństwa i dla naszej gospodarki!

   Polubienie

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s